Постанова № 35339653, 14.11.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.11.2013
Номер справи
817/3815/13-а
Номер документу
35339653
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/3815/13-а

14 листопада 2013 року 16год. 09хв. м. РівнеРівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Цвіркун О.О., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не прибув,

відповідача: представник Гурина А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області доКомунального автотранспортного підприємства 1728 про стягнення коштів з рахунків у банках,ВСТАНОВИВ :

Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління Міндоходів у Рівненській області (далі - ДПІ у Рівненському районі) звернулася з адміністративним позовом до Комунального автотранспортного підприємства 1728 (далі - КАТП 1728) про стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу з екологічного податку в сумі 1375127,29грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 02.10.2013 за КАТП 1728 перед бюджетом рахується податковий борг з екологічного податку в сумі 1375127,29грн. (1253909,05грн. - розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях (1200178,37грн. - за основним платежем, 53731,13грн. - пеня) та 121217,79грн. - інші збори за забруднення навколишнього природного середовища (69957,46грн. - за основним платежем, 51260,33грн. - пеня)). Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.

У судове засідання позивач не прибув, у поданому суду клопотанні просив розглянути справу за відсутності представника.

Представник відповідача у судовому засіданні суду пояснила, що за КАТП 1728 дійсно рахується борг з екологічного податку у зазначеній сумі, однак у підприємства відсутня фінансова можливість для сплати даного податкового боргу. Просила у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.

Судом встановлено, що КАТП 1728 зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Рівненської міської ради 31.05.2006, перебуває на обліку, як платник податків в органі державної податкової служби.

Станом на 02.10.2013 за КАТП 1728 рахується податковий борг з екологічного податку в сумі 1375127,29грн. (1253909,05грн. - розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях та 121217,79грн. - інші збори за забруднення навколишнього природного середовища), який виник на підставі:

- самостійно поданих податкових декларацій екологічного податку від 05.02.2013 за IV квартал 2012 року, від 30.04.2013 за І квартал 2013 року та від 01.08.2013 за ІІ квартал 2013 року;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 18.12.2012 №0004741550, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 18.12.2012 №61/15-150, згідно з яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання у сумі 19800,00грн. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами);

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 22.08.2013 №0002861501, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 22.08.2013 №72/17-12/15-00, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у сумі 69957,46грн.;

- податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 22.08.2013 №0002851501, прийнятого на підставі акта камеральної перевірки від 22.08.2013 №71/17-12/15-00, згідно з яким відповідача зобов'язано сплатити штраф у сумі 148487,33грн.

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 02.01.2013 та 27.08.2013, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Крім того, позивачем на суму податкового боргу за несвоєчасне погашення відповідачем узгоджених податкових зобов'язань була нарахована пеня з екологічного податку у сумі 104991,46грн.

З метою погашення податкового боргу ДПІ у Рівненському районі для КАТП 1728 було сформовано та надіслано першу податкову вимогу форми "Ю1" від 15.12.2009 №1/404 на суму 118516,43грн. та другу податкову вимогу форми "Ю2" від 18.01.2010 №2/20 на суму 309353,41грн.

Вказані податкові вимоги отримані відповідачем 18.12.2009 та 21.01.2010, у встановленому законом порядку ним не оскаржувалися.

Ці обставини підтверджені дослідженими у судовому засіданні доказами: розрахунками податкового боргу від 02.10.2013 №1574 та від 02.10.2013 №1579 (а.а.с.4-6), довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.а.с.8-10), зворотнім боком облікової картки платника станом на 31.12.2012 (а.а.с.11-13), карткою платника (а.а.с.14-39,42-48), податковими повідомленнями-рішеннями форми "Ш" від 22.08.2013 №0002851501 та від 22.08.2013 №0002861501, корінцями до даних податкових повідомлень-рішень, повідомленням про вручення поштових відправлень та фіскальним чеком від 23.08.2013 №7229 (а.а.с.40,52), актами камеральної перевірки від 18.12.2012 №61/15-150, від 22.08.2013 №71/17-12/15-00, від 22.08.2013 №72/17-12/15-00 та повідомленням про вручення поштових відправлень (а.а.с.41,50-51,53), корінцем податкового повідомлення-рішення форми "Ш" від 18.12.2012 №00047411550 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.49), податковими деклараціями екологічного податку від 05.02.2013 за IV квартал 2012 року, від 30.04.2013 за І квартал 2013 року та від 01.08.2013 за ІІ квартал 2013 року (а.а.с.54-62), корінцями податкових вимог форми "Ю1" від 15.12.2009 №1/404, "Ю2" від 18.01.2010 №2/20 та повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.63).

Стаття 67 Конституції України передбачає обов'язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно зі ст.9 Податкового кодексу України екологічний податок належить до загальнодержавних податків і зборів та справляється на всій території України.

Відповідно до п.16.1.4. ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Стаття 19-1 Податкового кодексу України визначає функції органів податкової служби, до яких зокрема відноситься здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, своєчасністю подання податкової звітності, здійснення контролю за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі, організовує роботу та здійснює контроль за застосуванням арешту майна платника податків, що має податковий борг, та/або зупинення видаткових операцій на його рахунках у банку, здійснює інші функції, визначені цим Кодексом та законами України.

Згідно з п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

За змістом п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом з причин, пов'язаних з порушенням податкового законодавства (за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу), платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Оскільки відповідач не оскаржував податкові повідомлення-рішення та податкові вимоги, то загальна сума податкового боргу є узгодженою і підлягає сплаті.

Відповідно до пп.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно з пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Підпунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

Суд не бере до уваги посилання відповідача на скрутне фінансове становище, оскільки така обставина не звільняє його від конституційного обов'язку щодо сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідачем не доведено тих обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, в той час як позовні вимоги ДПІ у Рівненському районі підтверджені належними та допустимими доказами, а відтак, підлягають до задоволення повністю.

Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального автотранспортного підприємства 1728 до Державного бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих даного платника, на суму податкового боргу з екологічного податку в сумі 1375127,29грн. (один мільйон триста сімдесят п'ять тисяч сто двадцять сім гривень двадцять дев'ять копійок).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Дудар О.М.