ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
14 жовтня 2013 року Справа №804/13300/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Власенко Д.О., розглянувши у місті Дніпропетровську матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про скасування відповіді та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду 09 жовтня 2013 року звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної казначейської служби України про скасування відповіді та зобов'язання вчинити певні дії. В якому просить:
- поновити строк оскаржування відповіді Державної казначейської служби України від 22.05.2013р. №5-13/5258-12598,
- відповіді Державної казначейської служби від 22.05.2013 року № 5-13/5258-12598 та 30.08.2013 року №5-13/18-20078 скасувати;
- зобов'язати Державну казначейську службу України прийняти виконавчий лист №2-а-9489/08 до виконання, датою прийняття вважати момент звернення - 16.04.2013р.
Як вбачається з позовної заяви, та як зазначає позивач в заяві, позивач звернувся з позовом в порядку статті 181 КАС України.
Відповідно до ч.ч. 1,3 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду в порядку статті 181 КАС України. Позивач, оскаржує дії Державної казначейської служби України, викладені в листах від 22.05.2013 року № 5-13/5258-12598 та 30.08.2013 року №5-13/18-20078, таким чином слід вважати, що про порушено право позивач дізнався з зазначених листів. Позивач зазначає, що останній лист він отримав 04.10.2013 року, але доказів на підтвердження даних фактів він не надав. Крім того, позивачем не зазначено обґрунтованих підстав пропущення строку звернення до суду та не надано доказів на підтвердження таких підстав.
Згідно положень пункту 5 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається у разі необхідності заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
В силу частини 1 статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала. .
Відповідно до частини 1, 2 статті 102 Кодексу адміністративного судочинства України, пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.
Крім того, оскаржуються дії Державної казначейської служби та відповідачем у справі є Державна казначейська служба України, що суперечить вимогам ч. 3 ст. 181 КАС України, відповідно до якої відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а не Державна казначейська служба.
Враховуючи вищевикладене та те, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду і не надано суду об'єктивних доказів на підтвердження поважності пропущення вищевказаного строку звернення до суду, суд вважає, що подана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 100, 107, 165, 181, 186, 254 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України про оскаржування відповіді - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що згідно частини 3 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяД.О. Власенко