Постанова № 3611329, 02.04.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
02.04.2009
Номер справи
2а-9811/08/8
Номер документу
3611329
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

02.04.09Справа №2а-9811/08/8 (10:30) м. СімферопольОкружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Дрягіні В.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Прокурора Бахчисарайського району в інтересах держави в особі Бахчисарайського районного центру зайнятості

до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання"

про стягнення

Суть спору: 18.12.2009 р. прокурор Бахчисарайського району АРК в інтересах держави в особі Бахчисарайського районного центру зайнятості звернувся з позовом до Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання" про стягнення 3252,44 грн. заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття.

Вимоги мотивовані тим, що відповідач не здійснює своєчасне перерахування страхових внесків в порядку, встановленому Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”. На час звернення до суду відповідно до наданих документів його заборгованість склала 3252,44 грн., яку позивач просить стягнути з відповідача.

Прокурор у судове засідання не зявився, про час та день проведення був повідомлений належним чином - рекомендованою кореспонденцією.

Позивач у судове засідання не забезпечив явку свого представника, надіславши на адресу суду клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача.

Відповідач у судове засідання не забезпечив явку свого представника письмових заперечень на позов суду не надав, про час, дату та місце розгляду справи був сповіщений належним чином - рекомендованою кореспонденцією.

Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 34 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” № 1533-III від 02.03.2000 року (далі - Закон № 1533) забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття (далі Фонд).

Згідно з частиною другою статті 12 Закону № 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Отже, судом встановлено, що Бахчисарайський районний центр зайнятості є установою Державної служби зайнятості, та підпорядковується Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, яке відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим від 13.06.2005 року № 249 є республіканським органом виконавчої влади.

За змістом статей 38, 39 Закону № 1533 центрам зайнятості надано право контролю за належною сплатою страхових внесків і стягнення відповідної заборгованості та адміністративно-господарських санкцій.

Таким чином, судом встановлено, що Бахчисарайський районний центр зайнятості реалізуючі свої завдання та функції у відносинах з фізичними та юридичними особами є органом виконавчої влади та, відповідно, субєктом владних повноважень.

Порядок нарахування і сплата внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначені Законом України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” № 1533-III від 02.03.2000 року, Законом України “Про зайнятість населення” № 803-XII від 01.03.1991 року, Законом України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" № 2213-III від 11.01.2001 року, Інструкцією про порядок нарахування та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття і обліку їх надходження у Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 339 від 18.12.2000р., зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16.01.2001 р. за № 30/5221 (далі - Інструкція).

Згідно зі ст.2 Закону № 1533 страхування на випадок безробіття здійснюється за принципами обов'язковості страхування на випадок безробіття всіх працюючих на умовах трудового договору (контракту) та на інших підставах, передбачених законодавством про працю.

Відповідно до ч.1 статті 4 Закону № 1533 страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту).

Згідно з ч. 2 ст. 35 Закону України № 1533 роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески; надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників; заробітну плату працівників, сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Пунктом 1.3. Інструкції передбачено, що роботодавцями є власники підприємств, установ, організацій або уповноважені ними органи та фізичні особи, які використовуються найману працю.

06.10.2003 р. Бахчисарайською райдержадміністрацією проведено державну реєстрацію Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання", про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04055771100020018 (а.с. 11).

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у Бахчисарайському районному центрі зайнятості за номером 11873572.

Відповідно до статті 17 Закону України № 1533 роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Зазначена норма знайшла своє відображення в п.п. 5.3., 5.11 Інструкції.

Стаття 35 зазначеного Закону, передбачає обовязок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Згідно ч.1 ст. 38 Закону № 1533 та пунктом 9.1 Інструкції роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф, пеню.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за III квартал 2008 року, поданої відповідачем у районний центр зайнятості у порядку звітності, за Комунальним підприємством "Житлово-експлуатаційне об`єднання" склалася заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 22165,56 грн., з них 16828,38 грн. - недоїмка зі сплати страхових внесків, 4183,23 грн. - пеня та 1153,95 грн. - сума страхових внесків, строк сплати яких не настав (рядки 21,22,24,25 розрахункової відомості) (а.с. 9).

З матеріалів справи вбачається, що позивач раніше вже звертався до суду з вимогами про стягнення з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання" недоїмки зі сплати страхових внесків у розмірі 15936,62 грн. та пені у сумі 1822,55 грн. Позовні вимоги були задоволені в повному обсязі, тому згідно з розрахунком позовних вимог станом на 01.10.2008 р. (а.с. 7) сума заборгованості, яка вже раніше була стягнута становить 17759,17 грн. (15936,62+1822,55).

Отже станом на 01.10.08р. за відповідачем склалася заборгованість зі сплати страхових внесків, яка не була предметом судового розгляду, в розмірі 3252,44 грн. (22165,56 - 1153,95 - 17759,17), з них 891,76 грн. - недоїмка зі сплати страхових внесків (16828,38 - 15936,62) та 2360,68 грн. - пеня (4183,23 - 1822,55).

Частиною 2 ст. 38 Закону № 1533 встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 39 зазначеного Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.

У порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, відповідачем не надані докази сплати заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у звязку з чим суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційне об`єднання" (98400, м. Бахчисарай, вул. Кримська, 14, ідентифікаційний код 32468507) на користь Бахчисарайського районного центру зайнятості (р/р 37173301900048, отримувач ОФСС на випадок безробіття, УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 20708563, код бюджетної класифікації 50040100) суму заборгованості зі страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 3252,44 грн.

3. Після набрання постановою законної сили за заявою позивача видати виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Кушнова А.О.