Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
19.05.09Справа №2-а-1218/08 (15:07) Окружний адміністративнийсуд Автономної Республіки Крим у складі головуючого суддіКушнової А.О. , при секретарі Дрягіні В.П., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного Фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АРК
до ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку"
про стягнення заборгованості
за участю представників:
від позивача Париляк Вікторія Ігорівна, довіреність № 6 від 05.01.09р.;
Красовська Тетяна Віталіївна, довіреність № 9 від 20.01.09р. ;
від відповідача не зявився.
Обставини справи: Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом, у якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість по страхових внесках в сумі 8841грн.55коп.
Позовні вимоги ґрунтуються на ст. ст. 15, 17, ч.3 ст.20, ч. ч. 2, 3, 14 ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розмірі страхові внески.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 03.07.08 р. відкрито провадження у справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду на 01.09.08р.
У судове засідання, що відбулося 01.09.08р., відповідач надав клопотання, у якому просить суд справу слуханням відкласти для представлення документів по справі. У наведеному клопотання відповідач зобовязався надати суду документи протягом двох днів до 03.09.08р. та пояснив суду що у судове засідання документи не надані у звязку із тим, що представник відповідача до судового засідання перебував у відїзді.
Враховуючи клопотання відповідача про відкладення справи слуханням та у звязку з неявкою позивача справу слуханням було відкладено на 29.09.08р.
У судове засідання, що відбулося 29.09.08р., відповідач надав відзив на позов, у якому просив суд надати можливість ознайомиться з актами та рішеннями документальних перевірок УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя АРК.
Враховуючи вищенаведене клопотання відповідача про надання йому часу для ознайомлення з матеріалами перевірок УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя АРК суд оголосив перерву до 13.11.08р.
13.11.08р. до суду надійшло клопотання від позивача про розгляд справи у відсутність представника позивача.
У судове засідання що відбулося 13.11.08р., відповідач явку представника, не забезпечив, у звязку із чим справу слуханням було відкладено на 19.02.09р.
У судове засідання, що відбулося 19.02.09р., відповідач надав клопотання про відкладення справи слуханням для ознайомлення з матеріалами справи, у звязку із чим справу слуханням було відкладено на 19.03.09р.
18.03.09р. до суду надійшло клопотання від відповідача про відкладення справи слуханням, у звязку із чим справу слуханням було відкладено на 08.04.09р.
У судове засідання, що відбулося 08.04.09р., позивач надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій фактично змінив підстави позову. Позивач повідомляє суду, що на підставі акту перевірки №83-Ю від 30.05.06р. УПФУ в Залізничному районі м. Сімферополя АРК складено вимогу №Ю-431С від 05.03.08р. на суму 8841,55грн. У звязку із несплатою відповідачем у встановлені законом строки вищенаведеної суми, позивач просить суд стягнути з відповідача за заборгованість в розмірі 8841,55грн.
Відповідач у судове засідання, що відбулося 08.04.09р., знов надав клопотання про відкладення справи слуханням, у звязку із чим справу слуханням було відкладено на 19.05.09р.
У судове засідання, що відбулося 19.05.09р., відповідач явку представника не забезпечив, 18.05.09р. до суду надійшло клопотання від відповідача про відкладення справи слуханням у звязку із тим, що голова ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку" та представник за дорученням зайняті в іншому судовому процесі у Господарському суді АРК.
У судове засідання, що відбулося 19.05.09р., позивач надав письмові пояснення по справі, у яких повідомляє суду, що вимога №Ю - 431 від 05.03.08р. на суму 9560, 61грн. та вимога №Ю 431 С від 05.03.08р. на суму 8841,55грн. не співпадають по сумам тому, що вимога №Ю-431 від 05.03.08р. була направлена відповідачу для погодження на загальну суму боргу, що був на час складення вимоги про сплату боргу відповідно до карточки особового рахунку. Сума погодженої вимоги №Ю-431С від 05.03.08р. менш ніж сума вимоги на загальний борг тому, що 03.10.08р. Державною виконавчою службою було примусово стягнуто з відповідача 842,93грн.
Позивачем у судове засідання було надано заяву про уточнення позовних вимог, у якої позивач фактично зменшив суму позовних вимог на 123,87грн. у звязку із погашенням. Таким чином позивач просить суд стягнути з відповідача 8717,68грн.
Що стосується клопотання відповідача про відкладення розгляду справи, суд вважає його таким, що не підлягає задоволенню тому, що суд не може визнати обґрунтованою неявку в судове засідання у звязку з тим, що обидва представника зайняті в іншому судовому процесі. Крім того, шість разів за клопотаннями відповідача та у звязку із неявкою відповідача у засідання суду, розгляд справи відкладався.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку" зареєстровано як юридичну особу виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АРК 17.04.2002р., ідентифікаційний код 24028434. У звязку зі зміною місцезнаходження юридичної особи 18.10.07р. замінено свідоцтво про державну реєстрацію ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку", що підтверджується свідоцтвом про держану реєстрацію юридичної особи, довідкою ГУ статистики в АРК та статутом (а.с.37-51).
ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку" зареєстровано як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування в Управлінні Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим.
Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV (далі Закон) із відповідними змінами та доповненнями.
Згідно ст. 1 Закону страхові внески - це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, яке діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування згідно цього Закону.
Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.
Відповідно до п. 2 ст. 5 Закону виключно цим Законом визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, а також стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно ч. 6 ст. 17 Закону, страхувальник зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону, обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески. Страхові внески обчислюються територіальним органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за непрямим методом виходячи з оцінки валового доходу та витрат страхувальника, кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, обсягу виробленої (реалізованої) продукції (послуг), суми сплачених ним податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством, у разі: ухилення страхувальника чи його посадових осіб від надання територіальному органу Пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків; неведення страхувальником бухгалтерського обліку чи відсутності в нього відповідних первинних документів; якщо сума страхових внесків, нарахована страхувальником, не підтверджується документами. Обчислення територіальними органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди провадиться виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Судом встановлено, що відповідно до Акту перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та перерахування страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку"№83-Ю від 30.05.2006р. встановлено, що ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку" з квітня 2002р. по березень 2003р. відображає у розрахунку зобовязань по сплаті збору на загальнообовязкове державне пенсійне страхування фіксований сільськогосподарський податок, тоді як свідоцтво ДПА про фіксований сільгоспподаток у ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку" відсутнє. Також при здійсненні перевірки встановлено наступне:
-при перевірці правильності визначення нарахованого фонду оплати праці та інших виплат, на які нараховуються страхові внески за ставкою 32% виявлено завищення на суму 108,83грн.;
-при перевірці правильності визначення сум виплат, з яких утримуються страхові внески за ставкою 1-2% встановлено завищення на суму 3227,74грн.;
-при перевірці правильності та повноти визначення нарахування страхових внесків, встановлено завищення на суму 35,10грн.;
-при перевірці сум внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, які належать до сплати, що відображені у графі 7 розрахунку зобовязань, виявлено порушення п.1.2 ст. 1 та п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” № 2181-Ш від 21.12.2000р. та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.03р. №1058-IV у наслідок чого встановлено заниження на суму 10121,86грн.
При здійсненні перевірки виявлено:
-заборгованість з невиплаченої заробітної плати за станом на 01.01.04р. в розмірі 205,62грн.
-заборгованість по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за станом на час перевірки 12729,28грн.
-заборгованість за ПФУ по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за станом на 01.01.02р. 1297,23грн.
-заборгованість за ПФУ відповідно відомостей з особової картки за станом на 01.01.02р. - 0,00грн.
-залишок занижений на суму 1297,23грн.
За наслідками перевірки зменшений фонд оплати праці (ФОП) та інші виплати, на які нараховуються внески за ставкою 32% - 108,83грн., в тому числі за період з 01.01.04р. 0,00грн.; донараховано ФОП та інші виплати, на які нараховуються внески за ставкою 32% - 3481,18грн., в тому числі за період з 01.01.04р. 51,26грн.; зменшений загальний оподаткований прибуток, з якого утримуються страхові внески за ставкою 1-2%-3227,74грн., в тому числі з 01.01.04р. 0,00грн.; донарахований загальний оподаткований прибуток, з якого утримуються страхові внески за ставкою 1-2%-1628,60грн., в тому числі за період з 01.01.04р. 51,26грн.; зменшені страхові внески (збори) 35,10грн.; донараховані страхові внески (збори) 11141,13грн., в тому числі за період з 01.01.04р. на суму 16,92грн.; донараховано податкове зобовязання на суму 10121,86грн.; зменшені збори по розрахункам з ПФУ на 01.01.02грн. 1297,23грн., що відображено у акті перевірки "№83-Ю від 30.05.2006р. (а.с.10-14).
Відповідно до ч.2 ст. 106 Закону, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Частина 3 статті 106 Закону № 1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобовязаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Згідно з п.п. 8.1, 8.2, абз. 1 п.8.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003р. №21-1 (далі Інструкція), суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки. У випадку б) вимога надсилається щомісяця протягом п'яти робочих днів, наступних за звітним базовим періодом. Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників на всю суму боргу. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Сума боргу у вимозі проставляється у гривнях з двома десятковими знаками. Вимога формується на суму боргу, який не менше 10 грн. Вимога формується на підставі актів документальних перевірок та облікових даних з карток особових рахунків страхувальників за формою згідно з додатком 9 цієї Інструкції (для страхувальника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 10 цієї Інструкції (для страхувальника - фізичної особи).
Судом встановлено, що позивачем на адресу відповідача направлені вимога про сплату боргу №Ю-431С від 05.03.2008 року на суму 8841,55грн. (а.с.8), яка отримана відповідачем 12.03.2008 року, про що свідчить про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 9).
Відповідно до п 8.4 Інструкції, протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити зазначені у вимозі суми.
Згідно ч.3 ст. 106 Закону України страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунками суми недоїмки, що вказана у вимозі про сплату боргу, ця вимога є узгодженою.
Судом встановлено, що відповідачем за вимогою №Ю-431С від 05.03.2008 року на суму 8841,55грн. погашено тільки 123,87грн.
Отже станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в сумі 8717,68грн., що підтверджується довідкою про суму боргу за станом на 19.05.09р., карткою особового рахунку за станом на за період з 01.01.04р. по 19.05.09р.
Згідно частини 2 статті 49 КАСУ, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Відповідач не надав суду доказів необґрунтованості позовних вимог, або доказів сплати 8717,68грн.
Позовні вимоги, з урахуванням заяви позивача про зменшення суми позову, є обґрунтованими, такими, що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрати по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
У повному обсязі постанову виготовлено 25.05.2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ТОВ "Кримське регіональне агентство реконструкції та розвитку"(95043, АР Крим, м. Сімферополь, пров. Планеристів, 3, МФО 324021, код ЄДР 24028434, р/р 26007954 у КРД ЗАТ «Райффайзен банк «Аваль») на користь Управління Пенсійного фонду України в Залізничному районі м. Сімферополя АР Крим (95026, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Гагаріна 14а, код ЄДР 20727038, р/р 25606010045501 у КРУ ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 324805) 8717,68грн. заборгованості по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування за вимогою №Ю-431-С від 05.03.08р.
Після набрання постановою законної сили, за заявою позивача видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.