Постанова № 380525, 19.01.2007, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
19.01.2007
Номер справи
339/4-06
Номер документу
380525
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" січня 2007 р. Справа № 339/4-06

Колегія суддів господарського суду Київської області у складі головуючого судді Попікової О.В., суддів Євграфової Є.П., Маляренка А.В., розглянувши справу

за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю „Київ-Кетерінг”, м. Бориспіль

до

Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції

Головного управління державного казначейства у Київській області

про

стягнення 2585584 грн. 51 коп. бюджетної заборгованості з ПДВ

секретар судового засідання: Свириденко І.А.

за участю представників:

від позивача

Крупа В.М. дов. від 1.09.2006р. № 353, Ісаєва І.В. дов. від 28.09.2006р. № 404

від відповідачів

Коноваленко І.М. дов. від 9.01.2007р. № 105\10, Кардаш І.В. дов. від 19.10.2006р. № 18406\10, Діденко І.В. дов 19.10.2006р. № 18405\10, Фесун Л.М. –в.с. начальника Бориспільської ОДПІ

Від Головного управління державного казначейства у Київській області –не з’явились, про час і місце розгляду справи повідомлені належно

від Прокуратури

Матвієць В.В. посвідчення № 54

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 19.01.2007р. о 14 год. 00 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 26.012007р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови.

Встановив:

До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю „Київ-Кетерінг” (надалі - позивач) до Бориспільської ОДПІ та Бориспільського відділення державного казначейства про стягнення 2585584,51 грн. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами звітного періоду позивача за січень 2004р- вересень 2004р., та листопад-грудень 2004р. сума податку на додану вартість, визначена згідно підпункту 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість” має від‘ємне значення, що відображено в податкових деклараціях відповідних звітних періодів та складає 2871074,90 грн., а розрахунки проведено на суму 1360026,72 грн., і відповідно невідшкодованою залишилась сума у розмірі 1793537,18 грн. Згідно даних податкових декларацій за січень –липень 2005р. та жовтень-грудень 2005р. загальна сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету складає 1785065,38 грн., а розрахунки проведені на суму 1241543,05 і відповідно невідшкодованою лишилась сума 792047,33 грн. Зважаючи на те, що станом на день подання позовної заяви загальний розмір невідшкодованого ПДВ за 2004-2005р.р. становить 2585584,51 грн., і відповідно до вимог підпункту 7.7.3 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” ця сума є бюджетною заборгованістю.

Перший відповідач –Бориспільська ОДПІ у своїх запереченнях на позовну заяву від 18.10.2006р. № 18319\7\10 та від 9.11.2006р. № 19904\7\10 вважає позовні вимоги безпідставними та просить суд залишити позов без задоволення з огляду на наступне:

- на виконання наказу ДПА України від 24.03.2003р. № 196 „Щодо здійснення ефективного контролю за правомірністю відшкодування податку на додану вартість юридичним особам” відповідно до якого відшкодування ПДВ здійснюється лише після проведення документальних та зустрічних перевірок по підтвердженню податкового кредиту, працівниками Бориспільської ОДПІ було проведено ряд планових та позапланових перевірок позивача з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства та з питань правильності визначення сум ПДВ, заявлених до відшкодування, за наслідками яких відповідачем-1 були винесені наступні податкові повідомлення-рішення: від 27.12.2005р. № 000391\2310\0, яким позивачу зменшено заявлену до відшкодування суму ПДВ на 1589,62 грн. за декларацією жовтень 2005р., від 19.08.2005р. № 0002622320\0, яким зменшено заявлену до відшкодування суму ПДВ на 4892,10 грн. за деклараціями листопад, грудень 2004р.

- в зв’язку із підтвердженням заявленої до відшкодування суми ПДВ в розмірі 585216,85 грн. Бориспільською ОДПІ в період з 17.11.2005р. по 5.09.2006р. до Бориспільського відділення державного казначейства були надані висновки про відшкодування ПДВ, відшкодування за якими Бориспільськім відділенням держказначейства здійснено не в повному обсязі,

- посилаючись на відповіді ДПІ у Печерському районі та Голосіївському районі м. Києва, наголошує на тому, що операції позивача з ТОВ „Мікст” та ТОВ „Неодим”, за якими віднесено до складу податкового кредиту суми ПДВ, є сумнівними.

Від Управління державного казначейства у Київській області, який представляє інтереси Бориспільського відділення держказначейства, надійшов відзив від 12.10.2006р. № 03-03\629, у якому останній просить суд відмовити у задоволенні позову до казначейства з огляду на наступне:

- Порядком відшкодування податку на додану вартість (затвердженого Наказом ДПА України та Державного казначейства України від 21.05.97 № 209/72, зареєстрованого Міністерством юстиції України від 8.06.2001р. № 489/5680) передбачений механізм проведення відшкодування бюджетної заборгованості з ПДВ. Відповідно до пункту 4.1 названого Порядку таке відшкодування ПДВ з державного бюджету України здійснюється органами Державного казначейства за висновками податкових органів або за рішенням суду. Органи державного казначейства на підставі висновків про відшкодування ПДВ перераховують кошти з рахунку обліку доходів державного бюджету на рахунок, який вказано у такому висновку чи рішенні суду.

- за висновками Бориспільської ОДПІ позивачеві за період з вересня 2002р. по квітень 2006р. було відшкодовано 3238810,37 грн. ПДВ. Зважаючи на те, що інших висновків від Бориспільської ОДПІ не надходили, у останнього не було підстав здійснювати відшкодування ПДВ.

У зв’язку з реформуванням органів Державного казначейства України господарський суд ухвалою від 8.12.2006р. на підставі статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України замінив первинного відповідача –Бориспільське відділення державного казначейства у Київській області належним відповідачем –Головним управлінням державного казначейства у Київській області.

Присутній у судовому засіданні представник Прокуратури у Київській області просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог з мотивів не підтвердження заявлених до відшкодування сум ПДВ. Позиція прокуратури висловлена усно, ніяких письмових заперечень, пояснень чи доказів на підтвердження своєї позиції у судове засідання надано не було.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне:

Внаслідок поданих до Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції декларацій з податку на додану вартість за період 2004-2005р.р. ТОВ „Київ-Кетерінг” заявлено до відшкодування суми податку на додану вартість, а саме: Згідно податкової декларації у січні місяці 2004 р. позивачем зазначені податкові зобов'язання у розмірі 30 905 грн., а податковий кредит у розмірі 353 545 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в січні місяці 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 322 640 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22310073 перераховано 12 075,16 грн.;

2) 12.08.05. р. п/д №25562369 перераховано 52 036,83 грн.

Всього відшкодовано 64 111,99 грн.

Згідно податкової декларації у лютому місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 30214 грн., а податковий кредит у розмірі 228 690 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в лютому місяці 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 198 476 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309988 перераховано 10 826,53 грн.;

2) 12.08.05. р. п/д № 25562368 перераховано 80 194,64 грн.

Всього відшкодовано 91 021,17 грн.

Згідно податкової декларації у березні місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 30 685 грн., а податковий кредит у розмірі 584 022 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в березні 2004 р. позивач виставив на відшкодування 553 336,00 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05р. п/д №22309754 перераховано 14574,16грн.;

2) 12.08.05. р. п/д № 25561804 перераховано 96 951,19 грн.;

3) 12.08.05. р. п/д № 25562367 перераховано 22901,69 грн.

Всього відшкодовано 134 427,04 грн.

Згідно податкової декларації у квітні місяці 2004 р. позивачем зазначені податкові зобов'язання у розмірі 31 360 грн., а податковий кредит у розмірі 277 838 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в квітні 2004 р. заявлено до відшкодування 246 478 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309701 перераховано 14 157,76 грн.;

2) 12.08.05 р. п/д № 25562371 перераховано 62 194,71 грн.;

3) 30.11.05р. п/д №28698390 перераховано 41 53 Г,34 грн.

Всього відшкодовано 117 883,81 грн.

Згідно податкової декларації у травні місяці 2004 р. податкові зобов'язання зазначені у розмірі 37 160 грн., а податковий кредит у розмірі 314 668 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в травні 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 277 508 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309699 перераховано 9 577,31 грн.;

2) 31.05.05р. п/д №23249198 перераховано 121 108,61грн.

Всього відшкодовано 130 685,92 грн.

Згідно податкової декларації у червні місяці 2004 р. податкові зобов'язання складають 46 671 грн., а податковий кредит - 320 158 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в червні 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 273 487 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 30.11.05 р. п/д № 28698390 перераховано 127 796,91 грн.

Згідно податкової декларації у липні місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 71 326 грн., а податковий кредит у розмірі 350 241 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації в липні місяці 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 278 915 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309697 перераховано 15 408,56 грн.;

2) 31.05.05 р. п/д № 23249407 перераховано 95 531,39 грн.

Всього відшкодовано 110 939,95 грн.

Згідно податкової декларації у серпні місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 82 723 грн., а податковий кредит у розмірі 318 647 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у серпні 2004 р. позивач заявлено до відшкодування 235 924 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309694 перераховано 11 669,54 грн.;

2) 12.08.05 р. п/д № 25562374 перераховано 64 480,74 грн.

Всього відшкодовано 76 141,28 грн.

Згідно податкової декларації у вересні місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 73 735 грн., а податковий кредит у розмірі 349 169 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у вересні 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 275 434 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 21.04.05 р. п/д № 22309691 перераховано 11 719,98 грн.;

2) 12.08.05 р. п/д № 25562372 перераховано 126 792,25 грн.

Всього відшкодовано 138 512,23 грн.

Згідно податкової декларації у листопаді місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 43 036 грн., а податковий кредит у розмірі 259 676 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у листопаді 2004 р. позивачем заявлено до відшкодування 216640,00грн.

Податковим повідомленням-рішенням Бориспільської ОДПІ від 19.08.05 р. за № 0002622320/0 зменшена заявлена до відшкодування сума ПДВ у листопаді 2004 р. на 1 372,5 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 30.08.05 р. п/д № 26030332 перераховано 135 647,69 грн.;

2) 18.11.05р. п/д №28379867 перераховано 6 662,72 грн.;

3) 28.12.05 р. п/д № 29640756 перераховано 13 250,00 грн.

4) 20.06.06 р. п/д № 35307580 перераховано 9 577,01 грн.

Всього відшкодовано 165 137,42 грн.

Згідно податкової декларації (додаток № 53) у грудні місяці 2004 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 45 465 грн., а податковий кредит у розмірі 325 105 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у грудні 2004 р. заявлено до відшкодування 279 640,00 грн.

Податковим повідомленням-рішенням Бориспільської ОДПІ від 19.08.05 р. за № 0002622320/0 зменшена заявлена до відшкодування сума на відшкодування ПДВ у грудні 2004 р. на 3519,60 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 30.08.05 р. п/д № 26030332 перераховано 139 285,27 грн.;

2) 28.12.05 р. п/д № 29640756 перераховано 44 511,26 грн.;

3) 20.06.06 р. п/д № 35307583 перераховано 19 572,47 грн.

Всього відшкодовано 203 369,00 грн.

У 2004 році загальна сума ПДВ, що підлягала відшкодуванню із бюджету, складає 3 153 585,90 грн., а розрахунки проведені на суму 1 360 026,72 грн., відповідно, невідшкодованою залишилася сума у розмірі 1 793 559,18 грн.

Згідно податкової декларації у січні місяці 2005 р. податкові зобов'язання позивача зазначені у розмірі 43 814 грн., а податковий кредит у розмірі 230 454 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у січні 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 187 036 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05 р. п/д № 28379579 перераховано 41 276,61 грн.;

2) 30.08.05 р. п/д № 26030679 перераховано 82 731,82 грн.;

3) 20.06.06 р. п/д № 35307580 перераховано 9 577,57 грн.

Всього відшкодовано 133 586,00грн.

Згідно податкової декларації у лютому місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 45 040 грн., а податковий кредит у розмірі 267 558 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації та уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у лютому 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 214 810,00 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05 р. п/д № 28379643 перераховано 63 077,03 грн.;

2) 30.11.05 р. п/д № 28698386 перераховано 19 363, 98 грн.;

3) 23.12.05 р. п/д № 29450208 перераховано 15 156,86 грн.;

4) 28.12.05 р. п/д № 29640752 перераховано 12 791,67 грн.

Всього відшкодовано 110 389,54 грн.

Згідно податкової декларації у березні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 58 057 грн., а податковий кредит у розмірі 374 528 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації та уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у березні 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 324 179,00 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05р. п/д№ 28379742 перераховано 142765,20грн.;

2) 30.11.05 р. п/д № 28698388 перераховано 10 340,45 грн.;

3) 23.12.05 р. п/д № 29450209 перераховано 11 088,19 грн.;

4) 01.02.06 р. п/д № 30408938 перераховано 14 055,28 грн.

Всього відшкодовано 178 249,12 грн.

Згідно податкової декларації у квітні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 66 947 грн., а податковий кредит у розмірі 302 112 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у квітні 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 235 165 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05 р. п/д № 28379833 перераховано 74 539,01 грн.

2) 01.02.06 р. п/д № 30409250 перераховано 40 950,18 грн.

Всього відшкодовано 115 489,19 грн.

Згідно податкової декларації у травні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 77 554 грн., а податковий кредит у розмірі 314 015 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у травні 2005 р. позивач заявлено до відшкодування 236 461 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05 р. п/д № 28379866 перераховано 115 357,68 грн.;

2) 28.12.05 р. п/д № 29640756 перераховано 19 333,33 грн.;

3) 01.02.06 р. п/д № 30408572 перераховано 14 679,01 грн.

Всього відшкодовано 149 370,02 грн.

Згідно податкової декларації у липні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 136 147 грн., а податковий кредит у розмірі 361 690 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у липні 2005 р. позивачем заявлено відшкодування 195 438 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 18.11.05 р. п/д № 28378822 перераховано 32 709,13 грн.;

2) 05.01.06 р. п/д № 29804835 перераховано 10 015,54 грн.;

3) 27.01.06 р. п/д № 302 63,590 перераховано 24 613,61 грн.

Всього відшкодовано 67 338,28 грн.

Згідно податкової декларації у жовтні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 88 160 грн., а податковий кредит у розмірі 302 434 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у жовтні 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 236 206 грн.

Податковим повідомленням-рішенням Бориспільської ОДПІ від 27.12.05 р. за № 000391/2310/0 зменшена заявлена до відшкодування сума ПДВ у жовтні 2005 р. на 1 589,62 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 27.01.06 р. п/д № 30263650 перераховано 166 990,90 грн.

Згідно податкової декларації (додаток № 93) у листопаді місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 65 502 грн., а податковий кредит у розмірі 257 113 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у листопаді 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 214 274 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 06.03.06 р. п/д № 31345465 перераховано 163 129,00 грн.

Згідно податкової декларації у грудні місяці 2005 р. позивач мав податкові зобов'язання у розмірі 80 368 грн., а податковий кредит у розмірі 301194 грн. Згідно рядка 25 податкової декларації у грудні 2005 р. позивачем заявлено до відшкодування 191 611 грн.

Відшкодування бюджетної заборгованості здійснювалося:

1) 06.03.06 р. п/д № 31345450 перераховано 119 408,00 грн.;

2) 20.06.06 р. п/д № 35307576 перераховано 37 593,00 грн.

Всього відшкодовано 157 001,00 грн.

На час розгляду даної справи в суді, а саме у вересні 2006р. позивачеві на розрахунковий рахунок було відшкодовано ПДВ загалом на суму 84824 грн., що підтверджується електронними виписками з банку (копії залучені до матеріалів справи) та не заперечуються позивачем.

З огляду на викладені обставини, за період 2004-2005рр. Позивачем згідно даних декларацій з ПДВ було заявлено до відшкодування загалом 3 153 585,90 грн. –у 2004р., та 2 033 590,38 грн. у 2005р., які повинні бути перераховані на рахунок позивача в установі банку, про що вказано у відповідних рядках декларації Розрахунки проведено на суму 2686393,77 грн.

Загальний розмір невідшкодованого ПДВ за 2004 - 2005 роки становить 2 500782,51 грн. При цьому судом також встановлено, що визначений приписами Закону України “Про податок на додану вартість” строк проведення відшкодування позивачу ПДВ за деклараціями 2004р.-2005р. –сплинув.

Відповідно до приписів підпункту 7.7.3 пункту 7.3 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість” платник податку може прийняти самостійне рішення про зарахування належної йому повної суми бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за наслідками звітного періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. При прийнятті такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних податкових періодів.

Приписами підпункту 7.7.1 цієї статті передбачено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду. При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Згідно вимог підпункту 7.7.4 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість” платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. При цьому платник податку в п'ятиденний термін після подання декларації податковому органу подає органу Державного казначейства України копію декларації, з відміткою податкового органу про її прийняття, для ведення реєстру податкових декларацій у розрізі платників.

Приписами підпункту 7.7.5. згаданого закону, протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Як вбачається з вимог підпункту 7.7.8. статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість” сума бюджетного відшкодування, не сплачена у строки, визначені цим пунктом, вважається бюджетною заборгованістю.

Статтею 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. № 509-ХІІ із змінами, внесеними згідно із Законом України № 203/96-ВР від 16.05.96, в редакції Закону N 83/98-ВР від 05.02.98р., встановлені функції державних податкових інспекцій, зокрема: здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі, забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильність обчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, контроль за своєчасністю подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірки достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків інших платежів. Таким чином, органом державної виконавчої влади, який здійснює діяльність щодо контролю за додержанням податкового законодавства та інших питань пов'язаних з оподаткуванням є органи державної податкової служби, які відповідно до покладених на них законом функцій є суб’єктом владних повноважень, і відповідно позивач правомірно заявив позов про стягнення бюджетної заборгованості з ПДВ з коштів державного бюджету відповідно до приписів Закону України "Про податок на додану вартість" до відповідача - Бориспільської об’єднаної державної податкової інспекції .

Відповідно до приписів статті 48 Бюджетного Кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України у тому числі операцій з коштами державного бюджету та розрахунково-касового обслуговування розпорядників бюджетних коштів, контролю бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів.

Пунктом 7 "Положення про Державне казначейство", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 31 липня 1995 р. N 590 встановлені функції відділення Державного казначейства до яких віднесено, зокрема розподілення між державним бюджетом та бюджетами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відрахування від загальнодержавних податків, зборів і обов'язкових платежів за нормативами, затвердженими Верховною Радою України, а також перерахування місцевим бюджетам належних їм сум коштів від зазначених відрахувань, здійснення за поданням державних податкових інспекцій повернення за рахунок державного бюджету зайво сплачених або стягнених податків, зборів та обов'язкових платежів та інші. Згідно з пунктом 4 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації та Державного казначейства України 02.07.97 № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001 № 200/86) і зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 08.06.2001 р. за № 489/5680, відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.91 р. № 1251-XII із змінами та доповненнями ставки, механізм справляння податків встановлюються виключно законами про оподаткування. Порядок обчислення та сплати податку на додану вартість встановлений Законом України "Про податок на додану вартість" № 168/97-ВР від 03.04.97

Відповідно до вимог статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Як вбачаться з матеріалів справи та було встановлено під час судового розгляду, ТОВ „Київ-Кетерінг” згідно даних декларацій з ПДВ за період 2004р.-2005р. було заявлено до відшкодування загалом 3 153 585,90 грн. –у 2004р., та 2 033 590,38 грн. у 2005р., які повинні бути перераховані на рахунок позивача в установі банку, про що вказано у відповідних рядках декларації. Залучені до матеріалів справи декларації, містять від’ємне значення суми ПДВ, розрахованої відповідно до вимог підпункту 7.7.1 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість” та прийняті Бориспільською ОДПІ.

При цьому судом також встановлено, що за деклараціями 2004-2005р.р. ТОВ „Київ-Кетерінг” було відшкодовано з бюджету заявлені до відшкодування суми ПДВ загалом на суму 2686393,77 грн.

Під час розгляду справи, позивач скористався наданим йому правом та подав заяву від 7.12.2006р. № 521, у якій на підставі статті 51 Кодексу адміністративного судочинства України уточнив позовні вимоги, а саме: зменшив розмір суми позову щодо стягнення з бюджету заборгованості з ПДВ на 276192,62 грн. При цьому, в заяві позивач обґрунтував своє зменшення наступним: 84824 грн. – було відшкодовано позивачеві під час судового розгляду в добровільному порядку, а 191368,82 грн. –зменшені позивачем по заявленим до відшкодуванням сум ПДВ по операціях х контрагентами ТОВ „Мікст” та ТОВ „Неодим” по яких проводяться зустрічні перевірки (саме операції з цими контрагентами ставила під сумнів податкова служба). Згадана заява про зменшення позовних вимог судом прийнята.

Зважаючи на те, що факт наявності у ТОВ „Київ-Кетерінг” суми ПДВ у розмірі 2309391,89 грн., що підлягає бюджетному відшкодуванню за деклараціями 2004-2005р.р. підтверджується матеріалами справи, не була сплачена у строки, визначені приписами пункту 7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість”, згадана сума ПДВ вважається бюджетною заборгованістю, яка не була відшкодована позивачеві в порядку, передбаченому вимогами підпункту 7.7.6 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість”.

При цьому судом приймається до уваги наступне: доводів на підтвердження неправомірності заявленої до відшкодування суми ПДВ у розмірі 2309391,89 грн. відповідачами не наведено, доказів на спростування правомірності позовних вимог не надано. Крім того, суд бере до уваги той факт, що бюджетна заборгованість з ПДВ в сумі 2309391,89 грн. підтверджена даними податкових декларацій, актом звірки ПДВ, що заявлений ТОВ „Київ-Кетерінг” до відшкодування з бюджету, за період 2004-2005р.р, станом на 20.11.2006р. (підписаний та завірений печатками позивача та Бориспільською ОДПІ.), відсутністю будь-яких інших доказів на підтвердження порушень з боку позивача розрахунку сум бюджетного відшкодування з огляду на вимоги пп. 7.7.5-7.7.7 статті 7 Закону України „Про податок на додану вартість”.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість позовних вимог ТОВ „Київ-Кетерінг” щодо стягнення 2309391,89 грн. бюджетної заборгованості з ПДВ, і відповідно позов підлягає задоволенню.

Судові витрати розподіляються відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене, керуючись статтями 19, 124 Конституції України, статтями 71, 94, 158 –163, Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

п о с т а н о в и в :

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Київ-Кетерінг” (08307 Київська обл., Бориспіль-7, Аеропорт, код ЄДРПОУ 20582919) 2309391 (два мільйони триста дев’ять тисяч триста дев’яносто одна) грн. 89 коп. бюджетної заборгованості з податку на додану вартість.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю „Київ-Кетерінг” (08307 Київська обл., Бориспіль-7, Аеропорт, код ЄДРПОУ 20582919) 1700 судового збору.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України.

Головуючий суддя Попікова О. В.

суддя Є.П.Євграфова

суддя А.В. Маляренко

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі – 26 січня 2007р.