8.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 січня 2014 рокуЛуганськ№ 812/6994/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Цицюри О.О.,
при секретарі судового засідання: Запорожцевій І.В.,
за участю представників сторін:
від позивача - Єрмоленко Є.В. (довіреність від 02.01.2014),
від відповідача - Головіна О.О. (довіреність від 20.11.2013 № 70/10),
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства «Успенський кар'єр» до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.08.2013 №0000032200, №0000012200, №00000022200, -
ВСТАНОВИВ:
12 серпня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Успенський кар'єр» до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.08.2013 №0000032200, №0000012200, №00000022200.
В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що на адресу підприємства надійшов акт перевірки №3/12-20-22/292117 від 18.07.2013, в якому зазначено про порушення ПАТ «Успенський кар'єр» п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.5 ст.198, п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України та п.6,7 наказу Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1002 Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення.
Висновок податкового органу про порушення позивачем п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.5 ст.198, п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України та п.6,7 наказу Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 №1002 Про затвердження форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення зроблений у зв'язку із тим, що позивачем не нарахована сума податку на додану вартість на оренду плату за період, що перевірявся, за договором оренди цілісного майнового комплексу у сумі 2190412,96 грн., при цьому податковим органом не врахований той факт, що додатковою угодою сторін договору передбачено не нарахування орендної плати у зв'язку з невикористанням орендованого майна, а тому особами, які здійснювали перевірку нараховано ПДВ на неіснуючі господарські операції.
Що стосується зменшення суми від'ємного значення з ПДВ, зробленого податковим органом на підставі висновків акту перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013, у зв'язку з неможливістю проведення зустрічної звірки з постачальником ТОВ «Луга Строй Град», позивач зазначає, що правомірність включення до податкового кредиту сум при придбанні товарів у постачальника ТОВ «Луга Строй Град» підтверджено первинними документами, які було надано при проведенні перевірки у повному обсязі та зауважує на тому, що на підставі такого акту перевірки не приймалось відповідне податкове повідомлення-рішення за формою В4.
У судовому засіданні представник позивача підтримав адміністративний позов, надав пояснення аналогічні викладеним у позові та просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечувала проти задоволення адміністративного позову, надала заперечення на адміністративний позов. (а.с. 4-7, том 14)
Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд доходить до такого.
У відповідності з Конституцією України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій, чи бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України основним завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Тому у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені) вони:
- на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України,
- з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано,
- обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії),
- безсторонньо ( неупереджено),
- добросовісно,
- розсудливо,
- з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації,
- пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення ( дія),
- з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення,
- своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до п. 20.1.4 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Публічне акціонерне товариство «Успенський кар'єр» є платником податку на додану вартість, що підтверджується свідоцтвом №200011214 від 3 липня 1997 року (а.с. 143, том 1)
У судовому засіданні встановлено, що у період з 09.07.2013 по 15.07.2013 ДПІ у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області проведено позапланову невиїзну документальну перевірку ПАТ «Успенський кар'єр» (код за ЄДРПОУ 00292117) бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника у банку за квітень 2013 року, за результатами якої складено акт від 18.07.2013 №3/12-20-22/292117. (а.с.12-33, том 1)
За висновками акту від 18.07.2013 №3/12-20-22/292117 податковим органом встановлено такі порушення податкового законодавства ПАТ «Успенський кар'єр»:
п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, ПАТ «Успенський кар'єр» завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту у березні 2013 року на 202685 грн. та занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту у березні 2013 року на 112885 грн.;
п.198.3 ст.198, п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України, п.6 та п.7 наказу Державної податкової адміністрації України Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення, завищено суму залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за березень 2013 року у сумі 2 189 842 грн.;
п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України ПАТ «Успенський кар'єр» завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту у квітні 2013 року на 122512 грн.;
п.198.3 ст.198, п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України, п.6 та п.7 наказу Державної податкової адміністрації України Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення, завищено суму залишку від'ємного значення попередніх податкових періодів, що залишається непогашеним після бюджетного відшкодування, отриманого у звітному податковому періоді та підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за квітень 2013 року у сумі 2 189 842 грн.;
п.185.1 ст.185, п.188.1 ст.188, п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, завищена сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню у квітні 2013 року на 202685 грн.
На підставі акту від 18.07.2013 №3/12-20-22/292117 прийнято податкові повідомлення - рішення:
№0000032200 від 06.08.2013, згідно якого зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 2189842 грн.
№0000012200 від 06.08.2013, згідно якого зменшено суму бюджетного відшкодування з податку на додану вартість у розмірі 202685 грн.
№0000022200 від 06.08.2013, згідно якого збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 112885 грн. та застосовано штрафні санкції у розмірі 28221,25 грн. (а.с.9-11, том 3)
Висновок ДПІ у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області про порушення ПАТ «Успенський кар'єр» податкового законодавства та заниження об'єкту та бази оподаткування податком на додану вартість по операціям з надання в оренду цілісного майнового комплексу обґрунтований тим, що позивачем не нарахована сума податку на додану вартість на оренду плату за період, що перевірявся, у сумі 438 082,59 грн.
У судовому засіданні встановлено, що між ПАТ «Успенський кар'єр» та ТОВ «Інвестхолдінг» було укладено договір оренди цілісного майнового комплексу від 01.10.2012 №01/10/ОР. Згідно вказаного договору оренди ПАТ «Успенський кар'єр» (орендодавець) передає ТОВ «Інвестхолдінг» (орендар) в строкове платне користування цілісний майновий комплекс «Дробильно Сортувальний завод». Відповідно до п.3.1 цього договору орендна плата за місяць сплачується орендарем згідно актів переданих орендодавцем, п.5.8 передбачено обов'язок орендаря нести витрати, пов'язані з утриманням орендованого майна. (а.с. 9-10, том 14)
Також у судовому засіданні встановлено, що згідно з додатковою угодою від 30 листопада 2012 року, орендар у період з 01.12.2013 до 28.02.2013 не буде користуватися цілісним майновим комплексом «Дробильно Сортувальний завод» та сплачувати орендну плату, а орендодавець не буде виписувати актів здачі - приймання робіт, п.1.1 додаткової угоди встановлено, що у цей період усі витрати, пов'язані з утриманням цілісного майнового комплексу «Дробильно Сортувальний завод» несе ПАТ «Успенський кар'єр». (а.с.13, том 14)
Відповідно до п.185.1 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.
Згідно з п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.
Проаналізувавши вищенаведені норми законодавства, суд доходить до висновку, що у разі відсутності господарської операції, відсутні також і підстави для складання первинного документа та нарахування податкових зобов'язань.
У судовому засіданні встановлено, що висновок про завищення суми від'ємного значення з ПДВ зроблений податковим органом на підставі висновків акту перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013 (а.с.43-95, том 1).
Згідно висновків акту перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013 встановлено порушення ПАТ «Успенський кар'єр»:
п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України, підприємством завищено податковий кредит по взаємовідносинам з ПрАТ «Інвестхолдинг» на загальну суму 830285 грн.
липень 2012 року - 511 748 грн.
серпень 2012 - 318 537 грн.
п.201.15 ст.201 Податкового кодексу України, п.6 та п.7 наказу Державної податкової адміністрації України Про затвердження форми Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядку його ведення в результаті чого завищено від'ємне значення з податку на додану вартість на загальну суму 2 315 067 грн., завищено податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму 52 170 грн.
З акту перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013 вбачається, що висновок податкового органу про завищення податкового кредиту по взаємовідносинам з підприємством ПрАТ «Інвестхолдінг» на загальну суму 830 285 грн. обґрунтований тим, що до складу податкового кредиту за липень, серпень 2012 року включено суми податку на додану вартість по податкових накладних по придбанню основних засобів за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, а саме грошових коштів, отриманих на виконання державної програми по створенню нових робочих місць відповідно до порядку спрямування у 2011 році коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на створення робочих місць для забезпечення зайнятості населення вугледобувних регіонів, затвердженою Постановою КМУ від 30.06.2010 №527.
У судовому засіданні встановлено, між ДП «Луганськлегінвест» - замовник, ВАТ «Успенський кар'єр» - учасник програми та ПАТ «Інвестхолдінг» - продавець, укладено договори 312-527/264-2 від 20.05.2011, №12-527/264-4 від 06.06.2011 та №12-527/264-5 від 20.05.2011, відповідно до яких замовник для реалізації проекту з метою створення нових робочих місць перераховує учаснику програми необхідні грошові кошти для оплати продавцю вартості товару (залізовідокремлювач, агрегат дробління, асфальтозмішувальна установка відповідно). Факт придбання зазначеного вище обладнання підтверджується первинними бухгалтерськими документами, а саме: видатковими, податковими накладними, товаро - транспортними накладними, актами приймання - передачі та платіжними дорученнями. (а.с. 17-65, том 14)
Згідно п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізінгу.
Згідно п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі, якщо на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.
З наведених законодавчих положень випливає, що умовами формування податкового кредиту є фактичне придбання платником товарів (робіт, послуг) з господарською метою та наявність первинних документів (зокрема, податкових накладних), оформлених у відповідності з вимогами чинного законодавства.
Отже, формування платником податкового кредиту за наслідками придбання товарів (робіт, послуг) за рахунок цільових бюджетних коштів здійснюється за загальними правилами, наведеними у ст.198 Податкового кодексу України.
З акту перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013 також вбачається, що висновок податкового органу про завищення суми від'ємного значення з ПДВ обґрунтований неможливістю проведення зустрічної звірки з постачальником ТОВ «Луга Строй Град», а тому дослідженню підлягає реальність господарських операцій, укладених між ПАТ «Успенський кар'єр» та ТОВ «Луга Строй Град» .
На підтвердження виконання договорів поставки товару укладених між ПАТ «Успенський кар'єр» та ТОВ «Луга Строй Град» позивачем були надані договори складського зберігання, податкові накладні, видаткові накладні, акти прийому-передачі, товаро - транспортні накладні, платіжні доручення, (а.с.172-248, том 1, том 2, 3,4,5,6,7,8)
Вказані документи є документами первинного бухгалтерського обліку, оформлені відповідно до вимог Закону України №996 «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».
Згідно п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:
а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;
б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);
в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;
г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізінгу.
Відповідно до п. 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається: дата тієї події, що відбулася раніше:
дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;
дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів та з постачання послуг нерезидентом на митній території України датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу.
Датою виникнення права орендаря (лізингоотримувача) на збільшення податкового кредиту для операцій фінансової оренди (лізінгу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізінгу таким орендарем.
Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.
Згідно п. 198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:
придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;
придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Згідно п. 198.4 ст. 198 Податкового кодексу України якщо платник податку придбає (виготовляє) товари/послуги та необоротні активи, які призначаються для їх використання в операціях, що не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування, то суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з таким придбанням (виготовленням), не відносяться до податкового кредиту зазначеного платника.
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу. У разі, якщо на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.
Таким чином, враховуючи, що здійснення господарських операцій, укладених між ПАТ «Успенський кар'єр» та ПрАТ «Інвестхолдинг», та між ПАТ «Успенський кар'єр» та ТОВ «Луга Строй Град» підтверджено первинними бухгалтерськими документами, підприємства були належним чином зареєстровані як суб'єкти господарської діяльності та як платники податку на додану вартість, та з урахуванням вимог ст. 198 Податкового кодексу України, суд дійшов до висновку про відсутність у відповідача правових підстав для зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість, донарахування позивачу податку на додану вартість та застосування штрафних санкцій.
Крім того, за висновками судово-економічної експертизи документально не підтверджені висновки податкового органу, викладені в акті перевірки №121/2201/00292117 від 17.06.2013 та №3/12-20-22/292117 від 18.07.2013, а поставка товару від ТОВ «Луга Строй Град» до ПАТ «Успенський кар'єр» та від ПрАТ «Інвестхолдінг» до ПАТ Успенський кар'єр» підтверджена наданими позивачем первинними бухгалтерськими документами. (а.с.203-233, том 13)
За таких обставин, суд доходить до висновку, що позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «Успенський кар'єр» підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 94 КАС України , якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем Публічним акціонерним товариством «Успенський кар'єр» при зверненні з адміністративним позовом до суду було сплачено судовий збір у розмірі 2294,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1242 (а.с.2).
На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 09.01.2014 проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 14.01.2014, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.
Керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 159-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Публічного акціонерного товариства «Успенський кар'єр» до Державної податкової інспекції у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області про визнання нечинними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06.08.2013 №0000032200, №0000012200, №00000022200 задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 06 серпня 2013 року прийняті Державною податковою інспекцією у Лутугинському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області, а саме:
- за формою В1 №0000012200 про зменшення суми бюджетного відшкодування на 202685,00 грн.;
- за формою В4 №0000032200 про зменшення суми від'ємного значення з податку на додану вартість на 2189842,00 грн.;
- за формою Р №00000022200 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), у розмірі 141160,25 грн., з яких: за основним платежем - 112885,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - 28221,25 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Публічного акціонерного товариства «Успенський кар'єр» (код ЄДРПОУ 00292117) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 2294,00 грн. (дві тисячі двісті дев'яносто чотири гривні 00 копійок).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 14 січня 2014 року.
Суддя О.О. Цицюра