Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 листопада 2013 р. 12:26 Справа №818/8153/13-a
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кравченка Є.Д.,
за участю секретаря судового засідання - Сахно М.В.,
представника позивача - Макаренко Н.М.,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі (далі - позивач) звернулось до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій у розмірі 340, 00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що до відповідача, як платника єдиного внеску, згідно із вимогами п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за неподання, несвоєчане подання, подання не за встановленою формою звітності були застосовані штрафні санкції, які станом на день подання позову не сплачені.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити.
Відповідач у судовому засіданні проти позову заперечував, просив суд відмовити у його задоволенні, зазначивши, що позивачем неправомірно нараховано штрафні санкції за неподання фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", оскільки відповідач фактично припинив підприємницьку діяльність у 2004 році.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с. 6) та відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464 (далі - Закон № 2464) перебуває на обліку у позивача як платник єдиного внеску.
Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 2 ст. 6 Закону № 2464 платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Відповідно до ч. 8 ст. 9 Закону № 2464, п. 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08.10.2010 № 22-2, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом в даному випадку для відповідача є календарний місяць.
Згідно п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 4 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 позивачем 04.07.2013 було прийнято рішення № 613 про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", яким до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 170, 00 грн. (а.с. 4), та рішення № 614, яким до відповідача було застосовано штрафну санкцію у розмірі 170, 00 грн. (а.с. 5).
Рішення були направлені управлінням платнику листом з повідомленням та отримані ним 11.07.2013, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень (зворотній бік а.с. 4, 5).
Заборгованість по вищевказаним рішенням сплачена не була і станом на день подачі позову заборгованість становить у загальному розмірі 340, 00 грн., що підтверджується розрахунком позовних вимог (а.с. 3).
Посилання відповідача на факт припинення ним підприємницької діяльності як на підставу неподання звітності, передбаченої Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суд вважає безпідставним, з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 Положення про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 1998 р. № 740 (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі по тексту - Положення), державна реєстрація суб'єктів підприємницької діяльності проводиться у виконавчому комітеті міської, районної у місті ради або в районній, районній міст Києва і Севастополя державній адміністрації (далі - органи державної реєстрації) за місцезнаходженням або місцем проживання суб'єкта, якщо інше не передбачено законом.
Згідно п. 33 Положення, скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи здійснюється органом державної реєстрації за заявою підприємця-громадянина, а також на підставі рішення суду (господарського суду) у разі:
- провадження діяльності, що суперечить законодавству;
- несвоєчасного повідомлення підприємцем-громадянином про зміну свого постійного або тимчасового місця проживання;
- неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством.
Пунктом 37 Положення встановлено, що скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи здійснюється шляхом виключення його з Реєстру суб'єктів підприємницької діяльності на підставі таких документів:
- особистої заяви підприємця-громадянина або рішення суду (господарського суду) у випадках, передбачених законодавством;
- довідки органу державної податкової служби про зняття з обліку;
- довідки установ банків про закриття рахунків;
- довідки органу внутрішніх справ про здачу печаток і штампів;
- оригіналу свідоцтва про державну реєстрацію.
Відповідно до п. 38 Положення, орган державної реєстрації у 10-денний термін повідомляє відповідні органи державної податкової служби та державної статистики про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Частиною 20 статті 8 Закону України "Про підприємництво" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що орган державної реєстрації в десятиденний термін повідомляє відповідні державні податкові органи та органи державної статистики, органи Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Пенсійного фонду України про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
На лист позивача щодо надання інформації про зняття з реєстрації фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, Охтирська міська рада (орган державної реєстрації) архівною довідкою від 05.11.2013 № 02-26/88 повідомила, що в розпорядженнях міського голови, в протоколах сесій Охтирської міської ради та протоколах засідань виконавчого комітету Охтирської міської ради за 2000-2004 роки рішення про припинення підприємницької діяльності суб'єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб-підприємців не значаться (а.с. 33).
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що відповідач в установленому законом порядку свою підприємницьку діяльність не припиняв та перебував на обліку в УПФУ в м. Охтирці та Охтирському районі, належних доказів припинення ним підприємницької діяльності суду не надано.
Таким чином, вимоги позивача про стягнення з відповідача зазначеної суми заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Охтирці та Охтирському районі (42700, Сумська область, м. Охтирка, вул. Жовтнева, 23, ідентифікаційний код 37761543) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 340 (триста сорок) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко
З оригіналом згідно
Суддя Є.Д. Кравченко
Повний текст постанови складений та підписаний 18.11.2013.