Справа № 2-а-8631/08
П О С Т А Н О В А
Іменем України
24 грудня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чабаненко С.В.
при секретарі - Кошляк Ю.В.
за участю представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Квінт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені , -
в с т а н о в и в :
04 вересня 2008 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів з проханням стягнути з Приватного підприємства «Квінт» на користь позивача адміністративно-господарські санкції в розмірі 9052 грн. 63 коп.; стягнути з відповідача на користь позивача пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 441 грн. 64 коп.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідач не забезпечив працевлаштування інвалідів у відповідній кількості та не сплатив вчасно адміністративно-господарські санкції за не здійснення працевлаштування інвалідів, в результаті чого завдано значної шкоди державним інтересам.
В судове засіданні з'явився представник позивача за довіреністю позов підтримав в повному обсязі та просив його задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення якого належним чином повідомлений, що підтверджується матеріалами справи.
Дослідивши чинне законодавство, матеріали справи та доводи осіб, які беруть участь у справі, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що на Приватне підприємство «Квінт» покладається обов'язок щорічно до 1 лютого року, що настає за звітним, подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів відомості про середню річну заробітну плату на підприємстві, середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу та про кількість працюючих інвалідів.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, установи і організації за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів або за рішенням місцевої ради за рахунок власних коштів, у разі необхідності, створюють спеціальні робочі місця для працевлаштування інвалідів, здійснюючи для цього адаптацію основного і додаткового обладнання, технічного оснащення і пристосування тощо з урахуванням обмежених можливостей інваліда.
Частиною 3 ст. 18 Закону передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 10 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 року № 314 - працевлаштування інвалідів здійснюється державною службою зайнятості, органами Мінсоцзахисту, місцевими Радами народних депутатів, громадськими організаціями інвалідів з урахуванням побажань, стану здоров'я інвалідів, їхніх здібностей і професійних навичок відповідно до висновків МСЕК.
Пунктами 11, 12 Положення місцеві органи соціального захисту населення: виявляють інвалідів, які бажають працювати і спроможні реалізувати свої здібності та можливості на підставі індивідуальних програм реабілітації; щомісячно надсилають державній службі зайнятості списки інвалідів, які виявили бажання працювати, із зазначенням професій, спеціальностей; подають державній службі зайнятості заявки на професійне навчання інвалідів; ведуть інформаційний банк даних про інвалідів, які працюють і бажають працювати.
Державна служба зайнятості: веде облік інвалідів, які звернулися за допомогою у працевлаштуванні; веде облік робочих місць підприємств, на які можуть бути працевлаштовані інваліди; сприяє працевлаштуванню інвалідів, які звернулися з таким проханням, з урахуванням рекомендацій МСЕК; щоквартально подає місцевим органам соціального захисту населення інформацію про працевлаштування інвалідів.
Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем не вчинені необхідні дії для забезпечення працевлаштування інвалідів, а саме: не створені та не введені до штатного розкладу посади, на яких за бажанням мають працювати інваліди, не подавалися щомісячні звіти до центру зайнятості форми 3-ПН, не інформувалися громадські організації щодо надання допомоги по працевлаштуванню інвалідів тощо.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що позивачем правомірно нараховані адміністративно-господарські санкції в розмірі 9052 грн. 63 коп. та пеня за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 441 грн. 64 коп.
Керуючись ст.ст. 122, 162 КАС України суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовні вимоги Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Приватного підприємства «Квінт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «Квінт» (код ЄДРПОУ 32723283, р/р 26005010101001 банк -Індексбанк, МФО 307015) на користь Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів ( р/р 31218230700049, МФО 805012 УДКУ у Дніпропетровській області) адміністративно-господарські санкції у розмірі 9052,63 грн. (дев'ять тисяч п'ятдесят дві) грн. 63 коп., а також пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій в розмірі 441,64 грн. (чотириста сорок одна) грн. 64 коп., а разом 9494,27 грн. (дев'ять тисяч чотириста дев'яносто чотири) грн. 27 коп.
На постанову протягом десяти днів з дня її складення у повному обсязі до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви - апеляційна карга на постанову суду.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, у разі її подання протягом днів з дня складання постанови у повному обсязі.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано, а у разі її подання - після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не буде скасовано, набирає законної сили після закінчення розгляду справи апеляційним судом.
Повний текст постанови складений 30.12.2008 року.
Суддя С.В.Чабаненко