ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 листопада 2013 року Справа № 876/6577/13
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Носа С. П.,
суддів - Дяковича В. П., Рибачука А. І.;
за участю секретаря судового засідання - Дяківнич Г. Й.;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційні скарги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області та Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 березня 2013 року в справі за позовом Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації до Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування вимоги, -
ВСТАНОВИВ:
28 січня 2013 року Івано-Франківським окружним адміністративним судом зареєстровано позовну заяву Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації до Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій щодо включення до акту ревізії окремих питань використання коштів для здійснення компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття втрат внаслідок пільгового перевезення окремих категорій громадян інформації про зайво перераховані перевізникам компенсацій втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на суму 310329 грн та визнання протиправною і скасування вимоги Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції від 25.12.2012 року № 820-21/1468 в частині встановлення ревізією зайво перерахованих перевізникам компенсації втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на загальну суму 310330 грн, з них за 2010 рік - 150490 грн, 2011 рік - 95880 грн та 9 місяців 2012 року - 63960 грн, у зв'язку з чим провести претензійно-позовну роботу з автоперевізниками щодо повернення зайво виплачених коштів, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах кошти в сумі 310330 грн у порядку та розмірах, встановлених 133-136 КЗпП України.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29 січня 2013 року відмовлено у відкритті провадження в частині позовної вимоги про визнання протиправними дій щодо включення до акту ревізії окремих питань використання коштів для здійснення компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття втрат внаслідок пільгового перевезення окремих категорій громадян інформації про зайво перераховані перевізникам компенсацій втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на загальну суму 310329 грн.
В іншій частині позовних вимог відкрито провадження в справі.
12 лютого 2013 року позивачем подано заяву про збільшення позовних вимог, а саме: визнати протиправною та скасувати вимогу Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області від 25 грудня 2012 року за № 820-14/1468 в частині проведення управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації взаємозвірок з автоперевізниками та зменшення нарахованої суми заборгованості в розмірі 62140 грн за надані послуги з перевезення пільгової категорії пасажирів
Ухвалою Івано-Франківського оружного адміністративного суду від 13 лютого 2013 року до участі в даній адміністративній справі залучено Державну фінансову інспекцію в Івано-Франківській області як другого відповідача.
В обґрунтування вимог позовної заяви зазначено, що Верховинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області під час ревізії встановлено зазначені порушення з посиланням на п. 4 та п. 6 Інструкції «Про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом по маршрутах», затвердженої наказом Міністерства статистики України № 150 від 27.05.1996 року, яка застосовується тільки для статистичних цілей з метою встановлення єдиного порядку обліку кількості перевезених пасажирів, а не регулює питання визначення розміру компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій населення. При визначенні розміру компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій населення застосовувався Порядок проведення компенсаційних розрахунків за надані транспортні послуги, затверджений головою Надвірнянської райдержадміністрації 23.01.2006 року, згідно з яким, за одиницю компенсації збитків перевізника від безплатних перевезень пільгових категорій громадян приймалися прямі витрати перевізника на перевезення пасажирів між двома суміжними зупинками при повному заповненні пасажирами транспортного засобу. При цьому, проведення компенсаційних виплат в такому разі проводилось на підставі наступних документів: договору на відшкодування автоперевізникам витрат доходів від безкоштовного проїзду громадян, копії договору на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на міському (приміському), міжміському і внутрішньому обласному автобусному маршруті загального користування, платіжних документів.
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 березня 2013 року позов задоволено частково. Визнано протиправною і скасовано вимогу Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції № 820-14/1468 від 25 грудня 2012 року про усунення порушень в частині встановлення ревізією зайво перерахованих перевізникам компенсації втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів за 2010 рік в розмірі 150485 грн та проведення у зв'язку з цим претензійно-позовної роботи з автоперевізниками щодо повернення зайво виплачених коштів за 2010 рік в розмірі 150485 грн та стягнення в іншому випадку з осіб, винних у зайвих грошових виплатах коштів за 2010 рік в розмірі 150485 грн в порядку та розмірах, встановлених ст. 133-1 КЗпП України.
Зазначену постанову мотивовано тим, що позивачем правомірно визначено розмір компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій за 2010 рік на підставі погоджених щомісячних звітів-розрахунків вартості пільгового перевезення пасажирів та актів звірки за попередній звітний місяць по встановленій формі. Відповідно до укладених договорів із автоперевізниками від них не вимагалось для підтвердження факту перевезення надавати квитки за проїзд. Крім того, у Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції відсутні будь-які докази, які би свідчили про те, що перевезення пільгових категорій громадян здійснювалось не від початкової і до кінцевої зупинки, а до інших проміжних зупинок на маршруті. Водночас, застосування відповідачем при визначенні сум зайво перерахованих перевізникам компенсацій втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів пунктів 4 та 6 Інструкції про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, затвердженої наказом Мінстату України № 150 від 27.05.1996 року, не є порушенням в частині визначених порушень за 2011 рік та 9 місяців 2012 року.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, позивачем - Управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації, а також одним із відповідачів - Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області, подано апеляційні скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації в апеляційній скарзі висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити в повному обсязі. Дану вимогу обґрунтовано тим, що судом першої інстанції не враховано, що підтверджуючі документи до реєстрів про фактичний обсяг перевезень не зберігаються у позивача. Верховинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області взагалі не заперечується кількість перевезених пасажирів протягом 2010-2012 років.
Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області в апеляційній скарзі висловлено прохання скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити. В обґрунтування вимог апеляційної скарги вказано про недотримання вимог Інструкції про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, затвердженої наказом Мінстату України № 150 від 27.05.1996 року.
Представники позивача, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації підтримали та просять таку задовольнити, а вимоги апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області заперечили та просять таку залишити без задоволення.
Представники Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, у судовому засіданні, вимоги апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації заперечили та просять таку залишити без задоволення, а вимоги апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області підтримали та просять таку задовольнити.
Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з'явились, про дату, час і місце апеляційного розгляду були повідомлені належним чином, а тому, суд, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, вважає можливим проведення розгляду справи за їхньої відсутності.
Судом апеляційної інстанції заслухано суддю-доповідача, пояснення представників сторін, досліджено матеріали справи та проаналізовано доводи апеляційних скарг, внаслідок чого зроблено висновок про необхідність часткового задоволення апеляційної скарги Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, повного задоволення апеляційної скарги Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації та скасування постанови суду першої інстанції.
Встановлено, що Верховинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області відповідно до плану контрольно-ревізійної роботи на 4 квартал 2012 року з 15.10.2012р. по 23.11.2012р. проводилась ревізія окремих питань використання коштів субвенції, виділеної з державного бюджету місцевим бюджетам, в тому числі для здійснення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян в управлінні праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації за період з 01.01.2010 року по 30.09.2012 року.
Ревізією встановлено, що за вказаний період управлінням праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації зайво перераховано перевізникам компенсацій втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на загальну суму 310329 грн.
З метою усунення виявлених порушень Верховинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією пред'явлено начальнику управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації обов'язкову до виконання вимогу від 25.12.2012 року № 820-14/1468, якою встановлено, що всупереч пунктів 4, 6 Інструкції про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, затвердженої наказом Міністерства статистики України № 150 від 27.05.1996 року, зайво перераховано перевізникам компенсації втрат доходів внаслідок перевезення пільгових категорій пасажирів на загальну суму 310 330 грн, з них за 2010 рік - 150 490 грн, 2011 рік - 95 880 грн та 9 місяців 2012 року - 63960 грн, у зв'язку з чим слід провести претензійно-позовну роботу з автоперевізниками щодо повернення зайво виплачених коштів, в іншому випадку стягнути з осіб, винних у зайвих грошових виплатах кошти в сумі 310 330 грн у порядку та розмірах, встановлених 133-136 КЗпП України, а також провести взаємозвірки з автоперевізниками та зменшити нараховану суми заборгованості в розмірі 62 140 грн за надані послуги з перевезення пільгової категорії пасажирів.
Підставою для надсилання оскаржуваної вимоги став висновок Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції про те, що розрахунки Замовника (Надвірнянської райдержадміністрації) з Виконавцями (автоперевізниками) по проведенню компенсаційних виплат на покриття втрат доходів за пільговий проїзд окремих категорій громадян позивач проводив шляхом перерахування коштів на рахунок Виконавців на підставі звіту-розрахунку вартості пільгового перевезення пасажирів і акту звірки розрахунків (у 2010 році) та звіту-розрахунку втрат доходів від перевезення окремих пільгових категорій громадян і реєстрів про фактичний обсяг перевезень пільгових категорій громадян (у 2011-2012 роках). При цьому в звітності про фактичні обсяги перевезень пільгових категорій пасажирів перевізники зазначали кількість перевезених пільговиків та вартість квитка від початкового пункту маршруту і до кінцевого. Оскільки факт перевезення пасажирів від початкового пункту до кінцевого Виконавці (автоперевізники) не підтвердили квитками, які би свідчили про реальну дальність поїздки та її вартість, то, на думку відповідача, управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації компенсацію втрат доходів автоперевізникам від пільгового перевезення пасажирів повинно було проводити на підставі обстеження середньої дальності поїздки пасажирів відповідно до п. 4 та п. 6 Інструкції про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, затвердженої наказом Міністерства статистики України № 150 від 27.05.1996 року. При цьому, середня дальність поїздки - це середньоарифметичне значення всіх відстаней поїздок пасажирів, яка в приміському сполученні визначається на підставі обстеження пасажиропотоків на автобусних маршрутах за методикою, погодженою із замовником транспорту (не частіше одного разу на рік) та приймається постійною величиною для обліку та розрахунків до наступного обстеження.
З цих підстав Верховинською об'єднаною державною фінансовою інспекцією зроблено перерахунок середньої дальності поїздок згідно з розкладами руху автобусів та встановлено завищення втрат доходів від пільгового перевезення громадян 47 перевізниками за 2010 рік в розмірі 150 485 грн (округлено до 150 490 грн), 34 перевізниками за 2011 рік в розмірі 95884,96 грн (округлено до 95880 грн), 35 перевізниками за 9 місяців 2012 року в розмірі 63959 грн (округлено до 63960 грн) та попереджено незаконних видатків за 9 місяців 2012 року в розмірі 62140 грн.
Судом першої інстанції проаналізовано положення Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Закону України «Про автомобільний транспорт», Бюджетного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України № 256 від 04 березня 2002 року «Про затвердження Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних прогарам соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету», постанови Кабінету Міністрів України № 20 від 11 січня 2005 року «Про затвердження Порядку перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій» та зроблено вірний висновок, що управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації як головний розпорядник коштів на підставі щомісячної інформації про фактично нараховані суми та актів звіряння розрахунків за надані послуги здійснювало розрахунки з постачальниками відповідних послуг і вело облік компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Так, в 2010 році Надвірнянською районною державною адміністрацією з 47 автоперевізниками було укладено договори про проведення компенсаційних виплат на покриття понесених збитків, відшкодування втрат доходів автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян, в пункті 2.1.2 яких передбачено обов'язок автоперевізника своєчасно подавати управлінню праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації обґрунтований, погоджений щомісячний звіт-розрахунок вартості пільгового перевезення пасажирів та акт звірки до п'ятого числа за попередній звітний місяць по встановленій формі (а. с. 70-115, том № 2).
При цьому, для визначення розміру компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій населення управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації керувалось Порядком проведення компенсаційних розрахунків за надані транспортні послуги, затвердженого головою Надвірнянської райдержадміністрації 23.01.2006 року, згідно з яким за одиницю компенсації збитків перевізника від безплатних перевезень пільгових категорій громадян приймалися прямі витрати перевізника на перевезення пасажирів між двома суміжними зупинками (населені пункти району - Надвірна, Надвірна - Івано-Франківськ) при повному заповненні пасажирами транспортного засобу. Цим же Порядком визначено перелік категорій громадян, відшкодування витрат за пільгове перевезення яких здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, а також затверджено звіт-розрахунок про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян та перелік документів для проведення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.
Враховуючи зазначене, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачем правомірно визначено розмір компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій за 2010 рік на підставі погоджених щомісячних звітів-розрахунків вартості пільгового перевезення пасажирів та актів звірки за попередній звітний місяць по встановленій формі.
Також вірним є висновок суду першої інстанції, що Інструкція про порядок обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, затвердженої наказом Міністерства статистки України №150 від 27.05.1996 року не визначає порядок здійснення компенсаційних виплат автоперевізникам на покриття витрат внаслідок перевезення пільгових категорій громадян, а регулює питання, що стосуються обліку пасажирів, що перевозяться громадським транспортом на маршрутах, як-от визначення кількості перевезених пасажирів (за квитками, абоменентними квитками, за посвідченнями, що дають право безоплатного проїзду), пасажирооборот автобусами за окремим видом сполучення, в тому числі платний і безоплатний тощо.
Таким чином, враховуючи, що відповідачем не заперечується кількість перевезених пасажирів, які користувалися правом на пільговий проїзд, а договорами про проведення компенсаційних виплат на покриття понесених збитків, відшкодування втрат доходів автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачалось надання інших підтверджуючих документів окрім звітів-розрахунків та актів звірки, а також відсутність у відповідача доказів про перевезення автоперевізником пільгових категорій громадян не від початкової і до кінцевої зупинки маршруту, а до проміжної, то відсутні і підстави для визначення завищення автоперевізниками втрат доходів від пільгового перевезення громадян за період з січня по грудень 2010 року у розмірі 150485 грн. (округлено до 150490 грн.) та завдання збитків (шкоди) УПСЗН Надвірнянської райдержадміністрації в розмірі 150485 грн. (округлено до 150490 грн.) на цій підставі.
Водночас, в частині визначення відповідачем завищення автоперевізниками втрати доходів від пільгового перевезення громадян за 2011 рік та за 9 місяців 2012 року, судом першої інстанції зазначено наступне.
В договорах про проведення компенсаційних виплат на покриття понесених збитків, відшкодування втрат доходів автоперевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян, укладених з автоперевізниками у 2011-2012 рр. в пункті 2.1.2 (або п. 2.1.4) передбачено обов'язок автоперевізника своєчасно подавати підрозділу Надвірнянської районної державної адміністрації - управлінню економіки обгрунтований щомісячний звіт-розрахунок втрат доходів від перевезення пасажирів, які користуються правом пільгового проїзду на приміських, міжміських автобусних маршрутах, а також реєстр про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян з підтверджуючими документами (шляхові листи, квитки). Після перевірки звіту-розрахунку та реєстру про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян і затвердження його Замовником (Надвірнянською райдержадміністрацією) управління економіки на протязі 2 днів передає вказаний звіт-розрахунок в управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації для здійснення компенсаційних виплат на покриття понесених Виконавцем втрат внаслідок пільгового перевезення окремих категорій громадян (п. 2.2.1 договорів) (а. с. 242-249, том № 1, а. с. 1-69 том № 2, а. с. 116-235 том № 2).
На думку суду першої інстанції, оскільки згідно з договірними зобов'язаннями Виконавець (автоперевізник) повинен надати для отримання компенсаційних виплат підтверджуючі документи, а саме, шляхові листи, квитки, а таких надано не було, то відшкодування втрат доходів автоперевізникам за вказаний період є безпідставним.
Суд апеляційної інстанції з таким висновком суду першої інстанції не погоджується з наступних підстав.
Так судом першої інстанції невраховано, що щомісячний звіт-розрахунок втрат доходів від перевезення пасажирів, які користуються правом пільгового проїзду на приміських автобусних маршрутах та реєстр про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян з підтверджуючими документами автоперевізники подають підрозділу Надвірнянської районної державної адміністрації - Управлінню економіки. Пунктом 2.2.1 договорів укладених у 2011-2012 роках обов'язок перевірки звіту розрахунку та реєстру про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян покладено на підрозділ Надвірнянської районної державної адміністрації - Управління економіки, а не на позивача.
Крім того, згідно з п. 2.14 Договорів підтверджуючі документи мають бути долучені до реєстру про фактичний обсяг перевезення пільгових категорій громадян, а не до звітів розрахунків.
Позивачем здійснювались розрахунки замовника (Надвірянської РДА) із перевізниками шляхом перерахування коштів на рахунки автоперевізників лише на підставі затвердженого замовником звіту-розрахунку про фактичний обсяг перевезення окремих пільгових категорій громадян, оскільки інші документи позивачу не подаються.
Кількість перевезених пасажирів, які користувалися правом на пільговий проїзд у період 2011-2012 роках відповідачем не заперечується.
Таким чином позивачем, на підставі затверджених звітів розрахунків, правомірно компенсовано автоперевізникам втрати доходів від пільгового перевезення громадян у 2011-2012 роках.
Згідно із ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Перевіривши оскаржувану вимогу Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції № 820-21/1468 від 25 грудня 2012 року на предмет відповідності вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, суд апеляційної інстанції констатує, що таку прийнято без урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення та непропорційно.
Як наслідок оскаржувану вимогу слід скасувати.
Узагальнюючи викладене, суд апеляційної інстанції вважає, що постанова суду першої інстанції ґрунтується на неповно, необ'єктивно і всебічно не з'ясованих обставинах, прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. ст. 158-163, 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, ст. 202, ч. 2 ст. 205, ст. ст. 207, 254 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області задовольнити частково, а апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації - повністю.
Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 19 березня 2013 року в справі № 809/33/13а - скасувати.
Прийняти нову постанову, якою адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації до Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області, Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області про визнання протиправною та скасування вимоги - задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Верховинської об'єднаної державної фінансової інспекції № 820-21/1468 від 25 грудня 2012 року.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена у касаційному порядку, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, протягом двадцяти днів з дня набрання постановою законної сили, а у випадку коли, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України, складення постанови в повному обсязі відкладено - з дня складення постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя: С. П. Нос
Судді: В. П. Дякович
А. І. Рибачук
Постанову складено в повному обсязі 18 листопада 2013 року