Постанова № 3708783, 02.04.2009, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.04.2009
Номер справи
2-а-11463/08
Номер документу
3708783
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

h

справа № 2-а-11463/08

категорія 2.19

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сичової О.П. ,

при секретарі - Мельник К.В. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Комунального підприємства "Теплосервіс"

до Управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області

про відміну рішень,-

встановив:

Позивач звернувся з позовом до суду та просить скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області №46/33165653/2078 від 26 травня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у вигляді штрафу в розмірі 271 грн. 96 коп. та пені в розмірі 515 грн. 59 коп. та № 47/33165653/2079 від 26 травня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату страхових внесків у вигляді штрафу в розмірі 891 грн. 01 коп. та пені в розмірі 5668 грн. 66 коп. Вимоги мотивує тим, що вони на даний час перебувають в скрутному фінансовому становищі. Вважають, що несвоєчасність сплати страхових внесків, що потягнуло за собою штрафні санкції пов”язана з заборгованістю держави та міської ради по відшкодуванню різниці між затвердженим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг теплопостачання, яка станом на 01.06.2008 року становить 231,1тис.грн.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просить скасувати винесені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені.

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, подав до суду заяву в якій просить проводити розгляд справи без його участі та подав письмові заперечення в яких зазначає, що позивач несвоєчасно проводив сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України, що відповідно до закону тягне за собою нарахування штрафу та пені. Вважає рішення про застосування фінансових санкцій від 26 травня 2008 року законними. Пояснив, що фінансовий стан підприємства не може бути підставою для несплати страхових внесків, а також підставою для звільнення від штрафних санкцій та пені.

Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, встановив : позивач Коростишівське комунальне підприємство "Теплосервіс" є платником страхових внесків до Пенсійного фонду України і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області.

Як страхувальник, позивач відповідно до п.6 ч.2 ст.17 ЗУ „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування” зобовязаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески (далі Закон).

Статтею 20 вищезазначеного Закону визначений строк сплати страхових внесків, відповідно до якого страхувальник зобовязаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Разом із тим встановлено, що позивач несвоєчасно проводив сплату страхових внесків внаслідок чого рішеннями управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області № 46/33165653/2078 та № 47/33165653/2079 від 26 травня 2008 року до нього були застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1162 грн. 97 коп. та пені в розмірі 6184 грн. 25 коп.

Вищезазначеним Законом не передбачено звільнення страхувальників від застосування до них фінансових санкцій за несвоєчасну сплату страхових внесків з підстав фінансового стану організації.

Крім того страхові внески є обов”язковими платежами визначеними Законом, тому застосовані до позивача відповідачем фінансові санкції та нарахована пеня в даному випадку не є адміністративно-господарською санкцією і зазначений позивачем строк позовної давності не застосовується.

З урахуванням всіх обставин по справі суд вважає, що рішення начальника управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області №46/33165653/2078 та № 47/33165653/2079 від 26 травня 2008 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, є законним, а тому в задоволенні позовних вимог відмовляє.

Керуючись Законом України „Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування”, ст.ст. 86, 158-163, 254 КАС України, -

постановив:

В задоволенні позовних вимог Коростишівському комунальному підприємству "Теплосервіс" до управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі Житомирської області про скасування рішень про застосування фінансових санкцій та нарахування пені відмовити за безпідставністю заявлених вимог.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата виготовлення повного тексту постанови 07 квітня 2009 року.

Головуючий суддя: О.П. Сичова