Справа № 456/4650/13-а
Провадження № 2-а/456/169/2013
ПОСТАНОВА
іменем України
"01" листопада 2013 р. Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:
головуючого-судді Яніва Н. М.
при секретарі - Сунак Н.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Стрий адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до відповідача в якому просить стягнути з ОСОБА_1 в їх користь надмірно виплачені кошти, у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 2074,44 грн..
В обґрунтування позовних вимог послався на те, що 22.12.2004р. управлінням праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради на підставі поданих відповідачкою документів призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку як непрацюючим жінкам з урахуванням доходів терміном з 09.01.2005р. по 28.11.2007р.. Відповідно до реєстрації актів цивільного стану № 324 від 05.10.2010р. відповідач змінила своє прізвище з ОСОБА_2 на ОСОБА_1. Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення зазначеної допомоги по день досягнення дитиною вказаного віку включно. Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі. Особи, яким виплачується державна допомога сім»ям з дітьми, зобов»язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги ( зміни у складі сім»ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім»ї, працевлаштування, тощо). Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім»ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, тощо) стягуються згідно з законом ч. 2 ст. 22 ЗУ «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» та п. 49 Постанови КМУ від 27.12.2001 №1751 «Про порядок призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми». Крім того особам, яким виплачується державна допомога сім»ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов»язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення. В заяві про надання соціальної допомоги від 17.12.2004р. відповідач особисто написала, що зобов»язується повідомити управління праці та соціального захисту населення про працевлаштування, реєстрацію в центрі зайнятості, ДПІ, тощо. При повторному зверненні сім»ї ОСОБА_1 про надання допомоги при народженні дитини, спеціалістами управління встановлено, що згідно запису в трудовій книжці, ОСОБА_1 з 20.03.2006р. по 01.04.2008р. працювала на посаді бухгалтера ТзОВ «Екран». Таким чином, відповідач не повідомила позивача про працевлаштування, в результаті чого їй надмірно виплачені кошти за період з 20.03.2006р. по 28.11.2007р. на
суму 2074, 44грн.. Про випадок зловживань зі сторони ОСОБА_1 повідомлено прокуратуру м. Стрия листом №02. 02/75 від 17.04.2012р.. З метою досудового вирішення 06.04.2012р. відповідачу надіслано повідомлення про відшкодування надмірно виплаченої допомоги. Відповідачка відмовилася добровільно повернути кошти, а тому звернулися з вказаним позовом до суду.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю пославшись на обставини викладені в позовній заяві та просить таку задоволити.
Відповідач та її представник у судове засідання не з»явилися, хоча судом були належним чином повідомлені про час та місце слухання справи. Про причини неявки суд не повідомили.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задоволити з таких міркувань.
Згідно ч.4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Судом встановлено, що на підставі поданої ОСОБА_1 22.12.2004р. заяви їй було призначено державну соціальну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку на дитину ОСОБА_3 на період з 09.01.2005р. по 28.11.2007р..
Згідно свідоцтва про народження серія І-СГ № 358954 ОСОБА_3 народилася 28.11.2004 року.
Пунктом 22, 46 та 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми, затвердженого Постановою КМУ від 27.12.2001р. № 1751 встановлено, що для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний подається в установленому порядку довідка про склад сім»ї та декларація про доходи і майновий стан кожного члена сім»ї. Виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Особам, яким виплачується державна допомога сім»ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов»язані у десятиденний термін повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.
Розрахунок сукупного доходу для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку проводиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім»ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України, Державним комітетом статистики України, Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України 15.11.2001р. за № 489/202/524/455/3370.
При цьому зазначена допомога призначається на основі середньомісячного за останні шість місяців, що передують місяцю звернення, сукупного доходу осіб, до якого входять, зокрема, пенсія по втраті годувальника, нарахована заробітна плата, премії, інші доходи, що підлягають оподаткуванню тощо.
У зв»язку із здійсненням контролю за цільовим використанням бюджетних коштів, (вибірковою перевіркою особових справ, повнотою інформації про доходи та майновий стан, правильністю призначення та виплати допомоги), Стрийським міським управління праці та соціального захисту населення, встановлено, що ОСОБА_1 надала неповну інформацію про доходи, а саме про роботу, згідно трудового договору між працівником і фізичною особою, яка використовує найману працю. Внаслідок цього їй надміру виплачені кошти в сумі 2074,44 грн. за період з 20.03.2006р. по 28.11.2007р..
Як вбачається з трудової книжки ОСОБА_1 20.03.2006 р. прийнято на посаду бухгалтера в ТзОВ «Екран». 01.04.2008р. звільнена з роботи за згодою сторін п.1 ст. 36 КЗпП України.
Згідно розрахунку, наданого Стрийським міським відділом соціального захисту, подання відповідачкою неправдивих відомостей про сукупний дохід сім»ї призвело до
надмірної виплати бюджетних коштів з березня по грудень 2006р. на суму 909,42 грн., з січня по листопад 2007р. в сумі 1165 грн., а всього на суму 2074,44 грн., які підлягають стягнення в судовому порядку з ОСОБА_1.
Згідно ст. 22 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результатів подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім»ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Згідно до ч.1 ст. 71 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість , достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином відповідачка приховала обставини, що впливають на виплату державної допомоги сім»ям з дітьми, тому є всі підстави для стягнення з відповідачки на користь позивача надміру виплачених коштів в сумі 2074,44 грн..
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 17, 71, 86, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задоволити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Стрийської міської ради (МФО: 825014, Код ЗКПО 26171457, р/р 35413042002329, банк ГУДКСУ у Львівській області, призначення платежу: повернення переплати по догляду за дитиною до трьох років) 2074 (дві тисячі сімдесят чотири ) гривні 44 копійки надмірно виплаченої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Постанова може бути оскаржено в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги, а у випадку відкладення складення постанови у повному обсязі чи її прийняття у письмовому провадженні в цей же строк з дня отримання копії постанови.
СуддяОСОБА_4