Ухвала суду № 37210050, 11.02.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.02.2014
Номер справи
813/165/13-а
Номер документу
37210050
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 лютого 2014 року Справа № 7729/13

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Сеника Р.П.,

суддів Попка Я.С., Хобор Р.Б.

з участю секретаря судового засідання Саламахи О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «КВК-ЕСКО» на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 року в справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «КВК-ЕСКО» до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області Державної податкової служби про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И В :

У січні 2013 року приватне підприємство ТзОВ «КВК-ЕСКО» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області Державної податкової служби про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Позивач просив визнати недійсним та скасувати рішення відповідача № 0000412250, №0000422250 від 07.09.2012 року про визнання недійсними та скасування податкових повідомлень-рішень в сумі 390359,77 грн.

Згідно доповнення до позовних вимог від 23.01.2013 року, позивач просить суд також визнати недійсним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 21.11.2012 року № 0000462250.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 року у позові відмовлено.

Постанову суду першої інстанції оскаржило ТзОВ «КВК-ЕСКО», яке в апеляційній скарзі просить її скасувати та прийняти нову постанову про задоволення позовних вимог.

Апеляційні вимоги обґрунтовує тим, що судом першої інстанції не досліджено та не надано правової оцінки правомірності податкових повідомлень-рішень та відповідність їх ч.3 ст. 2 КАС України. Вважає, що суд не оцінив належність, допустимість та достовірність кожного доказу окремо, що призвело до незаконного рішення.

Вислухавши суддю-доповідача, представника ТзОВ «КВК-ЕСКО», яка просить апеляційну скаргу задовольнити, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення з таких підстав.

Як встановлено судом першої інстанції, працівниками ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області Державної податкової служби проведено документальну перевірку з питань дотримання вимог валютного законодавства ТзОВ «КВК-ЕСКО» за період з 01.07.2009 року по 30.06.2012 року. За результатами перевірки складено Акт від 23.08.2012 року № 451/22-90/33337629.

Згідно акту, встановлено порушення ТзОВ «КВК-ЕСКО» ст. 1 ЗУ «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 року № 185/94-ВР, у зв'язку з чим донараховано пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності на загальну суму 390886,49 грн., та ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», у зв'язку з чим донараховано штрафні санкції в сумі 510,00 грн.

За результатами проведеної перевірки, винесено спірні рішення відповідача № 0000412250 від 07.09.2012 року, яким нараховано суму грошового зобов'язання за платежем «пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, невиконання зобов'язань, штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства» в сумі 390886,49 грн., нараховано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 7837,70 грн., ППР від 07.09.2012 року №0000422250, яким нараховано пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в сумі 510,00 грн.; ППР від 21.11.2012 року №0000462250, яким нараховано суму грошового зобов'язання за платежем «пеня за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, невиконання зобов'язань, штрафні санкції за порушення вимог валютного законодавства» в сумі 13144,55 грн.

Згідно контракту від 22.10.2007 року №22/10-07, укладеного ТзОВ „КВК-ЕСКО" (надалі - Продавець) з приватним підприємцем ОСОБА_1 (надалі - Покупець), продавець зобов'язується передати Покупцю, а Покупець зобов'язується прийняти і оплатити продукцію - взуття, виготовлене зі шкірозамінника, шкіри, підошви ПВХ, кількість, модель, вартість і ціна якого вказана у специфікаціях, які приналежні до справжнього контракту і є його невід'ємною частиною. Валюта контракту - долари США, валюта платежу - долари США. Покупець проводить 100 % попередню оплату товару шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Продавця в терміни погоджені в специфікаціях. До даного контракту були укладені доповнення: від 08.05.08 б/н, від 12.11.08 №1, від 03.03.09 №2, від 09.08.11 б/н, від 07.10.11 №3.

На виконання контракту від 22.10.2007 року №22/10-07 ТзОВ „КВК-ЕСКО" експортувало товар на загальну суму 15044,00 дол.США.

Проведеною перевіркою встановлено порушення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Загальна сума нарахованої пені по контракту 22.10.07 №22/10-07 складає 8752,67 гривень в тому числі, що оскаржується 8225,95 гривень.

Згідно контракту від 14.05.2010 року №17/04-10, укладеного ТзОВ „КВК-ЕСКО" (надалі - Продавець) з приватним підприємцем ОСОБА_2 (надалі - Покупець), продавець зобов'язується передати Покупцю, а Покупець зобов'язується прийняти і оплатити продукцію - взуття, кількість, модель, вартість і ціна якого вказана у специфікаціях, які приналежні до справжнього контракту і є його невід'ємною частиною. Валюта контракту - долари США, валюта платежу - долари США. До даного контракту були укладені доповнення: від 02.08.10 №1, від 09.08.10 №2, від 03.05.10 №3, від 02.09.11 №4, від 07.10.11 №5, від 17.10.11 №б/н.

На виконання контракту від 14.05.10 №17/04-10 ТзОВ „КВК-ЕСКО" експортувало товару (взуття) на загальну суму 123571,00 дол. США. Перевіркою встановлено порушення ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті».

Загальна сума нарахованої пені по контракту 14.05.10 №17/04-10 складає 243104,83 грн.

Згідно контрактів від 28.03.07 №28/03-07 та від 07.10.11 №07/10-02, укладених ТзОВ „КВК-ЕСКО" (надалі - Продавець) з приватним підприємцем ОСОБА_3 (надалі - Покупець), Продавець зобов'язується передати Покупцю, а Покупець зобов'язується прийняти і оплатити продукцію - взуття виготовлене зі шкірозамінника, шкіри, підошви ПВХ, кількість, модель, вартість і ціна якого вказана у специфікаціях, які приналежні до справжнього контракту і є його невід'ємною частиною. Валюта контракту - долари США, валюта платежу - долари США, Євро, російський рубль за крос-курсом. Початкова загальна вартість контракту становить 100000 (сто тисяч) доларів США. Покупець проводить 100% попередню оплату товару шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок Продавця в терміни погоджені в специфікаціях. До даного контракту були укладені додатки: від 03.12.07 №1, від 10.01.08 №2, від 07.05.08 №3, від 12.11.08 №4, від 03.03.09 №5, від 16.09.09 №6, від 12.01.10 №7, від 03.05.11 №8, від 02.09.11 №9, від 18.10.11 б/н, від 21.01.11 б/н, від 24.10.11 б/н. До контракту від 07.10.11 №07/10-02 були укладені наступні додатки: від 10.10.11 №1, 11.10.11 б/н, від 22.10.11 №2.

На виконання контракту від 28.03.07 №28/03-07 ТзОВ „КВК-ЕСКО" експортувало товару (взуття) на загальну суму 168055,50 дол. США.

Загальна сума нарахованої пені по контракту 28.03.07 №28/03-07 складає 139028,99 гривень.

Перевіркою порядку та строків декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і перебувають за її межами, за період з 01.07.09 по 30.06.12 встановлено порушення ст.9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 №15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю" (із змінами та доповненнями) (далі Декрет), а саме: ТзОВ „КВК - ЕСКО" не подано Декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.10.2011 року, 01.01.12 та 01.04.12 року по договору від 28.03.07 №28/03-07, укладеному з ПП ОСОБА_3 та договору від 14.05.10 №17/04-10, укладеному з ПП ОСОБА_2

Відповідно до ст.1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» виручка резидентів у іноземній валюті підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення (виписки вивізної вантажної митної декларації) продукції, що експортується, а в разі експорту робіт (послуг), прав інтелектуальної власності - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.

Згідно з ст. 4 згаданого Закону порушення резидентами термінів, передбачених статтями 1 і 2 Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка від суми неодержаної виручки (митної вартості недопоставленої продукції) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару). У разі прийняття до розгляду судом, Міжнародним комерційним арбітражним судом чи Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України позовної заяви резидента про стягнення з нерезидента заборгованості, яка виникла внаслідок недотримання нерезидентом строків, передбачених експортно-імпортними контрактами, строки, передбачені статтями 1 і 2 цього Закону, зупиняються і пеня за їх порушення в цей період не сплачується. У разі прийняття судом рішення про відмову в позові повністю або частково або припинення (закриття) провадження у справі чи залишення позову без розгляду строки, передбачені статтями 1 і 2 цього Закону, поновлюються і пеня за їх порушення сплачується за кожний день прострочення, включаючи період, на який ці строки було зупинено. У разі прийняття судом або арбітражним судом рішення про задоволення позову пеня за порушення термінів, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, не сплачується з дати прийняття позову до розгляду судом або арбітражним судом.

Відповідно до ст.9 Кабінету Міністрів України від 19.02.93 №15-93 „Про систему валютного регулювання і валютного контролю" валютні цінності та інше майно резидентів, яке перебуває за межами України, підлягає обов'язковому декларуванню у Національному банку України. Порядок і терміни декларування встановлюються Національним банком України.

Відповідно до ст.16 Декрету до резидентів, нерезидентів, винних у порушенні правил валютного регулювання і валютного контролю, застосовуються міри відповідальності (фінансові санкції), зокрема, за невиконання резидентами вимог щодо декларування валютних цінностей та іншого майна, передбачених ст.9 цього Декрету, - штраф у сумі, що встановлюється Національним банком України.

Згідно з п.3 Порядку складання та подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, затвердженого Наказом Мінфіну України від 25.12.95 №207, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11.01.96 за №18/1043, обов'язкове декларування валютних цінностей, доходів та майна здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності за наведеною формою щоквартально в терміни, встановлені для подання квартальної та річної бухгалтерської звітності.

Згідно з пп.2.7 п.2 Положення про валютний контроль, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 року №49 „Про затвердження Положення про валютний контроль", невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою таку відповідальність: порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період.

Згідно з пп.2.3 п.2 Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 04.10.99 №542 „Про затвердження Порядку застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства" (далі Порядок), невиконання резидентами вимог щодо порядку та термінів декларування валютних цінностей та іншого майна тягне за собою штраф у сумі, що встановлюється Національним банком України.

Відповідно до пп.3.1 п.3 Порядку штрафні санкції застосовуються в кожному виявленому випадку порушення. Органи державної податкової служби застосовують штрафні санкції, визначені в цьому Порядку, до резидентів і нерезидентів за винятком банків та інших фінансово-кредитних установ.

Ст. 16 Декрету визначено відповідальність за порушення валютного законодавства. За порушення резидентами порядку розрахунків, установленого ст. 7 Декрету встановлено штраф у розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Національного банку України на день здійснення таких розрахунків.

Згідно ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду першої інстанції без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Зазначених висновків суд дійшов всебічно, повно дослідивши всі надані докази та надавши їм правильну оцінку.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.94, ч.З ст.160, ст.ст.195,196, п.1 ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст. 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «КВК-ЕСКО» залишити без задоволення.

Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 15.04.2013 року в справі № 813/165/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий: Р.П. Сеник

Судді : Я.С. Попко

Р.Б. Хобор