Постанова № 35268937, 28.10.2013, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.10.2013
Номер справи
817/3364/13-а
Номер документу
35268937
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/3364/13-а

28 жовтня 2013 року 14год. 50хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Комшелюк Т.О. за участю секретаря судового засідання Рибачок С.С. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник Величко О.М.,

відповідача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Рівненського регіонального правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"

до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області

про скасування постанови

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду із позовом до відповідача про визнання не законною та її скасування. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем винесено постанову №552-Ю від 06.09.2013 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, за те що забудовником Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» несвоєчасно повідомлено інспекцію про зміну відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду, чим порушено абз.1 п.24 ч.7 ст.37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466. Однак, як стверджує позивач, абз.1 п.24 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466, встановлено, що у разі зміни осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, або відповідальних виконавців робіт замовник повідомляє орган державного архітектурно-будівельного контролю, який видав дозвіл, про такі зміни протягом трьох днів з дня їх настання. Зазначає, що такі зміни осіб відповідальних за проведення авторського нагляду сталися 05 липня 2013 року на підставі договору на проведення авторського нагляду з ТОВ «АРІВА АРХІТЕКТ ГРУП», про що 09.07.2013 листом вих. № 453 повідомлено Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області. 25 липня 2013 року подано повідомлення про зміну даних у виданому дозволі на виконання будівельних робіт в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю України, про зміну найменування підприємства, що здійснює авторський нагляд та керівника авторського нагляду на ГАПа ОСОБА_3 і зміну представника технічного нагляду на інженера ОСОБА_4 Також позивач зазначає, що дозвіл на виконання будівельних робіт № 643 від 26 серпня 2008 року видано Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, відтак саме Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області повідомлено про зміну осіб, відповідальних за проведення авторського нагляду відповідно до вимог абз.1 п.24 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466. Крім того, постанову про накладення штрафу № 552-Ю від 06.09.2013 року винесено щодо Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», однак Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» є окремою юридичною особою, і не є замовником будівництва 104-х квартирного будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями у мікрорайоні Будівельників, м. Кузнецовськ, перевірка в ній не проводилась і її місцезнаходженням є м. Київ, а не м. Рівне. Рівненське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», що діє на підставі Положення, також є юридичною особою, однак у постанові про накладення штрафу Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області зазначена інша юридична особа, а код ЄДРПОУ Рівненського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», що унеможливлює виконання цієї постанови та визначення щодо кого вона винесена.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак подав письмові заперечення щодо позову. Свої заперечення відповідач обґрунтовує тим, що Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області проведено перевірку в дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Рівненського управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» м. Рівне, вул.. Клима Савури 14, про що складено акт отримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2013 р.

Зазначає, що в результаті перевірки виявлено порушення, а саме замовником 25.07.2013 року листом вих. № 501 подано повідомлення про зміну даних у виданому дозволі на виконання будівельних робіт в інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю України про зміну найменування підприємства, що здійснює авторський нагляд та керівника авторського нагляду ГАПа ОСОБА_3 і зміну представника технічного нагляду, на інженера ОСОБА_4 Забудовником несвоєчасно повідомлено інспекцію про зміну відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду чим порушено абз.2 ч.7. ст. 37 ЗУ «про регулювання містобудівної діяльності» та абз. 1 п. 24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466. Також відповідач покликався на те, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів», Законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» та наказу Держархбудінспекції України від 19.11.2012 № 187 «Про уповноваження територіальних органів - інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі(щодо дозвільно-реєстраційних процедур та здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю» з 24 грудня 2012 року припинено повноваження територіальних органів - інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі щодо прийому заяв про отримання дозволів на виконання будівельних робіт, повідомлень про зміну даних у виданих дозволах на виконання будівельних робіт та заяв про прийняття в експлуатацію об'єктів та видачі сертифікатів. Крім того зазначив, що у постанові №552-Ю від 06.09.2013 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності зазначено код ЄДРПОУ Рівненського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а тому постанову винесено, саме щодо позивача. Просив у задоволенні позову відмовити повністю.

Враховуючи той факт, що представник відповідача був належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується розпискою, наявною в матеріалах справи, на підставі вимог ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних в матеріалах справи доказах.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані сторонами письмові докази, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.

Суд виходив з наступного.

Судом встановлено, що Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, проведено перевірку в дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил Рівненського управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» м. Рівне, вул. Клима Савури 14, про що складено акт отримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 22.08.2013 р. Перевірка проводилась за місцезнаходженням об'єкта будівництва 104-х квартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями у мікрорайоні будівельників, м. Кузнецовськ.

Встановлено, що забудовником державною спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» несвоєчасно повідомлено інспекцію про зміну відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду, чим порушено абз.2 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 № 466.

Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області винесено постанову №552-Ю від 06.09.2013 р. про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, за те що забудовником Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» несвоєчасно повідомлено інспекцію про зміну відповідальних за проведення авторського та технічного нагляду, чим порушено абз.1 п.24 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466.

Так, Рівненському регіональному управлінню Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області видано дозвіл на виконання будівельних робіт № 643 від 26 серпня 2008 року.

Відповідно до абз.1 п.24 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466, у разі зміни осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, або відповідальних виконавців робіт, замовник повідомляє орган державного архітектурно-будівельного контролю, який видав дозвіл, про такі зміни протягом трьох днів з дня їх настання.

05 липня 2013 року позивач уклав договір на проведення авторського нагляду з ТОВ «АРІВА АРХІТЕКТ ГРУП», про що 09.07.2013 листом вих. № 453 повідомлено Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області.

Відтак, позивач повідомив саме той орган, який видав дозвіл.

Покликання відповідача на те, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів», Законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності» та наказ Держархбудінспекції України від 19.11.2012 № 187 «Про уповноваження територіальних органів - інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (щодо дозвільно-реєстраційних процедур та здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю), з 24 грудня 2012 року припинено повноваження територіальних органів - інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі щодо прийому заяв про отримання дозволів на виконання будівельних робіт, повідомлень про зміну даних у виданих дозволах на виконання будівельних робіт та заяв про прийняття в експлуатацію об'єктів та видачі сертифікатів, а відтак позивачу слід було повідомляти Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю України, суперечить положенням абз.1 п.24 ч.7 ст.37 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та абз.1 п.24 Порядку виконання будівельних робіт затвердженого постановою КМУ від 13.04.2011 р. № 466, відповідно до яких замовник повідомляє орган державного архітектурно-будівельного контролю, який видав дозвіл.

Крім того, із дослідженої судом постанови №552-Ю про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 06.09.2013 року вбачається, що вона винесена щодо Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», а дозвіл на виконання будівельних робіт № 643 від 26 серпня 2008 року, виданий Рівненському регіональному управлінню Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», що є юридичною особою, Державна спеціалізована фінансова установа «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» є окремою юридичною особою, що підтверджено витягом з ЄДРПОУ і не є замовником будівництва, відтак постанову винесено не тій особі, яка допустила порушення вимог законодавства.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і належать до задоволення.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Постанову Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області №522-Ю від 06 вересня 2013 року визнати протиправною та скасування в повному обсязі.

Присудити на користь позивача - Рівненського регіонального правління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву" із Державного бюджету судовий збір у розмірі 114,70 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Комшелюк Т.О.