Головуючий у 1 інстанції - Кисельова Є.О.
Суддя-доповідач - Компанієць І.Д.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 листопада 2013 року справа №812/5967/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
судді-доповідача Компанієць І.Д., суддів Шальєвої В.А.,Бишова М.В.,
секретар судового засідання Корадо А.А.,
за участю представника позивача Степаненко Т.О.,
представника відповідача Немчілової Л.Ю,,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року по адміністративній справі № 812/5967/13-а за позовом публічного акціонерного товариства «Луганськтепловоз» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів, головного управління Державної казначейської служби України у Луганській області про стягнення суми податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з ПДВ за листопад 2011 року у розмірі 9 591,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просив стягнути суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з ПДВ за листопад 2011 року у розмірі 9 591,00 грн.
В обґрунтування позову зазначив, що 24.05.2012 року позивачем отримано податкові повідомлення-рішення № 0002568013 про зменшення розміру від'ємного значення суми ПДВ на 9591,00 грн., та № 0002558013 про зменшення суми бюджетного відшкодування ПДВ на 10 949,00 грн. Ці повідомлення-рішення скасовані постановами Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2012 у справі № 2а/1270/6864/2012, від 08.10.2012 № 2а/6865/2012, що набрали законної сили. Податковим органом порушено норми ст.200 ПК України та не подано висновку у встановлений законом строк до казначейської служби, на підставі якого останній здійснює відшкодування різниці від'ємного значення ПДВ за листопад 2011 року.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року задоволено позов у повному обсязі.
Стягнуто з Державного бюджету на користь ПАТ «Луганськтепловоз» суму податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню за декларацією з ПДВ за листопад 2011 року в розмірі 9 591 грн.
Не погодившись з судовим рішенням, відповідач - Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі. Мотивує доводи апеляційної скарги тим, що податковим органом для з'ясування питання щодо надмірної сплати суми ПДВ до бюджету направлено запит про проведення зустрічної звірки контрагента позивача ТОВ «Транс Агентство Сервіс». Тобто податковий орган буде мати можливість повернути позивачу бюджетне відшкодування за листопад 2011 року у разі отримання відповідей від іншої ДПІ щодо наявності сплати до бюджету контрагентом позивача податку на додану вартість в розмірі 9591 грн.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників судового процесу, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.
На підставі ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Постановами Луганського окружного адміністративного суду від 21.12.2012 у справі № 2а/1270/6864/2012, від 08.10.2012 № 2а/6865/2012, залишеними без змін Донецьким апеляційним адміністративним судом, скасовані податкові повідомлення-рішення № 0002568013 про зменшення розміру від'ємного значення суми ПДВ на 9591 грн., та № 0002558013 про зменшення суми бюджетного відшкодування ПДВ на 10949 грн.
Позивачем надано до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів податкову декларацію з ПДВ за листопад 2011 року, розрахунок бюджетного відшкодування і заяву про повернення сум бюджетного відшкодування на поточний банківський рахунок за листопад 2011 року 2011 року на суму 9591 грн. (а.с. 107-114,137,138).
На день розгляду справи позивачу не відшкодовано податок на додану вартість з Державного бюджету України в розмірі 9 591, 00 грн.
Відповідно до п. 200.7 ст. 200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному органу державної податкової служби податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
На підставі п. 200.12 ст. 200 ПК України орган державної податкової служби зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.
Згідно з п. 200.13 ст. 200 ПК України на підставі отриманого висновку відповідного органу державної податкової служби орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.
Пунктом 200.17 статті 200 ПК України визначено, що джерелом сплати бюджетного відшкодування (в тому числі заборгованості бюджету) є доходи Державного бюджету України. Забороняється обумовлювати або обмежувати виплату бюджетного відшкодування наявністю або відсутністю доходів, отриманих від цього податку в окремих регіонах України.
Відповідно до ст. 48 Бюджетного кодексу України в Україні застосовується казначейська форма обслуговування Державного бюджету України, яка передбачає здійснення Державним казначейством України операцій з коштами державного бюджету.
На підставі п.4 ч.4 Положення про Державне казначейство України, затвердженогопПостановою КМУ №1232 від 21.12.2005 року, казначейство відповідно до покладених на нього завдань провадить безспірне списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного та місцевого бюджетів і бюджетних установ, за рішенням, яке було прийняте державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування.
Згідно до п.п. 4.1 Порядку відшкодування податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України та ДК України від 02.07.1997 року № 209/72 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України та Державного казначейства України від 21.05.2001 року № 200/86) відшкодування податку на додану вартість з бюджету здійснюється органами Державного казначейства України за висновками податкових органів або за рішенням суду.
Тобто, саме на податковий орган покладено обов'язок контролю правомірності нарахування від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту та заявлення бюджетного відшкодування з податку на додану вартість на рахунок платника у банку.
Оскільки ПАТ «Луганськтепловоз» має всі належним чином оформлені та достатні первинні та бухгалтерські документи, які дозволяють підтвердити здійснення умов усіх договорів, які укладалися між позивачем та його контрагентами у перевіряємий період та під час розгляду справи підтверджено правильність відображення ПАТ «Луганськтепловоз» бюджетного відшкодування за листопад 2011 року - 9 591,00 грн., тому суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про задоволення позову та стягнення з державного бюджету на користь позивача податку на додану вартість, що підлягає бюджетному відшкодуванню в сумі 9591 грн.
Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, постанова прийнята з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування постанови суду не вбачається.
Керуючись статтями 24, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року по адміністративній справі № 812/5967/13-а - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 11 вересня 2013 року по адміністративній справі № 812/5967/13-а - залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання у повному обсязі.
У повному обсязі ухвала складена до 25 листопада 2013 року.
Суддя-доповідач І.Д. Компанієць
Судді В.А. Шальєва
М.В. Бишов