Справа № 149/3526/13-а
Провадження №2-а/149/310/13
Номер рядка звіту 41
У Х В А Л А
іменем України
17.12.2013 року м. Хмільник
Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Слободонюк М.В.
за участю секретаря Коломієць В.О.
позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2
представників відповідачів Гуцеля С.В., Цуркана В.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Хмільнику справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ (відповідач 1), начальника Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ Гуцель Сергія Валеріановича (відповідач 2), Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (відповідач 3) про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, актів перевірки та протоколу, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ, начальника Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ Гуцель Сергія Валеріановича, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, актів перевірки та протоколу.
Зокрема, із заявлених вимог з урахуванням відповідних уточнень випливає, що окрім вимоги про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення № 659/пос/156/14 від 21 жовтня 2013 року, позивачем ставиться питання про визнання протиправним і скасування акту про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України законних вимог НКРЗІ (приписів та/або розпоряджень уповноважених НКРЗІ посадових осіб) № 659/пос/156/3 від 27 вересня 2013 року; визнання протиправним і скасування акту перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України № 659/пос/156/1 від 27 вересня 2013 року; визнання протиправним і скасування протоколу інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13.
Однак, суд вважає, що вказані вимоги щодо оскарження актів та протоколу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства зважаючи на таке.
Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ (частина 1 статті 2 КАС України).
Відповідно до частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії державного чи іншого органу слід розуміти юридичну форму рішень цих органів - офіційний письмовий документ державного чи іншого органу (посадової особи), виданий в межах його компетенції, встановленої законом, має точно визначені зовнішні реквізити та породжує певні правові наслідки, створює юридичний стан, спрямований на регулювання суспільних відносин, має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, поширює свою чинність на певний час, територію, коло суб'єктів.
Натомість, акт про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України законних вимог НКРЗІ № 659/пос/156/3 від 27 вересня 2013 року, акт перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України № 659/пос/156/1 від 27 вересня 2013 року, протокол інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13 є лише носіями доказової інформації, яка в подальшому використовується органом, що здійснює контроль у сфері регулювання зв'язку та інформатизації, для прийняття відповідних рішень, в тому числі і оскаржуваної постанови про накладення адміністративного стягнення. Вказані акти не містять волевиявлення (тобто рішення) самого органу щодо встановлених посадовими особами фактів, а лише фіксують хід проведення перевірки і зміст її результатів, а, отже, не породжують правовідносин, та не можуть бути предметом спору.
Крім того, протокол інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13 взагалі є документом, що носить суто технічний інформаційний характер і не містить характерних ознак правового акта.
Відтак, зазначені вище документи не є рішеннями в розумінні статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, які можуть бути предметом оскарження в адміністративному суді.
З огляду на викладене, оскільки позивачем заявлено вимогу щодо скасування акту про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України законних вимог НКРЗІ № 659/пос/156/3 від 27 вересня 2013 року; скасування акту перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України № 659/пос/156/1 від 27 вересня 2013 року; скасування протоколу інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13 які за своєю суттю не є рішеннями суб'єкта владних повноважень, тому вказані вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
З урахуванням положень пункту 1 частини 1 статті 157 КАС України суд дійшов висновку закрити провадження у справі в частині вимог щодо скасування акту про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України законних вимог НКРЗІ № 659/пос/156/3 від 27 вересня 2013 року; скасування акту перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України № 659/пос/156/1 від 27 вересня 2013 року; скасування протоколу інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13 з підстав неналежності розгляду таких вимоги в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 157, 165, 186, 254 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ, начальника Управління державного нагляду по Південному регіону Департаменту державного нагляду НКРЗІ Гуцель Сергія Валеріановича, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації в частині вимог про визнання протиправним і скасування акту про невиконання користувачем радіочастотного ресурсу України законних вимог НКРЗІ (приписів та/або розпоряджень уповноважених НКРЗІ посадових осіб) № 659/пос/156/3 від 27 вересня 2013 року; визнання протиправним і скасування акту перевірки дотримання законодавства про радіочастотний ресурс України № 659/пос/156/1 від 27 вересня 2013 року; визнання протиправним і скасування протоколу інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого РЕЗ, ВП (НДП) від 24.09.2013р. № Ш.05.01.09.13, - закрити.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Слободонюк М.В.