Постанова № 35284233, 04.11.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
04.11.2013
Номер справи
801/9526/13-а
Номер документу
35284233
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

04 листопада 2013 р. Справа №801/9526/13-а

(17:11) м. Сімферополь

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі головуючого судді Шкляр Т.О. за участю секретаря Желудкової О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Військового комісаріату АР Крим Міністерства оборони України

до Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим

про спонукання до виконання певних дій

за участю представників сторін:

від позивача - Степанова С.Г., дов., Григорчук О.А., дов., Константінова Л.О., дов.;

від відповідача - Угневий К.П., дов.

Суть спору:

Військовий комісаріат АР Крим Міністерства оборони України звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Головного управління Державної казначейської служби України в АР Крим, в якому просив:

- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби в АР Крим здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ", рахунок 35219037000264, за КЕКВ: 2210, 2240 та за КПКВ 2101080/06 "Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу ЗС України, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни", р/р 352200600000264 за КЕКВ 2220, 2240 у розмірі, передбаченому субвенцією Верховної Ради АР Крим на виконання заходів щодо забезпечення громадської безпеки в АР Крим на 2011-2013 роки;

- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби в АР Крим здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ", рахунку 35219037000264, за КЕКВ 2250 та за КПКВ 2101020/06, р/р 352230450000264 та за КПКВ 2101020/02, р/р 35227041000264 - в повному обсязі.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач, відмовляючи військовому комісаріату АР Крим у розблокуванні рахунків, на які надходять кошти по субвенції Верховної Ради АР Крим на виконання заходів щодо забезпечення громадської безпеки в АР Крим на 2011-2013 роки та які необхідні для призову громадян на строкову військову службу, створює умови для зриву призовної кампанії в АР Крим, невиконання заходів обороноздатності держави та соціальних гарантій особового складу.

Відповідачем письмових заперечень проти позову не надано.

У судовому засіданні 17.10.2013 р. представник позивача уточнив позовні вимоги, просив:

- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби в АР Крим здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ", рахунок 35219037000264, за КЕКВ: 2210, 2240 та за КПКВ 2101080/06 "Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу ЗС України, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни", р/р 352200600000264 за КЕКВ 2220, 2240 у розмірі, передбаченому субвенцією Верховної Ради АР Крим на виконання заходів щодо забезпечення громадської безпеки в АР Крим на 2011-2013 роки;

- зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби в АР Крим здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020, рахунку 35219037000264, за КЕКВ: 2250 в розмірі 23721,00 грн., 2240 в розмірі 169265,00 грн., за КПКВ 2101020/06 р/р 352230450000264.

У судовому засіданні представник відповідача проти позову заперечував, просив у задоволенні позову відмовити.

З урахуванням вищевикладеного, дослідивши матеріали справи, оцінивши у сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Постановою Верховної Ради АРК від 20.02.2013р. № 1138-6/13 з бюджету АРК передбачена субвенція державному бюджету на виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку регіону, у тому числі по призову громадян у Збройні Сили України у сумі 400000грн.

Напрями використання коштів субвенції на 2013 рік визначені у Плані заходів по призову громадян у Збройні Сили України на 2011-2013роки, додатком до якого є Розрахунок вартості витрат на заходи по організації громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України і інші військові формування на 2013рік.

Доказів того, що зобов'язання відповідача здійснити видатки, стосовно яких заявлені позовні вимоги, відповідає цілям, на які надана субвенція, позивачем не надано.

Так, в матеріали справи надано, зокрема, платіжне доручення № 964 від 18.10.2013р., в якому в графі «призначення платежу» вказано перерахування видатків на підйомну допомогу згідно списку; платіжне доручення № 981 від 18.10.2013р. призначення платежу - телекомун. послуги за серпень; платіжне доручення № 970 від 18.10.2013р. призначення платежу - добров. страхування орендованого майна за червень 2013р.; платіжне доручення № 994 від 18.10.2013р. призначення платежу - телеком. послуги за липень 13р.; платіжне доручення № 988 від 18.10.2013р. призначення платежу - за послуги з охорони в липні 13р.;

платіжне доручення № 987 від 18.10.2013р. призначення платежу - за послуги з охорони в серпні 13р.; платіжне доручення №529 від 18.10.2013р. призначення платежу - за над. послуги з охорони в травні13р.; платіжне доручення № 421 від 18.10.2013р. призначення платежу - за польз. лін. канал. зв'язку за березень 13р.

В Розрахунку вартості витрат на заходи по організації громадян на строкову військову службу у Збройні Сили України і інші військові формування на 2013рік, який деталізує і є додатком до Плану заходів по призову громадян у Збройні Сили України на 2011-2013роки, в якому визначені напрями використання коштів субвенції на 2013 рік, відсутні вказані види витрат.

Таким чином, позивач не надав доказів наявності обставин створення відповідачем умови для зриву призовної кампанії в АР Крим, невиконання заходів обороноздатності держави та соціальних гарантій особового складу.

Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення, визначений Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, який затверджений Постановою КМ України від 03.08.2011, № 845 "Про затвердження Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників".

Відповідно до п.п. 25 вищевказаного Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників безспірне списання коштів з рахунка боржника здійснюється в першочерговому порядку; проведення платежів за його платіжними дорученнями здійснюється після безспірного списання у разі наявності коштів на рахунку; у разі наявності у боржника окремої бюджетної програми для забезпечення виконання рішень суду безспірне списання коштів з боржника (виконання рішень суду про стягнення коштів з боржника) здійснюється лише за цією бюджетною програмою.

Відповідно до п. 26 вищевказаного Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників безспірне списання коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів, на яких обліковуються кошти загального та спеціального фондів відповідного бюджету, здійснюється в межах бюджетних асигнувань, передбачених у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів, та у разі наявності на його рахунках для обліку відкритих асигнувань (залишків коштів на рахунках). Безспірне списання коштів з рахунків бюджетних установ у частині власних надходжень здійснюється безпосередньо із загальної суми залишку надходжень на відповідному рахунку з подальшим віднесенням зазначеної суми на видатки в розрізі кодів економічної класифікації видатків бюджету з урахуванням вимог пункту 27 цього Порядку. Судові витрати, штрафні санкції безспірно списуються за відповідним кодом економічної класифікації видатків бюджету. В разі коли у затвердженому кошторисі або плані використання бюджетних коштів розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів зазначений код не передбачений або за таким кодом до кінця бюджетного періоду сума бюджетних асигнувань менша, ніж сума списання, або відсутні відкриті асигнування, безспірне списання судових витрат, штрафів здійснюється за кодом економічної класифікації видатків бюджету, за яким здійснюється стягнення коштів з рахунків розпорядників (бюджетних установ) та одержувачів бюджетних коштів.

Відповідач здійснює виконання судових рішень про стягнення коштів з позивача, що підтверджується виконавчими документами, копії яких є в матеріалах справи.

У разі недостатності поданих документів для визначення кодів програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодів тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету або рахунків, з яких проводиться безспірне списання коштів, орган Казначейства у робочий день, що настає після закінчення строку, зазначеного у пункті 28 цього Порядку, надсилає до боржника запит для встановлення відповідних даних із зазначенням строку надання відповіді згідно з п. 29 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників.

Відповідно до п. 30. Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників на період встановлення даних, зазначених у пункті 29 цього Порядку, не проводяться платежі за платіжними дорученнями боржника за всіма кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, крім захищених видатків, визначених Бюджетним кодексом України.

Відповідно до п. 31. Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників у разі коли за визначеними органом Казначейства кодами програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету (кодами тимчасової класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів) та економічної класифікації видатків бюджету, за якими здійснюється безспірне списання коштів, відсутні відкриті асигнування (кошти на рахунках) або до кінця бюджетного періоду їх недостатньо для виконання судового рішення, орган Казначейства надсилає боржнику вимогу щодо необхідності вжиття боржником заходів для встановлення таких асигнувань або здійснення інших дій, спрямованих на виконання судового рішення. Якщо у боржника недостатньо відкритих асигнувань (коштів на рахунках) для виконання виконавчого документа, безспірне списання коштів здійснюється частково. На виконавчому документі ставиться відмітка про обсяг списаних коштів, яка засвідчується підписом відповідальної особи, скріпленим гербовою печаткою. Боржник зобов'язаний протягом одного місяця після надходження зазначеної вимоги надіслати органові Казначейства письмове повідомлення про заходи, вжиті ним з метою виконання судового рішення. На період виконання вимоги орган Казначейства відкладає безспірне списання коштів та здійснює проведення платежів за платіжними дорученнями боржника лише за захищеними видатками, визначеними Бюджетним кодексом України.

Видатки, стосовно яких заявлені позовні вимоги, не є захищеними видатками, визначеними Бюджетним кодексом України.

Позивачем не надані докази надіслання з боку позивача органові казначейства письмових повідомлень про заходи, вжиті ним з метою виконання кожного судового рішення, стосовно якого була надіслана відповідна вимога.

В матеріалах справи відсутні докази, які підтверджують наявність правових підстав для зобов'язання відповідача здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ", рахунок 35219037000264, за КЕКВ: 2210, 2240 та за КПКВ 2101080/06 "Медичне лікування, реабілітація та санаторне забезпечення особового складу ЗС України, ветеранів військової служби та членів їх сімей, ветеранів війни", р/р 352200600000264 за КЕКВ 2220, 2240 у розмірі, передбаченому субвенцією Верховної Ради АР Крим на виконання заходів щодо забезпечення громадської безпеки в АР Крим на 2011-2013 роки; для зобов'язання відповідача здійснити видатки військового комісаріату АР Крим за КПКВ 2101020, рахунку 35219037000264, за КЕКВ: 2250 в розмірі 23721,00 грн., 2240 в розмірі 169265,00 грн., за КПКВ 2101020/06 р/р 352230450000264.

Інших доказів обґрунтованості заявлених позовних вимог позивачем не надано; не повідомлено суд про неможливість самостійно надати відповідні докази, не зазначено причин, через які ці докази не можуть бути надані, не повідомлено суд про те, де знаходяться ці докази чи можуть знаходитись в порядку ч. 3 ст. 71 КАС України.

Адже позивач, звертаючись до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів повинен обґрунтувати свої позовні вимоги. Позивачем не надано належних обґрунтувань та підтверджуючих доказів.

При цьому належність доказу означає встановлення інформації (фактичних даних), які визначають предмет доказування. Зміст фактичних даних повинен відповідати їх формі, а саме документально підтверджувати певні обставини, на які посилається сторона, тобто мати ознаку допустимості, що виключає суперечливість поєднання змісту та форми доказу. Останній критерій є обов'язковою ознакою для правової придатності доказу та його достовірності, що, в свою чергу, визначає якісну оцінку вже наявного доказу як належного та допустимого, тобто дозволяє перевірити його правдоподібність та відповідність реальній дійсності у співвідношенні з іншими засобами доказування.

З урахуванням вищевикладеного, правові підстави для задоволення позовних вимог відсутні.

В судовому засіданні 04.11.13 р. проголошено вступну та резолютивну частину постанови. В повному обсязі постанову складено 08.11.2013 р.

Керуючись ст.ст. 160-163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Шкляр Т.О.