Постанова № 3623416, 07.04.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.04.2009
Номер справи
6/230
Номер документу
3623416
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № 6/230

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07.04.2009 р.                                                                                 № 6/230

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Назарова О.П. вирішив адміністративну справу

за позовомВідкрите акціонерне товариство "Укртранснафта"

до Спеціалізована державна податкова інспекція у м.Києві по роботі з великими платниками податків

провизнання нечинним податкового повідомлення-рішення Представники: від позивачаЯкименко Ю.В., Бугай Д.М. від відповідача Алексенко Л.В. , Діденко Г.І., Чорний А.М. 07.04.2009 р. у судовому засіданні відповідно до п. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України оголошено вступну та резолютивну частину постанови. ОБСТАВИНИ СПРАВИ: До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулося Відкрите акціонерне товариство «Укртранснафта»(надалі - позивач) з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції у місті Києві по роботі з великими платниками податків (далі - відповідач) про визнання нечинним податкового повідомлення –рішення від 26.04.2007 р. №0001294120/0, яким донарахована частина прибутку на загальну суму 74756 000,00 грн., з яких 53127 000,00 грн. основного платежу та 21629 000,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач дійшов до помилкового висновку про порушення позивачем ст..67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік»від 20.12.2005 р. № 3235-ІV та п. 2, п. 3, п. 4 «Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році»затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 678, ст.. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік»від 19.12.2006 р. № 489-V, наказу Фонду Державного майна України від 12.02.2007 р. № 249 «Щодо нормативів відрахування до фонду дивідендів»в частині сплати до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу).

Позивач вказує на те, що відповідач не мав підстав визначати суму податкових зобов’язань на підставі приписів Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»по відношенню до платежу, який не є ні податком, ні збором (обов’язковим платежем) в розумінні законодавства з питань оподаткування. А тому, на думку позивача, донарахування податку на прибуток та застосування штрафних санкцій є неправомірним.

Відповідач проти позову заперечує з наступних підстав. На думку відповідача, позивач зобов’язаний сплачувати частину чистого прибутку (доходу) передбаченого ст.. 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», ст.. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», п. 2, 3, 4 Постанови КМ України від 29.01.2007 р. № 68, Наказом Фонду Державного майна України від 12.02.2007 р. № 249, що призвело до не сплати частини прибутку за 2005 рік в розмірі 27509 000,00 грн. та за 2006 р. на суму 25618000,00 грн.

А тому, донарахування суми зобов’язання та застосування штрафних (фінансових) санкцій відповідає чинному законодавству України.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 07.02.2008 р. по справі №6/230 була призначена судово-бухгалтерська експертиза. До Окружного адміністративного суду м. Києва 04 грудня 2008 р. була повернута справа з Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з висновком експерта від 28.11.2008 р. № 2919. Ухвалою суду від 25.12.2008 р. провадження у справі № 6/230 було поновлено.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків була проведена невиїзна документальна перевірка з питань дотримання нарахування та своєчасності сплати частини прибутку Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»за результатами фінансово-господарської діяльності за 2005 р. та 2006 р. За результатами перевірки був складений акт від 16.04.2007 р. № 372/41-20/31570412 та прийняте податкове повідомлення –рішення від 26.04.2007 р. № 0001294120/0 на загальну суму 74756 000,00 грн., з яких 53127 000,00 грн. основного платежу та 21692 000,00 грн. –штрафних (фінансових) санкцій. В акті перевірки було встановлено порушення Товариством ст.. 67 Закону України «Про Державний бюджет України на 2006 рік», ст.. 63 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», згідно яких частина прибутку, що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами 2005 року складає 27 509 000,00 грн. та за 2006 р. - 25618 000,00 грн.

Зазначене повідомлення рішення було оскаржене ВАТ «Укртранснафта»в адміністративному порядку відповідно до п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»до Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків, Державної податкової адміністрації у м. Києві, Державної податкової адміністрації України. В задоволенні скарг Товариству було відмовлено та залишено без змін дане повідомлення-рішення (Рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції у м. Києві по роботі з великими платниками податків про результати первинної скарги від 16.06.2007 року за № 7534/10/25-019; Рішення Державної податкової адміністрації у м. Києві про результати розгляду скарги від 20.08.2007 року за № 3016/10/25-114; Рішення Державної податкової адміністрації України про результати розгляду скарги від 31.10.2007 року за №10946/6/25-0115).

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення з таких підстав.

Відповідно до Свідоцтва серії А00 № 015922 про державну реєстрацію юридичної особи Відкрите акціонерне товариство «Укртранснафта»(ідентифікаційний код 31570412) зареєстроване Шевченківською районною державною адміністрацією у місті Києві 15.08.2001 р., номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДРПОУ 10741200000009478.

Згідно довідки Мінстату № 7413 з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) має організаційно-правову форма - Відкрите акціонерне товариство, інстутиційний сектор економіки - приватні нефінансові корпорації.

Згідно з п.1.1. Статуту, ВАТ «Укртранснафта»утворено відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.06.2001 року № 256-р «Про утворення ВАТ «Укртранснафта»та рішення спостережної ради НАК «Нафтогаз України»від 28.07.2001 року (Протокол № 7) внаслідок реорганізації шляхом злиття ДАТ «Магістральні нафтопроводи «Дружба» (м. Львів), зареєстрованого 01.09.1998 р., та ДАТ «Придніпровські магістральні нафтопроводи»(м. Кременчук), зареєстрованого 20.08.1998 р.

Товариство «Укртранснафта»є правонаступником державних акціонерних товариств «Магістральні нафтопроводи «Дружба»та «Придніпровські магістральні нафтопроводи»(п.1.2 Статуту).

Метою діяльності Товариства є здійснення транспортування, закупівлі, зберігання, переробки, перевалки та реалізації нафти і нафтопродуктів, надання супутніх при цьому послуг резидентам і нерезидентам України, провадження іншої підприємницької діяльності на території України та за її межами з метою отримання прибутку (п.3.1. Статуту).

Згідно з п.4.1. Статуту Товариство «Укртранснафта»є юридичною особою відповідно до законодавства України з набуттям прав і обов'язків з дня його державної реєстрації.

Товариство діє на принципах повної господарської самостійності, самоврядування і самоокупності, несе відповідальність за наслідки своєї господарської діяльності та виконання зобов'язань перед партнерами і бюджетом (п.4.6. Статуту).

Засновником і єдиним акціонером Товариства є Національна акціонерна компанія „Нафтогаз України " (п.6.1. Статуту). Акціонер Товариства має право затверджувати розподіл прибутків Товариства (п.6.2. Статуту). Відповідно до п.6.4. Акціонер Товариства (Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України») зобов'язаний виконувати обов'язки передбачені чинним законодавством України та цим Статутом.

Отже, Статутом ВАТ «Укртранснафта» визначено основні права та обов'язки Товариства, а також права та обов'язки Акціонера Товариства (Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»), в тому числі і передбачені чинним законодавством України.

Відрахування частини прибутку (доходу) за результатами річної фінансової діяльності до загального фонду Державного бюджету встановлено для визначеного кола суб’єктів господарювання законами України про Державний бюджет на відповідний рік, які не є спеціальними законами з питань оподаткування. Так порядок сплати частини прибутку до Державного бюджету за 2005 рік встановлено статтею 67 Закону України “Про Державний бюджет України на 2006 рік”, за 2006 рік - відповідно статтею 63 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Рішення про напрями використання отриманого прибутку суб‘єктом господарювання належать до сфери виключно компетенції його учасників шляхом реалізації своїх прав, наданих нормами статті 10 Закону України “Про господарські товариства”, статті 88 Господарського кодексу України та статті 116 Цивільного кодексу України.

В частині 2 статті 92 Конституції України передбачено, що виключно законами України встановлюються Державний бюджет України і бюджетна система України; система оподаткування, податки і збори. Виходячи зі змісту цієї норми Конституції України, в Конституції України розмежовуються бюджетна система і система оподаткування.

Законом України „Про систему оподаткування” від 25.06.91 № 1251-ХІІ (далі –Закон № 1251) визначаються принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників. Тобто встановлення видів обов’язкових платежів (податків, зборів) та порядку їх сплати не відноситься до предмету регулювання бюджетного законодавства.

В абзаці 9 статті 1 Закону „Про систему оподаткування” передбачено, що будь-які податки і збори (обов'язкові платежі), які запроваджуються законами України, мають бути включені до цього Закону. Всі інші закони України про оподаткування мають відповідати принципам, закладеним у цьому Законі. До загальнодержавних обов’язкових платежів належать лише дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами (частина 1 статті 14 Закону України „Про систему оподаткування”).

Доходи бюджету класифікуються за такими розділами: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, трансфери (частина 1 статті 9 Бюджетного кодексу України). Неподатковими надходженнями, згідно з частиною 3 статті 9 Бюджетного кодексу України, визначаються надходження від власності та підприємницької діяльності, інші неподаткові надходження. Відповідно до Додатку № 1 до Закону України „Про державний бюджет України на 2007 рік”, частина прибутку (доходу) господарських організацій, що вилучається до бюджету та дивіденди, нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності є неподатковими надходженнями як доходи від власності та підприємницької діяльності (код 21010000) (Наказ МФУ від 27.12.2001 р. N 604 "Про бюджетну класифікацію і її впровадження").

Виходячи з цього, можна зробити висновок, щодо відносин відносно нарахування та сплати частини прибутку (доходу) необхідно застосовувати норми права, які регулюють відносини власності і засади господарювання, в тому числі норми Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України „Про господарські товариства”.

Щодо сплати частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності 2004 року та 1,2,3 квартали 2005 року у 2005 році суд зазначає наступне.

Статтею 65 Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік»від 23.12.2004 року № 2285-ІУ, із змінами та доповненнями, визначено, що господарські організації: державні, казенні підприємства та їх об'єднання і дочірні підприємства, а також акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірні підприємства сплачують до загального фонду Державного бюджету України частину прибутку (доходу); частина прибутку (доходу) сплачується до Державного бюджету України за результатами фінансово-господарської діяльності 2004 року (крім результатів фінансово-господарської діяльності у 2004 році, з яких сплачено частину прибутку (доходу) відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" від 27.11.2003 р. № 1344-ІУ та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році; для акціонерних, холдингових компаній та інших суб'єктів господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніх підприємств зазначені відрахування провадяться з частини прибутку (доходу) відповідно до розміру державної частки (акцій, паїв) у їх статутних фондах; норматив і порядок відрахування частини прибутку (доходу), визначеної цією статтею, встановлюються Кабінетом Міністрів України з інформуванням Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Таким чином, до кола юридичних осіб, на яких поширюється дія ст.ст. 65, 72 згаданих Законів, віднесено зокрема господарські товариства, у статутному фонді яких державі належить пакет акцій. При цьому не є власністю держави пакет акцій у статутному фонді акціонерного товариства, переданий нею до статутного фонду іншого суб’єкта господарювання. Поняття власності держави і власності такого суб’єкта не є тотожними, оскільки ця власність належить різним особам, самостійним учасникам цивільного обігу (абз. 2 ч. 2 ст. 39 Закону України від 23.02.2006 р. № 3480-ІУ «Про цінні папери та фондовий ринок»).

Відповідно до ст.. 2 Цивільного кодексу України, учасниками цивільних відносин є фізичні особи, юридичні особи, держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, інші держави та інші суб’єкти публічного права. Частиною 2 ст. 92 ЦК України передбачено, що юридична особа набуває цивільних прав та обов’язків і здійснює їх через свої органи, які діють відповідно до установчих документів та закону. Держава діє у цивільних відносинах на рівних правах з іншими учасниками цивільних відносин. Вона може створювати юридичні особи приватного права (підприємницькі товариства, тощо), брати участь в їх діяльності на загальних підставах, якщо інше не встановлено законом (ч. 1 ст. 167 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 113 ЦК України, господарським товариством є юридична особа, статутний (складений) капітал якої поділений на частки між учасниками. З огляду на те, що належність частки в статутному фонді господарського товариства учаснику цивільних відносин визначає його участь у створенні цього товариства, а отже, і його статус, як учасника господарського товариства, відсутність у складі засновників, учасників ВАТ «Укртранснафта»держави, в особі уповноваженого органу, означає відсутність в статутному фонді акціонерного товариства чистки (акцій, паїв), що належить державі, незалежно від того, що держава є одноособовим власником всіх акцій НАК «Нафтогаз Україна».

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 116 ЦК України, НАК «Нафтогаз Україна»має право брати участь у розподілі прибутку товариства і одержувати його частину (дивіденди).

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, НАК «Нафтогаз України», як єдиний акціонер ВАТ «Укртранснафта», не здійснював розподілу прибутку (доходу) позивача.

Норматив і порядок відрахування частки частини прибутку (доходу) встановлений постановою Кабінету Міністрів України. На виконання постанови КМ України від 30.03.2004 р. № 405 затверджений «Порядок і нормативу відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) господарськими організаціями за результатами фінансово-господарської діяльності у 2003 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2004 році». Додатком 8 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» визначено, що ДПА України здійснює контроль за справлянням (стягненням) платежу за кодом бюджетної класифікації 21010200. Частина прибутку (доходу) господарських організацій, у статутному фонді яких є державна частка, що включена до бюджету, згідно з наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію та її запровадження»від 27.12.2001 р. № 604, зазначений платіж в бюджетній класифікації «неподаткові платежі».

Як законодавчо встановлено, цей платіж є обов’язковим до сплати суб’єктами господарської діяльності, коло яких визначено ст.. 72 Закону України «Про Державний бюджет України на 2004 рік». Правила п.п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»на цей платіж не поширюється, оскільки має іншу правову природу і законом встановлений інший порядок його сплати.

Таким чином, згідно з статтею 65 Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік», господарські організації сплачують частину прибутку до Державного бюджету України за результатами фінансово-господарської діяльності 2004 року (крім результатів фінансово-господарської діяльності у 2004 році, з яких сплачено частину прибутку (доходу) відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році, відповідно до встановлених Кабінетом Міністрів України нормативом і порядком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2005 р. № 50 «Про затвердження Порядку і нормативу відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році», було затверджено "Порядок і норматив відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році" (далі –«Порядок -2005-1»). Пунктом 1 «Порядку -2005-1»визначено, що господарські організації (крім підприємств установ кримінально-виконавчої системи) провадять відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім результатів фінансово-господарської діяльності у 2004 році, з яких сплачено частину прибутку (доходу) відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік") та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2004 році.

Пунктом 2 зазначеного «Порядку-2005-1»визначено, що відрахування частини прибутку (доходу) провадяться державними, в тому числі казенними, підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами у розмірі 15 відсотків чистого прибутку, (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Отже, згідно з пунктом 2 «Порядку-2005-1», у редакції від 15.01.2005 року, Відкрите акціонерне товариство „Укртранснафта" повинно було проводити відрахування частини прибутку (доходу), у розмірі 15 відсотків чистого прибутку (доходу) розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет на 2004          рік") та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році.

          Постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2005 р. № 157 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 січня 2005 р. № 50»було внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2005 р. № 50 «Про затвердження Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році», було внесено зміни до "Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році" (далі "Порядок -2005-2"). Пунктом 2 зазначеного "Порядку-2005-2" визначено, що відрахування частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік") та за результатами фінансово-господарської діяльності у січні - лютому 2005 р. здійснюється державними, в тому числі казенними, підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами у розмірі 15 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Пунктом 3 зазначеного "Порядку-2005-2" визначено, що відрахування частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році, починаючи з березня, здійснюється державними, у тому числі казенними, підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами у розмірі 50 відсотків, а акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами -у розмірі 30 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Отже, згідно з пунктами 2 та 3 "Порядку-2005-2", у редакції від 28.02.2005 року, відкрите акціонерне товариство „Укртранснафта" повинно було проводити відрахування частини прибутку (доходу) у розмірі 15 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет на 2004 рік") та за результатами фінансово-господарської діяльності у січні-лютому 2005 року; 30 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку за результатами фінансово-господарської діяльності, починаючи з березня 2005 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2005 р. № 317 "Про внесення змін до Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році" внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 15.01.2005 р. «Про затвердження Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році», було внесено зміни до "Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році" (далі "Порядок-2005-3").

Пунктом 1 зазначеного "Порядку-2005-3" визначено, що відповідно до цього Порядку і нормативів, господарські організації (крім підприємств установ кримінально-виконавчої системи та державного підприємства "Енергоринок") здійснюють відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік") та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році.

Отже, згідно з п.1 "Порядку-2005-3", підприємства установ кримінально-виконавчої системи та державне підприємство "Енергоринок" виключені із переліку господарських організацій, які здійснюють відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік") та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році з дати набрання чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2005 р. № 317.

Відповідачем у акті перевірки зазначено, що за І квартал 2005 року ВАТ «Укртранснафта»нараховано та сплачено до бюджету 6668,0 тис. грн. Таким чином, встановлено нарахування та сплата до бюджету ВАТ «Укртранснафта»частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у І кварталі 2005 року 6668,0 тис. грн.. Зазначена сплата до бюджету ВАТ «Укртранснафта»частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у І кварталі 2005 року у сумі 6668,0 тис. грн. підтверджується завіреною АКБ "Індустріалбанк" копією платіжного доручення №1693 від 18.05.2005 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2005 р. № 350 "Про схвалення основних показників зведеного фінансового плану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 2005 рік" було Пунктом 1 Постанови схвалено основні показники зведеного фінансового плану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 2005 рік, що додавалися до оригіналу, Пунктом 4 Постанови внесено зміни до пункту 1 Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2005 р. N 50 (Офіційний вісник України, 2005 р., N 3, ст. 148, N 9, ст. 471, N 17, ст. 904), слова "та державного підприємства "Енергоринок" у частині заміни словами "державного підприємства "Енергоринок" та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", її дочірніх підприємств і господарських товариств, пакети акцій яких передано до статутного фонду Компанії".

Тобто схвалено основні показники зведеного фінансового плану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" на 2005 рік та внесено зміни до "Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році" (далі "Порядок- 2005-4 "). Пунктом 1 зазначеного "Порядку-2005-4" визначено, що відповідно до цих Порядку і нормативів, господарські організації (крім підприємств установ кримінально-виконавчої системи, державних банків та державного підприємства "Енергоринок" та Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", її дочірніх підприємств і господарських товариств, пакети акцій яких передано до статутного фонду Компанії), здійснюють відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році.

Отже, згідно з п.1 "Порядку-2005-4", Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", її дочірні підприємства і господарські товариства, пакети акцій яких передано до статутного фонду Компанії, виключені із переліку господарських організацій, які здійснюють відрахування до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році (крім частини прибутку (доходу), сплаченої відповідно до статті 72 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році з дати набрання чинності цієї Постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2005 р. № 350.

Таким чином, висновки, зазначені у акті СДШ у м. Києві по роботі з великими платниками податків „Про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства в частині повноти нарахування та своєчасності сплати частини прибутку ВАТ „Укртранснафта" за результатами фінансово-господарської діяльності 2005, 2006 років" за результатами фінансово-господарської діяльності за 2 та 3 квартали 2005 року у частині сплати у 2005 році, нормативно та документально не підтверджуються.

Щодо сплати частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності 2005 року та за 1,2,3 квартали 2006 року у 2006 році, необхідно зазначити наступне.

Стосовно сплати до Державного бюджету України частини прибутку (доходу) у 2006 році, то відповідно до статті 67 Закону України від 20 грудня 2005 року № 3235-ІУ «Про Державний бюджет України на 2006 рік», її проводять господарські організації: державні, в тому числі казенні підприємства та їх об'єднання і дочірні підприємства, а також акціонерні, холдингові компанії та інші суб'єкти господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї), та їх дочірні підприємства у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, Відкрите акціонерне товариство „Укртранснафта" повинно сплачувати до Державного бюджету України частину прибутку (доходу) у 2006 році, відповідно до статті 67 Закону України від 20 грудня 2005 року № 3235-ІУ «Про Державний бюджет України на 2006 рік»у Порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 678 «Питання відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2006 році», було затверджено "Порядок і нормативи відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році" (далі "Порядок-2006"). Пунктом 2 зазначеного "Порядку-2006", у редакції від 17.05.2006 року, визначено, що відрахування частини прибутку (доходу) здійснюється суб'єктами природних монополій, підприємствами, обсяг чистого прибутку (доходу) яких перевищує 50 млн. гривень та суб'єктами господарювання, засновником яких є Кабінет Міністрів України, та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки, (акції, паї), та їх дочірніми підприємствами - у розмірі 50 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Отже, згідно з пунктом 2 "Порядку-2006", що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 678, ВАТ „Укртранснафта" повинно було проводити відрахування частини прибутку (доходу) у розмірі 50 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку з дати набрання чинності Постанови № 678.

Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. №874 було затверджено консолідований фінансовий план Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та основні показники зведеного руху коштів Компанії на 2006 рік.

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. № 874 абзац п.2 "Порядку-2006", що був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 678, було викладено у такій редакції: відрахування частини прибутку (доходу) здійснюється "...суб'єктами природних монополій, підприємствами, обсяг чистого прибутку (доходу) яких перевищує 50 млн. гривень, крім НАК "Нафтогаз України", її дочірніх компаній та підприємств, а також державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК "Нафтогаз України" і, показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії, та суб'єктами господарювання, засновником яких є Кабінет Міністрів України, відповідно до їх фінансових планів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Розмір частини прибутку (доходу), що відраховується до загального фонду державного бюджету за відповідний період, визначається виходячи з обсягу чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, та коефіцієнта, розрахованого як співвідношення сум частини прибутку (доходу), що відраховується до загального фонду державного бюджету, та чистого прибутку (доходу), що передбачені у фінансовому плані на цей період.

До затвердження в установленому порядку фінансових планів відрахування частини прибутку (доходу) до державного бюджету суб'єктами природних монополій, підприємствами, обсяг чистого прибутку (доходу) яких перевищує 50 млн. гривень, та суб'єктами господарювання, засновником яких є Кабінет Міністрів України, відповідно до абзацу другого цього пункту з подальшим перерахунком...".

Абзацом другим п.2 "Порядку-2006" визначено, що відрахування частини прибутку (доходу) здійснюється: "... - у розмірі 50 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку".

Таким чином, Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. № 874 було внесено доповнення щодо відрахування частини прибутку (доходу) у такій редакції "...крім НАК "Нафтогаз України", її дочірніх компаній та підприємств, а також державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК "Нафтогаз України" і показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії...". Тобто визначено виняток щодо сплати частини прибутку (доходу) для НАК "Нафтогаз України", її дочірніх компаній та підприємств, а також державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств, показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії. А також встановлено, що до затвердження в установленому порядку фінансових планів відрахування частини прибутку (доходу) до державного бюджету проводиться у розмірі 50 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Отже, згідно з внесеними змінами до пункту 2 "Порядку-2006", що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. № 874, ВАТ „Укртранснафта" повинно було проводити відрахування частини прибутку (доходу) у розмірі 50 відсотків чистого прибутку (доходу), розрахованого згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку, з дати набрання чинності Постанови № 874.

Наказом № 209 від 25 квітня 2005 року Національною акціонерною компанією затверджено "Тимчасове положення про порядок формування фінансових планів підприємств і товариств, що знаходяться у корпоративному управління НАК "Нафтогаз України", консолідованого фінансового плану та здійснення контролю за їх виконанням". Підпунктом 2.1. Тимчасового положення визначено, що "Фінансовий план компанії - це комплексний фінансовий документ, який формується на плановий рік та складається з фінансового плану НАК "Нафтогаз України", фінансових планів підприємств та товариств і консолідованого фінансового плану". Згідно з п.2.3 Тимчасового положення "Консолідований фінансовий план - фінансовий план, створений шляхом консолідації прогнозної фінансової звітності НАК "Нафтогаз України" та підприємств і товариств відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 20 "Консолідована фінансова звітність", яке затверджено наказом Мінінстерства фінансів України від 30.07.99 № 176, а також зведення планової управлінської звітності відповідно до стандарстів, встановлених нормативними актами уповноважених органів виконавчої влади та розпорядчими актами Компанії.

Таким чином, поняття консолідований фінансовий план розглядається за аналогією поняття консолідована фінансова звітність, яка у нормативних документах визначена наступним чином:

1. «Консолідована фінансова звітність - фінансова звітність, яка відображає фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці»(ВР України, Закон "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. №996-ХІУ).

2. «Консолідована фінансова звітність - звітність, яка відображає фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці»(Мінфін, Наказ "Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку" від 31.03.1999 р. № 87).

Отже, з урахуванням вищезазначеного та за аналогією до поняття «консолідована фінансова звітність (консолідований звіт) - консолідований план відображає планові показники щодо стану, результатів діяльності та руху грошових коштів юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці. Відповідно до норм Постанови КМУ від 24.06.2006 р. №874 «Про затвердження консолідованого плану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»та основних показників зведеного руху коштів Компанії на 2006 рік»затверджено показники самого НАК «Нафтогаз України», а також у їх складі показники діяльності дочірніх компаній та підприємств, а також державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду НАК «Нафтогаз України»та враховані у консолідованому фінансовому плані Компанії.

Пунктом 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. №874 установлено, що Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», як окрема юридична особа, її дочірні компанії та підприємства, державні і відкриті акціонерні товариства, господарські товариства з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду Компанії і показники діяльності яких враховані у консолідованому фінансовому плані Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», перераховують до бюджету частину прибутку (доходу) у сумі, що визначена їх фінансовими планами на 2006 рік.

Відповідно до пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. №874, Міністерству палива та енергетики делеговано повноваження затверджувати, на підставі показників затвердженого консолідованого фінансового плану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», фінансовий план Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», як окремої юридичної особи, її дочірніх компаній та підприємств, державних і відкритих акціонерних товариств, господарських товариств з газопостачання та газифікації, контрольні пакети акцій яких передані до статутного фонду Компанії, у яких обсяг планового чистого прибутку перевищує 50 млн.гривень та підприємств, які є суб'єктами природних монополій.

Отже, згідно з пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. №874 Міністерству палива та енергетики делеговано повноваження затверджувати показники Відкритого акціонерного товариства „Укртранснафта".

Згідно з листом від 17.11.2006 №8/11-1590-8311 Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»значиться надісланим на адресу ВАТ «Укртранснафта»для подальшої роботи затверджений Міністерством палива та енергетики України фінансовий план на 2006 рік .

У затвердженому Міністерством палива та енергетики України фінансовому плані на 2006 рік значиться у частині І. «Формування чистого прибутку»„по розділу 4 «Планований розподіл прибутку»рядок 222 - відрахування частини прибутку (доходу) акціонерним товариством до фонду дивідендів, у тому числі на державну частку (акції, паї) у статутних фондах у розмірі 0 грн.".

Таким чином, Відкрите акціонерне товариства „Укртранснафта" повинно було відповідно до абзацу 6 пункту 2 "Порядку-2006", з дня затвердження Міністерством палива та енергетики України фінансового плану на 2006 рік, зробити перерахунок відрахування частини прибутку (доходу) до державного бюджету згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.

Отже, відповідно до "Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду державного бюджету частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2005 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2006 році", що був затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006          р. № 678, з урахуванням змін та доповнень, внесених Постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.2006 р. № 874, а також затвердженим фінансовим планом на 2006 рік, позивач повинен був провести відрахування частини прибутку (доходу) на державну частку (акції, паї) у статутному фонді у розмірі 0 грн.". Таким чином, суд не погоджується з висновками акту перевірки у частині сплати у 2006 році за результатами фінансово-господарської діяльності 2005 року та за 1, 2, З квартали 2006 року». Також, суд не погоджується з твердженням відповідача щодо сплати позивачем частини чистого прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року у 2007 році з огляду на наступне. Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2007 р. № 68 "Про затвердження Порядку відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу)" затверджено Порядок відрахування господарськими організаціями до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу). Пунктом 2 цього "Порядку-2007" визначено, що відрахування частини чистого прибутку (доходу) здійснюється: "... акціонерними, холдинговими компаніями та іншими суб'єктами господарювання, у статутному фонді яких державі належать частки (акції, паї),. та їх дочірніми підприємствами - у розмірі, визначеному базовими нормативами відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів, які затверджуються Фондом державного майна за погодженням з Кабінетом Міністрів України".

Наказом Фонду державного майна України від 12.02.2007 р. № 249 «Щодо затвердження нормативів відрахування до фонду дивідендів» затверджені базові нормативи відрахування частки прибутку, що спрямовуються на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності господарських організацій у 2006 році згідно їх галузевої належності, у тому числі по Міністерству палива і енергетики України - 40%.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. № 951 "Про затвердження фінансових планів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та основних показників зведеного руху коштів Компанії на 2007 рік" затверджено консолідований фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2007 рік.

Згідно з наявною у наданих документах копією фінансового плану на 2007 рік за підписом Голови правління НАК "Нафтогаз України", у Розділі II «Розділ чистого прибутку»відрахування частини прибутку: державними, казенними підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, господарськими товариствами, холдинговими компаніями та їх дочірніми підприємствами (рядки 024, 025) відповідно законодавства, та відрахування до фонду дивідендів: господарськими товариствами, холдинговими компаніями та їх дочірніми підприємствами за нормативами, установленими в поточному році, за результатами фінансово-господарської діяльності за минулий рік, у тому числі на державну частку (рядки 026, 027) не передбачено.

Таким чином, судом встановлено, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. № 951 "Про затвердження фінансових планів Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та основних показників зведеного руху коштів Компанії на 2007 рік", у затвердженому консолідованому фінансовому плані НАК "Нафтогаз України" на 2007 рік, перерахування частини прибутку, що спрямовуються на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності господарських організацій у 2006 році, не передбачено.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24.10.2007 р. № 1265 "Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2007 р. №951 та затвердження фінансового плану відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта" на 2007 рік" затверджено фінансовий план відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта" на 2007 рік. Як вбачається з наданих документах, а саме копії фінансового плану на 2007 рік за підписом Голови правління відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта" відрахування частини прибутку: державними, казенними підприємствами та їх об'єднаннями і дочірніми підприємствами, господарськими товариствами, холдинговими компаніями та їх дочірніми підприємствами відповідно законодавства, та відрахування до фонду дивідендів: господарськими товариствами, холдинговими компаніями та їх дочірніми підприємствами за нормативами, установленими в поточному році, за результатами фінансово-господарської діяльності за минулий рік, у тому числі на державну частку, не передбачено.

На думку суду, відповідач дійшов до помилкового висновку в частині сплати у 2007 році за результатами фінансово-господарської діяльності 2006 року частини прибутку.

Відрахування частини прибутку (доходу) за результатами річної фінансової діяльності до загального фонду Державного бюджету встановлено для визначеного кола суб’єктів господарювання законами України про Державний бюджет на відповідний рік, які не є спеціальними законами з питань оподаткування. Так порядок сплати частини прибутку до Державного бюджету за 2005 рік встановлено статтею 67 Закону України “Про Державний бюджет України на 2006 рік”, за 2006 рік - відповідно статтею 63 Закону України “Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

Рішення про напрями використання отриманого прибутку суб‘єктом господарювання належать до сфери виключно компетенції його учасників шляхом реалізації своїх прав, наданих нормами статті 10 Закону України “Про господарські товариства”, статті 88 Господарського кодексу України та статті 116 Цивільного кодексу України.

Крім того, згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Податковому органу не надано право приймати рішення про нарахування виплат частини доходу та податкових повідомлень. Наведеними постановами Кабінету Міністрів на податкові органи покладений лише контроль за сплатою відрахувань частини прибутку (доходу) підприємствами та відповідний обов'язок інформувати до 28 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів та Державне казначейство про обсяги їх надходжень.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтується її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

          Як встановлено судом, відповідач не довів правомірності прийнятих податкових повідомлень –рішень про донарахування податку з доходів фізичних осіб та застосування штрафних фінансових санкцій, та рішення про результати розгляду первинної скарги.

Згідно зі ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

          Якщо адміністративний позов задоволено, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу –відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Згідно Прикінцевих та перехідних положень КАС України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розмір судового збору, розмір цього збору за подання позовів немайнового характеру визначається відповідно до пп. „б” п.1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито».

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.          Позов задовольнити .

2. Визнати нечинним податкове повідомлення –рішення винесене Спеціалізованою державною податковою інспекцією в м. Києві по роботі з великими платниками податків від 26.04.2007 р. № 0001294120/0.

3. Судові витрати в розмірі 3,40 грн. судового збору, присудити на користь Відкритого акціонерного товариства «Укртранснафта»з Державного бюджету України.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 Добрянська Я.І.