Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
28.04.09Справа №2а-7324/08/4 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Циганової Г.Ю., при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.,
За участю сторін:
від позивача Савицька, представник за довір.,
від відповідача не зявився,
розглянув адміністративну справу
,
за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в АРК
до Відкритого акціонерного товариства " Керченське автотранспортне підприємство № 14313"
про стягнення заборгованості 20634,00 грн.
Суть спору: Державна інспекція з контролю за цінами в АР Крим (далі- позивач), звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Відкритого акціонерного товариства «Керченське автотранспортне підприємство № 14313» (далі - відповідач), заборгованості в сумі 20634,00 з них 6878,00 грн. економічних санкцій та 13756,00 грн. штрафних санкцій за порушення державної дисципліни цін, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач застосував тарифи на перевезення пасажирів та багажу автобусами, які працюють в режимі руху в міському, приміському та міжміському внутришньореспубліканському сполученні, які перевищують тариф, встановлений Постановою Ради Міністрів АР Крим № 36 від 23.01.07р. За результатами перевірки встановлено, що відповідачем необґрунтовано отримана виручка у розмірі 6878,00грн.
Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.
Відповідач у судове засідання не зявився, про місце, день та час його проведення повідомлений належним чином, надіслав до суду повідомлення телеграфом, позов визнає у повному обсязі, просить розглядати справу за відсутності його представника.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності відповідача (представника відповідача).
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, вислухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Керченської міської ради як юридична особа, про що видано Свідоцтво Серія АОО №444461.
Основні принципи встановлення і застосування цін і тарифів та організація контролю за їх дотриманням визначені в Законі України “Про ціни і ціноутворення” від 3 грудня 1990 року N 508-XII.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України “Про ціни і ціноутворення” контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Згідно з п. 1, 3 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000 р. № 1819 Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, основними завданнями якої є організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів АР Крим, субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів); проведення цінових спостережень на споживчому та товарних ринках.
Відповідно до пп. 5, пп. 9 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право: проводити перевірку правильності розрахунків щодо застосування цін (тарифів), на які запроваджене державне регулювання; приймати відповідно до законодавства рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів).
25.07.2008 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим проведена планова перевірка з питання правильності формування та застосування тарифів на перевезення пасажирів та багажу автобусами, які працюють в звичайному режимі руху в міському, приміському та внутришньореспубліканському сполученні, якою встановлені порушення Постанови Ради Міністрів АР Крим № 36 від 23.01.07р.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 3 грудня 1990 року N 508-XII, із змінами та доповненнями, вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
На підставі вказаного акту Державною інспекцією з контролю за цінами в АР Крим винесено рішення № 54 від 29.07.2008 р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін загальною сумою 20634,00 грн., з них: 6878,00 грн. економічних санкцій та 13756,00 грн. штрафних санкцій.
Рішення позивача одержано відповідачем 07.08.08р., у судовому або адміністративному порядку не оскаржено та не скасовано.
Згідно з пп. 12 п. 5 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами Держінспекція має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.
Сума боргу відповідача не сплачена, в наслідок чого за відповідачем склалася заборгованість у сумі 20634,00 грн.
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 158 163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Керченське автотранспортне підприємство № 14313» (АР Крим, м. Керч, вул. Вокзальне шосе, 44, р/р 260080100148 в Морському банку м. Керч, код ЕДРПОУ 03114661, МФО 384414) в дохід державного бюджету (р/р 31112106700002, МФО 824026, код ЄДРПОУ 34740405 відділення Держказначейства, банк одержувача Управління Державного казначейства в АР Крим, м. Сімферополь, код платежу 21081100) заборгованість в сумі 20634,00 грн., з них: заборгованість зі сплати економічних санкцій в сумі 6878,00 грн., штраф за порушення державної дисципліни цін в сумі 13756,00 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення постанови у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Циганова Г.Ю.