КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 826/17781/13-а Головуючий у 1-й інстанції: Літвінова А.В. Суддя-доповідач: Романчук О.М
У Х В А Л А
Іменем України
21 січня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Глущенко Я.Б.,
Шелест С.Б.,
при секретарі Артюхіній М.А.,
розглянувши в судовому засіданні в місті Києві апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року у справі за адміністративним позовом прокурора Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства Національної компанії «Укренерго» до Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» про стягнення штрафу у розмірі 6 800, 00 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі державного підприємства Національна компанія енергетична компанія «Укренерго» звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» штрафу у розмірі 6 800 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та прийняти нову, якою у задоволені адміністративного позову відмовити.
У судове засідання сторони не з'явилися, причини неявки сторін суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч.4 ст.196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.1 ст.41 КАС України, не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», керуючись статтею 9 Закону України «Про електроенергетику», статтею 14 Закону України «Про теплопостачання», було видано приписи від 29.07.2013 року №08/12-12-298 та від 22.08.2013 року №08/12-12-321 щодо усунення виявлених порушень в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.
В ході перевірки відповідача на предмет виконання вимог приписів від 29.07.2013 року №08/12-12-298 та від 22.08.2013 року №08/12-12-321 встановлено факт їх невиконання, що підтверджується актами перевірок від 22.08.2013 року №08/12-12-153 А/П та від 05.09.2013 року №08/12-12168 А/П.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, керуючись частиною третьою статті 27 Закону України «Про електроенергетику», статтею 31 Закону України «Про теплопостачання», винесла постанови від 04.09.2013 року №08/12-12-153 та від 17.09.2013 року №08/12-12-167 про накладення штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на товариство з обмеженою відповідальністю «У Метра» в загальному розмірі 6 800 грн. (3400 + 3400), який необхідно було сплатити до Державного бюджету України протягом 15 днів з дня отримання постанови.
Штраф у розмірі 6 800 грн. товариством з обмеженою відповідальністю «У Метра» самостійно не сплачено. Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року №1312, у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку обставинам справи колегія суддів виходить з наступного.
Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено обов'язок представництва інтересів громадян та держави в судах.
Відповідно до статті 361 Закону України «Про прокуратуру», підставою представництва в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави.
Законом, що визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі є Закон України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року №575/97-ВР (далі - Закон №575/97-ВР).
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику» та пункту першого Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 № 929, здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.
Відповідно до пункту 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. Штраф сплачується до державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачається, що постанови державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві від 04.09.2013 №08/12-12-153 та від 17.09.2013 №08/12-12-167 надсилались товариству з обмеженою відповідальністю «У Метра» рекомендованим листом із повідомленням про вручення за адресою його державної реєстрації.
Інформацію про оскарження відповідачем вищевказаних приписів та постанов про накладення штрафу, винесених Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», не надано.
Також, суду не надано доказів про сплату відповідачем до Державного бюджету України штрафу у розмірі 6 800 грн.
Доводи відповідача, що товариство з обмеженою відповідальністю «У Метра» не працює не приймаються судом до уваги, оскільки відповідачем не надано суду доказів щодо ліквідації (припинення) юридичної особи у встановленому порядку станом на час розгляду адміністративної справи.
Враховуючи, що ні приписи від 29.07.2013 №08/12-12-298 та від 22.08.2013 №08/12-12-321, ні постанови від 04.09.2013 №08/12-12-153 та від 17.09.2013 №08/12-12-167 про накладення штрафу, відповідачем не оскаржувались, доказів погашення зазначеної заборгованості станом на 29.11.2013 не надано, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» у примусовому порядку штрафу у розмірі 6 800 грн. та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Відповідно до частини 1 статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.
Керуючись статтями 196, 198, 200, 205, 206, 112, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «У Метра» - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 листопада 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.М. Романчук
Судді: Я.Б. Глущенко
С.Б.Шелест
Головуючий суддя Романчук О.М
Судді: Глущенко Я.Б.
Шелест С.Б.
The court decision No. 36920056, Kyiv Administrative Court of Appeal was adopted on 21.01.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data conveniently.
This decision relates to case No. 826/17781/13-а. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: