ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № А27/527-07 головуючий суддя у 1-ій
категорія статобліку-2.11.5 інстанції – Татарчук В.О.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2009 року м. Дніпропетровськ
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого Коршуна А.О. (доповідач)суддів
при секретарі:
за участю представника:
позивача
Юхименко О.В., Бишевська Н.А.,
Гулая О.Г.
Щербатюк В.І. дов. від 12.02.2009р.
розглянула у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу
Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області
на постанову Господарського суду Дніпропетровської області
від 21.02.2008р. по справі № А27/527-07
за позовом:Відкритого акціонерного товариства «Криворізьке підприємство промислово-залізничного транспорту», м.Кривий Ріг Дніпропетровська область
до:
про:
Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі Дніпропетровської області
визнання незаконними податкових повідомлень-рішень та зобов’язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И Л А :
01.11.2007р. Відкрите акціонерне товариство «Криворізьке підприємство промислово - залізничного транспорту» (далі - ВАТ «КППЗТ») звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі (далі – Центральна МДПІ у м. Кривому Розі) про визнання незаконними дії відповідача по складанню, оформленню акту №916/252/153/01236549 від 27.07.2007р. податкових повідомлень-рішень №0004061503/0, №0004051503/0 від 23.08.2007р. та зобов’язання відповідача невідкладно вчинити певні дії, а саме – повністю перерахувати наявність або відсутність наявності заборгованості по сплаті земельного податку, з урахуванням всіх вимог діючого законодавства, враховуючи наявність платіжних доручень з вказаними призначеннями платежу. /а.с.5-13 т.1/.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 02.11.2007р. відкрито провадження у адміністративній справі №А27/527-07 за вищезазначеною позовною заявою та справа призначена до судового розгляду. /а.с.1-2 т.1/.
Позовна заява, з урахуванням доповнень, була мотивована тим, що податкові повідомлення - рішення Центральної МДПІ у м. Кривому Розі були прийняті на підставі акту перевірки №916/252/153/011236549 від 27.07.2007р., який складено з порушенням, а тому цей акт не відповідає вимогам законодавства і є незаконним, акт ґрунтується на відомостях, які не відповідають фактичним обставинам справи, а тому позивач просив суд: - визнати незаконними усі нарахування по сплаті земельного податку, штрафу та пені з 2000р., які розраховані у відповідності до визнаних незаконними нормативних грошових оцінок земельних ділянок, які знаходяться у користуванні ВАТ «КППЗТ»; зобов’язати відповідача вчинити певні дії, а саме перерахувати усі платежі земельного податку, штрафи та пені з 2000р. у відповідності до нормативних грошових оцінок, виконаних згідно з Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 13.09.2007р., з метою встановлення розміру переплати або розміру заборгованості по сплаті земельного податку ВАТ «КППЗТ» з 2000р.; до перерахунку усіх нормативних грошових оцінок земельних ділянок, які знаходяться у користуванні підприємства з 2000р. та перерахунку усіх платежів по сплаті земельного податку, штрафів та пені з 2000р.; заборонити відповідачеві нараховувати суми сплати земельного податку, штрафи та пені по сплаті земельного податку, які ґрунтуються на визнаних незаконними, нормативних грошових оцінках земельних ділянок, що знаходяться у користуванні позивача. /а.с.126-127 т.1/.
Постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 21.02.2008р. у справі №А27/527-07 позов задоволено частково: - визнано нечинними податкові повідомлення – рішення Центральної МДПІ у м. Кривому Розі №0004061503/0 та №0004051503/0 від 23.08.2007р., в іншій частині позову відмовлено. У повному обсязі постанова суду виготовлена 11.03.2008р. /а.с.99-103 т.2/.
Відповідач – Центральна МДПІ у м. Кривому Розі, не погодившись з вищевказаною постановою суду, подав апеляційну скаргу.
Посилаючись у апеляційній скарзі на те, що судом першої інстанції прийнято постанову з порушенням норм матеріального права, просить постанову суду першої інстанції від 21.02.2008р. у даній справі скасувати та прийняти нову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог ВАТ «КППЗТ» повністю. /а.с.114-115 т.2/.
Позивач – ВАТ «КППЗТ» у письмових запереченнях на апеляційну скаргу посилаючись на те, що рішення суду першої інстанції є обґрунтованим та таким, що відповідає обставинам справи, просить апеляційну скаргу відповідача залишити без задоволення, постанову суду від 21.02.2008р. у даній справі залишити без змін. /а.с.126-128 т.2/.
11.03.2009р. до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду надійшла заява від Центральної МДПІ у м. Кривому Розі про розгляд справи за відсутності представника, а тому колегія суддів вважає можливим розглянути адміністративну справу за відсутності представника відповідача.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав доводи викладені у запереченнях на апеляційну скаргу, просив апеляційну скаргу Центральної МДПІ у м. Кривому Розі залишити без задоволення, постанову суду у даній справі залишити без змін.
Заслухавши у судовому засіданні представника позивача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи Центральною МДПІ у м. Кривому Розі 27.07.2007р. було проведено перевірку з питань дотримання граничних термінів сплати земельного податку ВАТ «КППЗТ» за період з 30.05.2001р. по 03.07.2007р.
За результатами перевірки відповідачем було складено акт про результати документальної невиїзної перевірки дотримання граничних термінів сплати земельного податку №916/252/153/01236549 від 27.07.2007р. /а.с.16-23 т.1/.
Відповідно до висновків акту перевірки позивачем в порушення абз. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» порушено термін сплати узгодженого податкового зобов’язання по земельному податку, у зв’язку з чим 23.08.2007р. відповідачем були винесені податкові повідомлення-рішення №0004051503/0 та 0004061503/0, якими визначено суму штрафних санкцій у розмірі 227612,67 грн. /а.с.24-25 т.1/.
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Відповідно до п.2 Порядку подання податкового розрахунку земельного податку, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 26.10.2001р. № 434, розрахунок податку складається на підставі даних державного земельного кадастру за станом на 1 січня поточного року і щороку подається власниками землі та/або землекористувачами до органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки до 1 лютого поточного року з розбивкою річної суми земельного податку рівними частками за місяцями.
Згідно з ч. 1 ст. 17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов’язання по земельному податку, а також орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання таких податкових декларацій.
У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф передбачений п.п.17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Статтею 13 вищезазначеного Закону передбачено, що підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності, - договір оренди такої земельної ділянки.
З матеріалів справи вбачається, що постановою Господарського суду Дніпропетровської області від 13.09.2007р. у справі А39/382-07 було визнано незаконними дії Криворізького міського управління земельних ресурсів по розрахункам нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які знаходяться у користуванні ВАТ «КППЗТ» та зобов’язано Криворізьке міське управління земельних ресурсів перерахувати усі існуючі та раніше розраховані нормативні грошові оцінки земельних ділянок, які знаходяться у користуванні ВАТ «КППЗТ», з метою їх повної відповідності вимогам діючих нормативних актів та нормативних актів, які були чинні на час проведення раніше розрахованих нормативно грошових оцінок та з урахуванням усіх існуючих коефіцієнтів відповідно до вказаних земельних ділянок з 2000р. /а.с.110-112 т. 1/.
Зазначеною постановою суду встановлено, що надані позивачем розрахунки земельного податку за період 2001-2006р. ґрунтувалися на невірних даних Державного земельного кадастру.
За таких обставин колегія суддів вважає, що суд першої інстанції зробив обґрунтований висновок про задоволення позову в частині визнання нечинними податкових повідомлень-рішень.
Крім того, судом першої інстанції обґрунтовано відмовлено в задоволенні решти позовних вимог і правомірність рішення суду в цій частині не оскаржується сторонами у справі.
З огляду на вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції об’єктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами по справі, норми права, які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними по справі доказами, рішення суду прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права, і тому постанову суду від 21.02.2008р. у даній адміністративній справі необхідно залишити без змін.
Доводи апеляційної скарги спростовуються дослідженими по справі доказами і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі Дніпропетровської області - залишити без задоволення.
Постанову Господарського суду Дніпропетровської області від 21.02.2008р. у справі №А27/527-07 - залишити без змін.
Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у місячний строк до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.
Повний текст ухвали виготовлено 06.04.2009р.
Головуючий суддя: А.О. Коршун
Судді: О.В. Юхименко
Н.А. Бишевська