Постанова № 35508177, 27.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.11.2009
Номер справи
2а-11240/09/2670
Номер документу
35508177
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 листопада 2009 року 12:49 № 2а-11240/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Федорчука А.Б. при секретарі судового засідання Гальченко О.В. вирішив адміністративну справу

за позовом Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта" про стягнення незаконно виплаченої безробітному суми забезпечення за участю представників сторін:

від позивача: Молодчина Володимира Петровича

від відповідача: Теплих Дмитра Олександровича

,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Кременчуцький міськрайонний центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта"про стягнення незаконно виплаченої безробітному суми забезпечення.

Позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що на обліку в Кременчуцькому міськрайонному центрі зайнятості з 27.12.2007 року ОСОБА_3 було призначено статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю. За результатами перевірки з Державною податковою інспекцією м. Кременчука було встановлено, що ОСОБА_3 в період знаходження на обліку в Кременчуцькому МРЦЗ одночасно отримувала доходи в Госпрозрахунковому підрозділі "Кленовий лист"Філії "Придніпровські магістральні нафтопроводи"ВАТ "Укртранснафта".

Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив та пояснив, що громадянка ОСОБА_3 повернула раніше отримані нею кошти, та зазначив, що не має правових підстав стягувати у подвійному розмірі суму, що виплачується страховій особі, яка фактично їх відшкодувала, так і з підприємства, яке належно проводило з часу прийняття на роботу вказаної особи всі загальнообов'язкові податки, у тому числі на випадок безробіття.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Громадянка ОСОБА_3 20.12.2007 року звернулась до Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості, як така, що шукає роботу. 27.12.2007 року ОСОБА_3 подала заяву, на підставі якої їй було призначено статус безробітної з виплатою допомоги по безробіттю.

Згідно ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення"безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи.

За результатами звірки з Державною податковою інспекцією м. Кременчука було встановлено, що ОСОБА_3 в період знаходження на обліку в Кременчуцькому МРЦЗ одночастно отримала доходи в Госпрозрахунковому підрозділі "Кленовий лист"Філії "Придніпровські магістральні нафтопроводи"ВАТ "Укртранснафта".

Судом встановлено, що Відповідачем подано звіт за Формою 5-ПН до Кременчуцького МРЦЗ про прийнятих працівників, інформація про прийняття на роботу ОСОБА_3 відсутня, чим порушило вимоги пп..3 п.2 ст. 35 Закону України "Про загально обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"

Згідно з п.п. 1, 2, 4 (пп. "ф"), 8 (пп. "л") Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 47, державна служба зайнятості складається з Державного центру зайнятості Мінпраці, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості.

Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України "Про загально обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Державна служба зайнятості відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, законодавства про зайнятість населення.

У відповідності до п. 3 ч.2 ст.35 Закону України "Про загально обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"роботодавець зобов'язаний надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про прийняття на роботу працівників, заробітну плату працівників, використання робочого часу тощо; сплату страхових внесків, у тому числі застрахованими особами.

Згідно ч. 4 ст. 20 Закону України "Про зайнятість населення", передбачено що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів, та про працівників, які працюють неповний робочий день (тиждень), якщо це не передбачено трудовим договором, або не працюють у зв'язку з простоєм виробництва з не залежних від них причин, і в десятиденний строк - про всіх прийнятих працівників у порядку, встановленому законодавством. Несвоєчасна реєстрація або відмова від неї, порушення порядку подання адміністративних даних тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

У відповідності до вимог Інструкції щодо заповнення форми звітності №5-ПН "Звіт про прийняття працівників", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.12.2005 року № 420, підприємства, установи і організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, які здійснили прийом працівників, повинні у десятиденний строк у повному обсязі подавати інформація про прийнятих працівників до центрів зайнятості за місцем їх реєстрації як платника страхових внесків.

Судом приймаються до уваги пояснення відповідача з приводу повернення раніше отриманих коштів ОСОБА_3 до Кременчуцького МРЦЗ в той же час, за час перебування ОСОБА_3 на обліку в Кременчуцькому МРЦЗ, за період з 07.07.2008 року (працевлаштування до ГП "Кленовий лист"Філії "Придніпровські магістральні нафтопродукти"ВАТ "Укртранснафта") по 15.12.2008 року (дата припинення виплати), їй було виплачено допомоги по безробіттю на загальну суму 3 583 грн. 03 коп., що підтверджено платіжними дорученнями та відомостями виплати за видами забезпечення, які містяться в матеріалах справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загально обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"із роботодавця утримується незаконно виплачена безробітному сума забезпечення у разі не повідомлення про його прийняття на роботу.

Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій у розмірі 3 583, 03 грн. за порушення ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загально обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього зазначеної заборгованості підтверджується матеріалами справи; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Укртранснафта"(04050, м. Київ, вул. Артема, 60, ід. код 31570412) на користь Кременчуцького міськрайонного центру зайнятості (39600, м. Кременчук, Полтавська обл., прос. Арсенальний, 1, р/р 37175165303202 банк ГУДК у Полтавській області, одержувач Кременчуцький МРЦЗ, МФО 831019, код 22548262) 3 583,03 грн. (три тисячі п'ятсот вісімдесят три гривні 03 копійки) штрафу.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Федорчук А.Б.