КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/17781/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В. Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
21 січня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Глущенко Я.Б.,
Шелест С.Б.,
при секретарі Артюхіній М.А.,
розглянувши в судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року у справі за адміністративним позовом прокурора Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства Національної компанії «Укренерго» до Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» про стягнення штрафу у розмірі 6 800, 00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі державного підприємства Національна компанія енергетична компанія «Укренерго» звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» штрафу у розмірі 6 800 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та прийняти нову, якою у задоволені адміністративного позову відмовити.
У судове засідання сторони не з'явилися, причини неявки сторін суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», керуючись статтею 9 Закону України «Про електроенергетику», статтею 14 Закону України «Про теплопостачання», було видано приписи від 29.07.2013 року №08/12-12-298 та від 22.08.2013 року №08/12-12-321 щодо усунення виявлених порушень в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
В ході перевірки відповідача на предмет виконання вимог приписів від 29.07.2013 року №08/12-12-298 та від 22.08.2013 року №08/12-12-321 встановлено факт їх невиконання, що підтверджується актами перевірок від 22.08.2013 року №08/12-12-153 А/П та від 05.09.2013 року №08/12-12168 А/П.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, керуючись частиною третьою статті 27 Закону України «Про електроенергетику», статтею 31 Закону України «Про теплопостачання», винесла постанови від 04.09.2013 року №08/12-12-153 та від 17.09.2013 року №08/12-12-167 про накладення штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на товариство з обмеженою відповідальністю «У Метра» в загальному розмірі 6 800 грн. (3400 + 3400), який необхідно було сплатити до Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Штраф у розмірі 6 800 грн. товариством з обмеженою відповідальністю «У Метра» самостійно не сплачено. Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку обставинам справи колегія суддів виходить з наступного.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обов'язок представництва інтересів громадян та держави в судах.
Відповідно до статті 361 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Законом, що визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі є Закон України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року №575/97-ВР (далі - Закон №575/97-ВР).
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику» та пункту першого Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачається, що постанови державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві від 04.09.2013 №08/12-12-153 та від 17.09.2013 №08/12-12-167 надсилались товариству з обмеженою відповідальністю «У Метра» рекомендованим листом із повідомленням про вручення за адресою його державної реєстрації.
Інформацію про оскарження відповідачем вищевказаних приписів та постанов про накладення штрафу, винесених Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», не надано.
Також, суду не надано доказів про сплату відповідачем до Державного бюджету України штрафу у розмірі 6 800 грн.
Доводи відповідача, що товариство з обмеженою відповідальністю «У Метра» не працює не приймаються судом до уваги, оскільки відповідачем не надано суду доказів щодо ліквідації (припинення) юридичної особи у встановленому порядку станом на час розгляду адміністративної справи.
Враховуючи, що ні приписи від 29.07.2013 №08/12-12-298 та від 22.08.2013 №08/12-12-321, ні постанови від 04.09.2013 №08/12-12-153 та від 17.09.2013 №08/12-12-167 про накладення штрафу, відповідачем не оскаржувались, доказів погашення зазначеної заборгованості станом на 29.11.2013 не надано, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» у примусовому порядку штрафу у розмірі 6 800 грн. та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до частини 1 статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206, 112, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.М. Романчук
Судді: Я.Б. Глущенко
С.Б.Шелест
Головуючий суддя Романчук О.М
Судді: Глущенко Я.Б.
Шелест С.Б.