Справа № 583/498/14-а
2-а/583/24/14
У Х В А Л А
14.02.2014 суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б. розглянувши у матеріали адмінстративної справи за позовом
ОСОБА_1
до Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області в особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Охтирка
про зобов'язання вчинити певні дії - внести виправлення до акту цивільного стану,
ВСТАНОВИВ:
12 лютого 2014 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області в особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Охтирка про зобов'язання вчинити певні дії - внести виправлення до акту цивільного стану, в якому просить суд зобов'язати відповідача - Охтирське міськрайонне управління юстиції у Сумській області в особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Охтирка внести виправлення в запис акта цивільного стану - свідоцтво про укладення шлюбу від 04.06.1994 року (актовий запис 134), змінивши написання її прізвища ОСОБА_1 на ОСОБА_1.
Відповідно до п.1 ст. 17 КАС України, до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін «суб'єкт владних повноважень»означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. 3 КАС України). Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державних влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою чи службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (цих осіб), відповідно прийнятих чи вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Положенням статей 18 та 19 КАС України встановлено предметну і територіальну підсудність адміністративних справ.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції ( далі - адміністративна справа ) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до вказаної норми Закону для розгляду справи в порядку адміністративного судочинства необхідно дві обставини - наявність публічного спору, та у цьому спорі хоча б однією із сторін має бути суб'єкт владних повноважень.
В ч. 2 ст. 18 КАС України зазначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» Органами державної реєстрації актів цивільного стану є: відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що відповідачем є державний орган - відділ державної реєстрації цивільного стану по місту Охтирка Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області.
В п.6 ч.3 ст. 108 КАС України зазначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву ОСОБА_1 до Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області в особі відділу державної реєстрації цивільного стану по місту Охтирка про зобов'язання вчинити певні дії - внести виправлення до акту цивільного стану, так як дана справа не підсудна Охтирському міськрайонному суду Сумської області, а підсудний Сумському окружному адміністративному суду.
Враховуючи, що відповідно до п.2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги, суд вважає за необхідне сплачену суму судового збору в розмірі 73,08 грн. повернути позивачу ОСОБА_1
На підставі викладеного, керуючись 2, 3, 17, 18, 108, 165 КАС України, п.2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Охтирського міськрайонного управління юстиції у Сумській області в особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Охтирка про зобов'язання вчинити певні дії - внести виправлення до акту цивільного стану повернути позивачу для подання за підсудністю до належного суду - Сумського окружного адміністративного суду.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, повернути судовий збір в сумі 73,08 грн. з державного бюджету Охтирського району (рахунок № 31213206700013 відкритий в ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код одержувача 37981563), який був сплачений 11.02.2014 року (квитанція №1 529.374.1, банк платника: СУМСЬКА ФІЛІЯ ПАТКБ «ПРИВАТБАНК», М. СУМИ).
Ухвала може бути оскаржена в Харківського апеляційний адміністративний суд через Охтирський міськрайонний суд протягом 5 днів з моменту проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду Н.Б. Плотникова