Постанова № 35224434, 05.11.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2013
Номер справи
820/6059/13-а
Номер документу
35224434
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2013 р. Справа № 820/6059/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Любчич Л.В.

Суддів: Сіренко О.І. , Спаскіна О.А.

за участю секретаря судового засідання Бутенко Ю.О.

представника позивача - Марієн І.С.

представника відповідача - Тогобицької С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Національного університету цивільного захисту України на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 06.08.2013р. по справі № 820/6059/13-а

за позовом Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційного-правового контролю України"

до Національного університету цивільного захисту України

про визнання дій протиправними,

ВСТАНОВИЛА:

Всеукраїнська громадська організація "Комітет конституційно-правового контролю України" (далі- ВГО "Комітет конституційно-правового контролю України"), звернулася до суду з адміністративним позовом до Національного університету цивільного захисту України про визнання дій неправомірними.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 06.08.2013р. адміністративний позов задоволено.

Визнано неправомірними дії Національного університету цивільного захисту України щодо ненадання інформації за запитом Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" від 06 березня 2013 року за №132/1-13.

Відповідач, не погодившись з даною постановою суду подав апеляційну скаргу, в якій посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне , необ'єктивне з'ясування обставин справи, просив скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою в задоволенні позовних вимог відмовити.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги зазначив, що на запит позивача була надана відповідь у повному обсязі відповідно до вимог чинного законодавства.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, представника відповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, дослідивши письмові докази по справі, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем неправомірно було відмовлено в наданні ВГО "Комітет конституційно-правового контролю України" запитуємої інформації, чим порушено вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Колегія суддів з даними висновками суду не погоджується виходячи з наступного.

Під час апеляційного розгляду встановлено, що 06.03.2013 року Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки направило ректору Національного університету цивільного захисту населення запит №132/1-13 на інформацію з проханням надати належним чином засвідчені копії: статуту ВНЗ, свідоцтва про реєстрацію ВНЗ, довідки про включення ВНЗ до Державного реєстру ВНЗ України з додатками, ліцензії ВНЗ та додаток до неї, довідки з ЄДРПОУ, правила прийому до ВНЗ у 2013 році, положення про приймальну комісію ВНЗ, наказу про затвердження складу приймальної комісії ВНЗ, плану роботи та графіку засідань приймальної комісії ВНЗ, дислокації приміщень, які задіяні для підготовки та проведення прийому абітурієнтів до ВНЗ, встановлених квот прийому до ВНЗ різних категорій (а.с.8).

15.03.2013 року відповідачем надано лист-відповідь №01-06/880 на вказаний запит, в якому зазначено, що, з урахуванням вимог щодо відкритості, прозорості та гласності в діяльності вищих навчальних закладів та їх взаємодії з громадськими організаціями, Статут Університету, Положеня про приймальну комісію Університету, наказ про затвердження складу приймальної комісії Університету не є конфіденційною інформацією та розміщено на сайті Університету. ( а.с.9).

Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб"єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес, визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року №2939-УІ ( далі - Закон №2939).

Відповідно до ч.1 ст. 1 Закону №2939 публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб"єктами владних повноважень своїх обов"язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володіння суб"єкта владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Суб"єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є , зокрема, запитувачі інформації, до яких належать фізичні, юридичні особи, об"єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб"єктів владних повноважень ( п.1 ч.1 ст. 12 Закону №2939).

Враховуючи положення вище зазначених правових норм, колегія суддів зазначає, що позивач - ВГО "Комітет конституційно-правового контролю України" належить до суб"єктів, які мають право запитувати інформацію в порядку, встановленому Законом №2939.

Як слідує з матеріалів справи, із запитом на інформацію звернулося управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки.

Згідно з п.1.1 Положення про Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки Всеукраїнської громадської організації "Комітет конституційно-правового контролю України" є консультативно-дорадчим структурним підрозділом Комітету (а.с.41-44).

Як вбачається з витягу зі Статуту ВУО "Комітет конституційно-правового контролю України" правом діяти від імені Комітету без довіреності наділений його голова.

Під час судового розгляду встановлено, що запит на інформацію №132/1-1 від 06.03.2013 р. направлено Управлінням контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки, за підписом Т. Снігир.

Враховуючи статус Управління контролю державних органів та закладів сфери освіти і науки, а також положення п.1 ч.1 ст. 12 Закону №2939, колегія суддів прийшла до висновку, щодо відсутності в Управління права бути самостійним суб"єктом відносин у сфері доступу до публічної інформації . Доказів наявності у начальника Управління повноважень діяти від імені Комітету судом під час апеляційного розгляду не встановлено та суду не надано.

З огляду на зазначене, колегія суддів прийшла до висновку стосовно того, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду скасуванню.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 202 КАС України підставами для скасування судового рішеня та ухвалення нового рішення є порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвели до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

П О С Т А Н О В И Л А:

Апеляційну скаргу Національного університету цивільного захисту України задовольнити.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 6 серпня 2012 року по справі № 820/6059/13-а скасувати.

Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позовних вимог Всеукраїнській громадській організації "Комітет конституційно-правового контролю України" відмовити.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Любчич Л.В.Судді(підпис) (підпис) Сіренко О.І. Спаскін О.А.

ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Любчич Л.В.

Повний текст постанови виготовлений 11.11.2013 р.