ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 806/5275/13-a
категорія 10.2.3
11 листопада 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Чернової Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Коростенського міського центру зайнятості-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до ОСОБА_1 про стягнення 6082,19 грн.,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути на його користь з ОСОБА_1 кошти, отримані як допомога по безробіттю в сумі 6082,19 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач у період з 10.02.2012 року по 05.02.2013 року перебув на обліку як безробітний та отримував допомогу по безробіттю, в той же час перебував у трудових відносинах з Коростенською філією ТОВ "Агрікон - Київ", згідно трудового договору від 02.07.2012 року (а.с.13). Про те, що він є зайнятою особою центр зайнятості не повідомив, у зв'язку з чим відповідач не мав права на присвоєння статусу безробітного та отримання допомоги по безробіттю в сумі 6082,19 грн. Добровільно зазначені кошти відповідач не повернув, а тому позивач просить стягнути їх в судовому порядку.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить стягнути з відповідача незаконно отримані кошти по безробіттю в сумі 6082,19 грн.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив відмовити в задоволені позовних вимог. Пояснив, що трудового договору з Коростенською філією ТОВ "Агрікон-Київ" не підписував. В період перебування на обліку в центрі зайнятості ніде не працював та доходів не отримував.
Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши досліджені по справі докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Із акту розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення Коростенського міського центру зайнятості № 516 від 27.05.2013 року (а.с.12) вбачається, що ОСОБА_1 працював на Коростенській філії ТОВ "Агрікон - Київ" за трудовим договором від 02.07.2012 року та отримував дохід, про що свідчать: зазначений договір та надані Коростенською ОДПІ ГУ Міндоходів у Житомирській області відомості про суми виплачених доходів відповідачу (а.с.35).
На підставі вказаного акту, наказом директора Коростенського міського центру зайнятості №91 від 07.06.2013 року про відшкодування коштів виплачених як допомога по безробіттю з відповідача належить стягнути незаконно отриману допомогу по безробіттю у період працевлаштування з 02.07.2012 року по 05.02.2013 року в сумі 6082,19 грн. (а.с.14).
Частиною 1 ст. 1 Закон України від 01.03.1991 року № 803-XII "Про зайнятість населення" передбачено, що зайнятість - це діяльність громадян, пов'язана із задоволенням особистих та суспільних потреб і така, що, як правило, приносить їм доход у грошовій або іншій формі.
Згідно ст. 2 Закон України "Про зайнятість населення", безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Підпунктом 1 пункту 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року №219, передбачено, що громадяни, зареєстровані як такі, що шукають роботу, та безробітні, знімаються з обліку з дня працевлаштування, в тому числі на сезонні або загальнодержавні оплачувані громадські роботи, державної реєстрації фізичної особи - підприємця, укладення цивільно-правового договору, предметом якого є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.
Відповідно до вказаних норм, відповідач, працюючи за трудовим договором від 02.07.2012 року та отримуючи за це дохід у Коростенській філії ТОВ "Агрікон - Київ", не міг вважатися безробітним, перебувати на обліку в центрі зайнятості та отримувати допомогу по безробіттю.
Як видно з частини 2, 3 ст. 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", громадяни зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплат їм забезпечення та надання соціальних послуг; сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Суд не приймає до уваги твердження відповідача, що останній не перебував у трудових відносинах з Коростенькою філією ТОВ "Агрікон-Київ" та не отримував доходи, оскільки під час розгляду справи не було надано доказів недійсності трудового договору від 02.07.2012року підписаного відповідачем.
Враховуючи викладене, суд позовні вимоги вважає обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підстав викладеного та керуючись, ст. ст.158 -163 КАС України, суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Коростенського міського центру зайнятості - робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України незаконно отримане матеріальне забезпечення в сумі 6082,19грн.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження, якщо апеляційної скарги не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий суддя Г.В. Чернова
Повний текст постанови виготовлено: 15 листопада 2013 р.