УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" квітня 2012 р.
справа № 2а-7330/09/1170
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Добродняк І.Ю
суддів: Бишевської Н.А. Семененка Я.В.
за участю секретаря судового засідання: Панченко О.В. P>
за участю представників:
позивача: - не з’явився
відповідача: - не з’явивсяONT class="fs149">
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську
апеляційну скаргу приватного підприємства «Фірма «Інгуша»
на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09 березня 2010 року
у справі № 2а-7330/09/1170
за позовом приватного підприємства «Фірма «Інгуша»
до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області
про скасування рішення,-
встановила:
Приватне підприємство «Фірма «Інгуша» звернулося до суду з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Кіровоградській області, в якому просило скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ДПА України у Кіровоградській області від 16.06.09 за № 110282 про застосування штрафної (фінансової) санкції до приватного підприємства «Фірма «Інгуша» в сумі 63231,86 грн. за порушення ст.. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оптово-роздрібний магазин позивача є одночасно місцем зберігання та місцем роздрібної торгівлі відповідно до ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами №951957 від 03.02.2009 та не потребує отримання окремої довідки про внесення до Єдиного державного реєстру головного складу, а відтак порушення вимог ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» у позивача відсутні.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.03.2010 в задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погодившись із постановою суду, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду та прийняти нову постанову про скасування рішення відповідача. Апеляційна скарга фактично мотивована доводами, викладеними в позовній заяві.
Представники сторін в судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені судом належним чином.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи, 11.04.2007 Департаментом розвитку торгівлі, побутового обслуговування, транспорту та зв’язку надано ПП "Фірма "Інгуша" дозвіл на розміщення стаціонарного об’єкта торгівлі за адресою: м.Кіровоград, вул.В.Терешкової, 219 (а.с. 39). 02.06.2009 Державною податковою інспекцією у м. Кіровограді проведено планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2007 по 31.03.2009, валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2007 по 31.03.2009, за результатами якої складено акт №44/23-10/13769653 від 02.06.2009.
Перевіркою встановлено порушення позивачем ч.30 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95-ВР та п.1.1, п.2.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання та форми довідки про внесення місця зберігання до Єдиного державного реєстру, затвердженого наказом ДПА України від 28.05.2002 №251, а саме: встановлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів вартістю 63231,86 грн., в т.ч. ПДВ 10538,64 грн. у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №110282 від 16.06.2009, яким до позивача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 63231,86 грн.
Колегія суддів, виходячи з фактичних обставин справи, норм діючого законодавства, що регулюють спірні правовідносини, погоджується з судом першої інстанції, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.30 ст.15 Закону України №481/95-ВР від 19.12.1995 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
У разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень (п.9 ч.2 ст.17 Закону №481/95-ВР).
Згідно з визначенням, яке міститься в статті першій Закону №481/95-ВР, місце зберігання - місце, яке використовується для зберігання спирту, або приміщення, яке використовується для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відомості про місцезнаходження якого внесені до Єдиного державного реєстру місць зберігання.
Єдиний державний реєстр місць зберігання - перелік місць зберігання, який ведеться органами державної податкової служби України і містить визначені цим Законом відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників (п.1.1 Порядку ведення Єдиного державного реєстру місць зберігання).
Відповідно до п.2.1 вказаного Порядку до Єдиного реєстру вносяться, зокрема, місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Для внесення місць зберігання спирту або алкогольних напоїв або тютюнових виробів до Єдиного реєстру суб'єкти підприємницької діяльності подають заяву до Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України.
До заяви додаються: документ, що підтверджує право користування цим приміщенням, та довідка про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам, видана Департаментом або його регіональними управліннями, - у разі реєстрації місця зберігання спирту; нотаріально посвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності та документ, що підтверджує право користування приміщенням, - у разі реєстрації місця зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів (п.2.2 Порядку).
Пункт 2.3 Порядку встановлює, що довідка видається Департаментом або його регіональним управлінням, до якого була подана заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. Довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається протягом п'яти календарних днів від дати подання заяви, а довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом семи календарних днів від дати подання заяви. Про видачу довідки Департамент або його регіональне управління повідомляє орган державної податкової служби за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності та за місцезнаходженням місця зберігання.
За правилами п.2.5 Порядку довідка повинна перебувати у місці зберігання та пред'являтися працівникам контролюючих органів, які мають відповідні повноваження на здійснення перевірки.
Наявними в матеріалах справи доказами підтверджено, позивачем не спростовано, що роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснювалась позивачем шляхом отримання від постачальників даної продукції на головний склад, розташований за адресою: м.Кіровоград, вул.В.Терешкової, 219, - місце зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів, з подальшим транспортуванням цієї продукції для реалізації у відокремлених структурних підрозділах роздрібної торгівлі. Крім того, виявлено факт зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів в складському приміщенні магазину, розташованого за адресою: м.Кіровоград, вул. Льотчиків, 11.
Докази подання позивачем до уповноваженого органу заяви та отримання ним довідки про внесення зазначених місць зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру, відокремлених від роздрібної торгівлі, в матеріалах справи відсутні, позивачем не подані.
Таким чином, зважаючи на відсутність у позивача належним чином оформленої довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв і тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру, колегія суддів погоджується з судом першої інстанції про правомірне застосування до позивача штрафних санкцій в розмірі 63231,86 грн. оскаржуваним рішенням від 16.06.09 за № 110282 про застосування штрафної (фінансової) санкції.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції під час розгляду даної справи об’єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, дав їм правильну юридичну оцінку, застосував до правовідносин, як виникли між сторонами по справі норми права, які регулюють саме ці правовідносини і зробив обґрунтований висновок про задоволення позовних вимог.
Передбачених статтею 202 Кодексу адміністративного судочинства України підстав для скасування постанови суду першої інстанції та ухвалення нового судового рішення не вбачається, у зв’язку з чим колегія суддів вважає за необхідне апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст.198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу приватного підприємства «Фірма «Інгуша» залишити без задоволення.
Постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 09.03.2010 у справі № 2а-7330/09/1170 залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку, встановленому ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: І.Ю. Добродняк
Суддя: Н.А. Бишевська
Суддя: Я.В. Семененко