ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.04.09Справа №2а-8770/08/8
(15:30 год.)
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кушнової А.О. , при секретарі Дрягіні В.П., розглянув у відкритому судовому засіданніадміністративну справу
за позовом Сакської об'єднаної державної податкової інспекції в АРК
до Державного підприємства "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт"
про стягнення заборгованості у розмірі 6034,24 грн.
за участю представників:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився.
Суть спору: позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з відповідача заборгованості у розмірі 6034,24грн., з яких заборгованість по земельному податку у сумі 2858,19грн. та заборгованість з податку з власників транспортних засобів у сумі 3176,05грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем не сплачена узгоджена податкова заборгованість із сплати земельного податку та з податку з власників транспортних засобів .
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача спірну заборгованість на підставі рішення суду відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Сторони явку представників у судове засідання не забезпечили, про дату, час і місце судового розгляду справи повідомлені належним чином та завчасно рекомендованою кореспонденцію з рекомендованим повідомленням про вручення.
16.04.09р. до Окружного адміністративного суду АРК надійшла заява від відповідача, у якій відповідач позовні вимоги визнає у повному обсязі та повідомляє суду, що заборгованість не сплачена у звязку із складним фінансовим становищем.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт"зареєстроване рішенням виконавчого комітету Сакської міської ради від 16.03.2001р. як юридична особа, перереєстрацію проведено 16.03.01р., що підтверджується витягом з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, свідоцтвом про державну реєстрацію, довідкою з ЄДР (а.с.5-7).
Державне підприємство "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт" взято на облік як платник податків у Сакській об'єднаній державній податковій інспекції в АРК.
Згідно зі статтею 4 Закону України “Про систему оподаткування”, платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обовязок сплачувати податки і збори.
Враховуючи вищевикладене, відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” одним із завдань органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Відповідно до п. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
Сакською об'єднаною державною податковою інспекцією в АРК 01.07.08р. проведено невиїзну документальну перевірку Державного підприємства "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт" з питань своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобовязання по земельному податку з квітня по червень 2008р.
Результати перевірки знайшли відображення в акті перевірки №1009/1503/22261149 від 01.07.08 р. (а.с.17-18).
Сакською об'єднаною державною податковою інспекцією в АРК 22.09.08р. проведено невиїзну документальну перевірку Державного підприємства "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт" з питань своєчасності сплати погодженої суми податкового зобовязання по земельному податку за травень 2008р.
Результати перевірки знайшли відображення в акті перевірки №1520/1503/22261149 від 22.09.08 р. (а.с.21-22).
Згідно з вищенаведеними актами перевірки, за результатами перевірок встановлені порушення п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, ст. 17 Закону України “Про плату за землю”, а саме: несвоєчасне погашення узгодженої суми податкового зобовязання.
На підставі актів невиїзної документальної перевірки №1009/1503/22261149 від 01.07.08 р. та №1520/1503/22261149 від 22.09.08 р. відповідно до абз. 1 п. 17.1.1. ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” до відповідача були застосовані штрафні санкції на загальну суму 144,51 грн., про що були прийняті податкові повідомлення-рішення № 0003621503 від 01.07.08р. на суму 88,48грн.; № 0003631503 від 01.07.08р. на суму 15,76грн.; № 1003 від 31.01.08р. на суму 40,27грн. ( а. с. 19,23).
Податкові повідомлення-рішення № 0003621503 від 01.07.08р.; № 0003631503 від 01.07.08р.; № 1003 від 31.01.08р. отримані відповідачем, про що свідчать відмітки на корінцях цих податкових повідомлень-рішень.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів того, що вищенаведені податкові повідомлення-рішення прийняті з порушенням вимог діючого законодавства, або доказів сплати заборгованості з штрафних санкцій у розмірі 144,51 грн.
Згідно з п. “в” ч. 1 ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобовязані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату.
Відповідно до ст.ст. 2 ,5 Закону України № 2535 - XII від 03.07.92 р "Про плату за землю" використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі сплачують земельний податок. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні.
Ст. 17 Закону України “Про плату за землю” № 2535-XII від 3.07.1992 р. передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Ст. 27 Закону України № 2535-ХП "Про плату за землю" встановлено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється державними податковими інспекціями. П. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-Ш від 21.12.2000 року встановлено, що податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-Ш від 21.12.2000 року платник податків зобовязаний самостійно сплачувати суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України № 2181-Ш від 21.12.2000 р. встановлено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З матеріалів справи (податковий розрахунок земельного податку (а.с.15), облікова картка платника податку (а. с. 28-30), розрахунок суми позову (а.с.31) вбачається, що за період з 01.07.08р. по 10.10.07р., за відповідачем склалася заборгованість з земельного податку у сумі 2858,19 грн. (144,51 грн. (штраф)+ 2713,68грн. (самостійно нарахований земельний податок з урахуванням сплачених 87,77грн.).
Згідно з п.п. 6.2.1, п. 6.2, ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”№ 2181-Ш від 21.12.2000 року у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків вимоги.
З матеріалів справи також вбачається, що на виконання вимог ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податку перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181, відповідачем 29.08.2008 року було отримано першу податкову вимогу № 1/141 від 11.04.2008 р. (а. с. 33), а 30.09.2008 року позивачем було вручено відповідачу другу податкову вимогу № 2/333 від 29.09.2008 р. (а. с. 34).
Таким чином, заборгованість з земельного податку в розмірі 2858,19грн. підтверджується матеріалами справи, визнається відповідачем у заяві від 16.04.09р., що надійшла до суду поштою та підлягає стягненню.
Крім того, позивачем до стягнення заявлена сума заборгованості з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 3176,05грн., яка також визнається відповідачем та підлягає стягненню з наступних підстав.
Пунктом 1.2 ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” встановлено, що податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів в порядку і в терміни, визначені цим Законом.
Положеннями ч.3 та ч.4 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” визначено, що зобовязання юридичної та фізичної особи по сплаті податків та зборів (обовязкових платежів) припиняються у звязку зі сплатою податку, збору (обовязкового платежу).
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Судом встановлено, що розрахунком суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів по Державному підприємству "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт"(а.с.24-25) узгоджено податкове зобовязання за 2008р. на загальну суму 8373,00грн. Щоквартальна сума, яка підлягає сплаті до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом та за І квартал 2008р. складає 2094,00грн., а за ІІ, ІІІ, ІV квартали 2008р. складає по 2093грн.
Судом встановлено, що відповідачем не погашена самостійно розрахована сума податкового зобовязання вказана в розрахунку податку з власників транспортних засобів в розмірі 3176,05грн.
З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання, нараховані контролюючим органом та самостійно визначені відповідачем в сумі 6034,24грн.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 6034,24грн., приймаючи до уваги те, що відповідач визнає позовні вимоги , суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Враховуючи, що позивач не здійснював судових витрат по справі, судові витрати стягненню з відповідача не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовні вимоги задовольнити повністю.
2.Стягнути з Державного підприємства "Госпрозрахункова будівельна дільниця "Моноліт"(96500, АРК, м. Саки, вул. Індустріальна, 7, ідентифікаційний код юридичної особи 22261149, р/р 260037732, Сімферопольська філія ВАТ АБ «Укргазбанк», МФО 324797 або з інших рахунків) заборгованість у сумі 6034,24грн., у тому числі:
-земельний податок з юридичних осіб до місцевого бюджету м. Саки (р/р 33215811700021 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740887, МФО 824026) у сумі 2858,19 грн.
-податок з власників транспортних засобів до місцевого бюджету м. Саки (р/р 33218807700021 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740887, МФО 824026) у сумі 3176,05 грн.
3.Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Кушнова А.О.