Справа № 404/9478/13-а
Номер провадження 2-а/404/698/13
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 грудня 2013 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
у складі: головуючого судді Мохонько В.В.,
при секретарі Давидов І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до начальника ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить скасувати постанову начальника ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 серія АА2 №133645 від 11.10.2013 року про накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу розміром 850 гривень за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 128 КУпАП та закрити провадження по справі.
В судове засідання позивач не зявився, у письмовій заяві до суду просив розглянути справу у його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, судом належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини його неявки суду невідомі, письмових заперечень проти вимог позивача суду не надав.
В силу ч. 4 ст. 128 КАС України, суд вважає, що справу можливо вирішити за відсутності відповідача, який є субєктом владних повноважень, на підставі наявних у ній доказів.
Встановлено, що на позивача 11.10.2013 року інспектором ДАІ ВДАІ Кіровоградського МВ ОСОБА_3 було складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він 05.10.2013 року перебуваючи відповідальним за випуск на лінію транспортних засобів, допустив до виїзду автобус БАЗ22154, державний номерний знак НОМЕР_1 з технічними несправностями (невідповідність шин, зношеність малюнка протектора та не працює спідометр) чим порушив вимоги ст. 12 ЗУ «Про дорожній рух». Дане порушення вчинене повторно на протязі року /а.с. 4/.
11.10.2013 року постановою серії АА2 №133645 від 11.10.2013 року, начальником ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 його було притягнуто за вказане правопорушення до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення в межах ч. 2 ст. 128 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. /а.с. 3/.
Згідно ст. 128 КУпАП, випуск на лінію транспортних засобів, технічний стан, обладнання або комплектність яких не відповідає вимогам правил і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху, технічної експлуатації, переобладнаних без відповідного погодження, не зареєстрованих у встановленому порядку, таких, що не пройшли обов'язкового технічного контролю або без поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка") чи без ліцензійної картки на транспортний засіб, без проходження щозмінного медичного огляду та контролю технічного стану, а також направлення в рейс одного водія при здійсненні пасажирських перевезень на автобусному маршруті протяжністю понад п'ятсот кілометрів -тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян - суб'єктів господарської діяльності від сорока до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, громадян - суб'єктів господарської діяльності від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинення, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ухвалою суду від 08 листопада 2013 року від відповідача витребовувались матеріали адміністративного правопорушення позивача, по яким винесено оскаржувану постанову, які для огляду суду не були надіслана чи представлені відповідачем по справі, у звязку з чим суд розглядає справу на підставі та відповідно наявних у матеріалах справи доказах.
Під час винесення постанови інспектор в порушення ст. 280 КУпАП належним чином не перевірив та не спростував пояснення надані позивачем під час складання протоколу, письмових пояснень у свідків не відібрав.
У відповідності до ст.ст.251, 252 КУпАП приймаючи рішення по справі про адміністративне правопорушення, посадова особа оцінює докази в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
До числа доказів, крім протоколу про адміністративне правопорушення, відносяться пояснення особи, яка вчинила правопорушення, пояснення потерпілих, свідків, висновки експерта, речові докази, показання технічних приладів, протоколи про вилучення речей і документів, інші документи.
Враховуючи викладене, суд вважає, що приймаючи постанову про адміністративне правопорушення відповідач допустив неповноту і однобічність при з'ясуванні всіх обставин справи, а відповідно не дав їм належної оцінки, внаслідок чого передчасно зробив висновок про накладання на позивача адміністративного стягнення вигляді штрафу в розмірі 850 грн.
Суд, виконавши всі вимоги адміністративно-процесуального законодавства і всебічно перевіривши обставини, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин.
У відповідності до ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
За таких обставин, усі сумніви трактуються на користь позивача, тому постанову винесену начальником ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 слід скасувати, а позов задовольнити.
На підставі вищевикладеного та відповідно до ст. 293 КУпАП України, суд, як орган, що розглядає адміністративний позов (скаргу або протест) на постанову по справі про адміністративне правопорушення, перевіривши законність і аргументованість винесеної постанови, прийшов до висновку, що постанова по справі про адміністративне правопорушення у відношенні позивача підлягає скасуванню, а провадження закриттю.
Керуючись ст.287-289, 292-294 КУпАП, ст.10-12, 158-160 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до начальника ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - задовольнити.
Скасувати постанову серії АА2 №133645 від 11.10.2013 року начальника ВДАІ Кіровоградського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 128 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 850 грн., провадження по справі про адміністративне правопорушення - закрити.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда
ОСОБА_4