ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2014 року (10 год. 30 хв.)Справа № 808/9140/13-а м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді О.В. Конишевої,
при секретарі судового засідання Я.М.Муха
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького міського центру зайнятості
до: ОСОБА_1
про: стягнення коштів у розмірі 573,10 грн.
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла вказана позовна заява.
Представник позивача у судове засідання не прибув, до суду надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяв про розгляд справи без його участі до суду не надходило.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін на підставі наявних у справі доказів.
Згідно з ч. 1 ст.41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Керуючись приписами статті 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 19.06.2013 за особистою заявою відповідач був зареєстрований як безробітний на підставі Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-У1, Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 №1533-111 та з 26.06.2013р. призначено виплату допомоги по безробіттю.
Під час реєстрації відповідача в центрі зайнятості ознайомлено з законодавством про зайнятість та пам'яткою «Ваші права та обов'язки» (під особистий підпис у додатку №1 до персональної картки). Для надання статусу безробітного 19.06.2013 відповідачем була подана заява, в якій він вказав, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності.
З 26.06.2013 по 09.07.2013 відповідач перебуваючи на обліку в центрі зайнятості, отримав допомогу по безробіттю в загальній сумі 573,10 грн.
В результаті розслідування страхового випадку та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення встановлено, що відповідач під час реєстрації у Запорізькому міському центрі зайнятості надав недостовірні відомості, на підставі яких було прийнято рішення про надання йому статусу безробітного та призначення виплати матеріального забезпечення, а саме не повідомив про реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності, про що складено акт від 23.07.2013 року.
Цей факт став відомий позивачу після внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб - підприємців інформації про судове рішення Запорізького окружного адміністративного суду по справі № 808/2864/13-а від 08.04.2013 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та відповідно отримання 23.07.2013 року цієї інформації засобом електронного зв'язку Запорізьким міським центром зайнятості від державного реєстратора.
Таким чином, відповідач в період перебування на обліку у центрі зайнятості та отримання допомоги по безробіттю відносився до категорії зайнятого населення.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про зайнятість населення": зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов'язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі, а також діяльність членів однієї сім'ї, які здійснюють господарську діяльність або працюють у суб'єктів господарювання, заснованих на їх власності, у тому числі безоплатно.
В Україні до зайнятого населення належать громадяни, що проживають на території держави на законних підставах:
особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи які забезпечують себе роботою самостійно ( у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх закладах та поєднують навчання з роботою.
Згідно з ч. 2, ч. 3 ст. 36 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" передбачено наступне: застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України 13.02.2009 р. № 60/62, Постановою правління Пенсійного Фонду України 13.02.2009 р. № 7 -1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня 2009 р. за № 232/16248, розслідування здійснюється шляхом проведення перевірки достовірності даних, які є підставою для надання особі статусу безробітної та виплати їй матеріального забезпечення, що зазначені в документах, поданих особою до державної служби зайнятості під час її реєстрації та протягом періоду її перебування на обліку як безробітної.
У разі встановлення центром зайнятості відповідно до п. 6, 7 цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг.
Протягом двох робочих днів після прийняття рішення центр зайнятості надсилає особі чи роботодавцю рекомендованим листом повідомлення про необхідність протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення повернути виплачені кошти.
У разі відмови особи чи роботодавця повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства.
У зв'язку зі встановленням факту належності Відповідача до категорії зайнятого населення позивачем був направлений лист відповідачу № 3852/07-05 від 21.08.2013 з вимогою щодо повернення суми заборгованості у розмірі 573,10 грн.
До теперішнього часу вищезазначені кошти Відповідачем службі зайнятості не відшкодовані.
Згідно ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» спори що виникають із правовідносин за даним законом вирішуються в судовому порядку.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 10 064,21 грн., є законними, обґрунтованими, підтверджуються наявними в справі доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Враховуючи вищезазначене, керуючись статтями 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму коштів у розмірі 573 (п'ятсот сімдесят три) грн. 10 коп., яку перерахувати на користь Запорізького міського центру зайнятості на рахунок: одержувач - Запорізький міський центр зайнятості, код ЄДРПОУ - 20482573, банк одержувача - ГУДКСУ України у м. Запоріжжі Запорізької області, МФО 813015, р/р 37172002004384.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.В. Конишева