УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2014 року Справа № 125531/12
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Макарика В.Я.
суддів - Глушка І.В., Большакової О.О.
за участю секретаря судового засідання - Ливак М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2012р. по справі № 2а-11654/11/1370 за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області до Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» про стягнення 81239,18 грн. фінансових санкцій,-
В С Т А Н О В И В:
26 жовтня 2011 року Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця», в якому просить стягнути з Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 81 239,18 грн. до Державного бюджету України.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2012р. позов задоволено. Стягнуто з Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» (ЄДРПОУ 01059900) фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 81 239,18 грн. на користь Державного бюджету України (р/р 31110106700002, банк одержувач ГУДКУ у Львівській області, МФО 856135, код платежу 21081100).
Не погодившись із постановою суду першої інстанції, відповідач Державне територіально-галузеве об'єднання «Львівська залізниця» оскаржило її в апеляційному порядку та просить скасувати постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2012 року по справі № 2а-11654/11/1370. Прийняти нову постанову, якою відмовити в позові Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Чернівецькій області до ДТГО "Львівська залізниця" про фінансових санкцій. Апелянт свої вимоги мотивує тим, що судом 1 інстанції неповно з'ясовано обставини справи, висновки суду не відповідають обставинам справи, висновки суду вважає необґрунтованими з підстав викладених в апеляційній скарзі, та порушено норми матеріального та процесуального права. Зокрема апелянт зазначає, що рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом із., обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Чернівецькій області - позивачі, у справі, від 25.05.2011 № 241374, спираючись на висновки акта перевірки від 20.04.2011 №1071/24/12/23/14267818, покликається на порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (роздрібну торгівлю алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії) допущене, на думку контролюючого органу, відокремленим підрозділом ДТГО «Львівська залізниця». Згідно з ч. 11 ст. 15 цього Закону роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Разом з тим, факт відсутності відповідної ліцензії в акті перевірки не зафіксовано. Крім того, вищевказана стаття не містить імперативної норми про заборону здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії.
Згідно з п.2 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 цього Закону.
Проте, як вже наголошувалося вище, у рішенні про застосування фінансових санкцій від 25.05.2011 № 241374 та акті перевірки від 20.04.2011 йдеться виключно про порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явилися, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності згідно із ч.4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Судом першої інстанції було встановлено, що ДПІ у м. Чернівці під час проведення перевірки за дотриманням відповідачем порядку здійснення розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі свідоцтв про державну реєстрацію, виробництва та обігу підакцизних товарів, дотримання роботодавцю законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), було встановлено, що у період з 01.11.2010р. по 19.04.2011р. реалізацією у буфеті "Сервісний центр" ВП "Вокзал станція Чернівці ДТГО "Львівська залізниця" (м. Чернівці, вул. Гагаріна, 38) алкогольних напоїв через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010157, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №238317, терміном дії з 08.05.2010р. до 08.05.2011р. А також перевіркою встановлено, що в буфеті №3 ВП "Вокзал станції Чернівці "ДТГО "Львівська залізниця" у період з 28.07.2010р. по 27.08.2010р. здійснювалась роздрібна торгівля алкогольними напоями через реєстратор розрахункових операцій фіскальний номер 2412010008, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями серії АГ №120008, термін дії з 28.08.2009р. до 28.08.2010р. За результатами перевірки складено Акт (довідка) від 20.04.2011р. №1074/24/12/23/14267818, який підписаний без заперечень начальником вокзалу ст. Чернівці Ласійчуком М.Л. та головним бухгалтером Григоряк Н.Б.
В матеріалах справи містяться Додаток 1 та Додаток 2 до Акту перевірки, у яких вказана вартість реалізованих напоїв, яка становить 37т076,16 грн. та 3 543,43 грн.
Відповідно до вищенаведеного Акту перевірки, Регіональним управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Чернівецькій області прийнято рішення №241374 від 25.05.2011р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 81239, 18 грн.: в тому числі за роздрібну торгівлю алкогольними напоями через ЕККА, не зазначений у ліцензії, яке отримане відповідачем 31.05.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Згідно ст.. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до вимог ст.. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом - сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. До суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.
Судом першої інстанції було встановлено, що не погодившись з вищезазначеним рішенням про застосування фінансових санкцій відповідач звернувся з позовом до Львівського окружного адміністративного суду про визнання його недійсним та скасування. Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 18.11.2011 року у задоволенні позовних вимог відмовлено. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.03.2012 року, яка набрала законної сили, апеляційну скаргу ДТГО "Львівська залізниця" залишено без задоволення, а дану постанову - без змін.
Відповідно до ч. 5 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи вищенаведене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, про те, що рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду залишено без змін рішення Львівського окружного адміністративного суду щодо скасування рішення про застосування фінансових санкцій №241374 від 25.05.2011р. Беручи до уваги те, що суму фінансових санкцій до Державного бюджету у розмірі 81 239,18 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, суд апеляційної інстанції приходить до переконання про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають до задоволення.
В зв'язку з вищевикладеним, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції, вирішуючи даний спір, на підставі правильно встановлених обставин справи та визначених їм правовідносин, прийшов до обґрунтованих і законних висновків. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не свідчать про порушення судом норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи і відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України не можуть бути підставою для скасування рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 41, 160, 195, 196, ст. 198, ст. 200, ст. 205, ст. 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Державного територіально-галузевого об'єднання «Львівська залізниця» залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20.06.2012р. по справі № 2а-11654/11/1370 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуючий суддя: В.Я.Макарик
Судді: І.В.Глушко
О.О. Большакова
Повний текст ухвали складений 18 лютого 2014 року.