Ухвала суду № 35169417, 29.10.2013, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.10.2013
Номер справи
1570/2600/2012
Номер документу
35169417
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

----------------------

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2013 р.Справа № 1570/2600/2012

Категорія: 9.5 Головуючий в 1 інстанції: Марин П. П.

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - Милосердного М.М.,

суддів - Бітова А.І. та Ступакової І.Г.,

при секретарі - Дубчак Ю.В.,

за участю: представника Березівського територіального центру соціального обслуговування - Волкова Олександра Леонідовича, представника Березівського районного центру зайнятості - Скальської Лілії Вікторівни,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Березівського територіального центру соціального обслуговування на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09 липня 2012 року по справі за адміністративним позовом Березівського районного центру зайнятості до Березівського територіального центру соціального обслуговування, за участю третьої особи: Міжрайонного контрольно-ревізійного відділу в Березівському та Миколаївському районах контрольно-ревізійного управління Одеської області, про стягнення 8612,54 грн.,

В С Т А Н О В И Л А :

У квітні 2012 року Березівський районний центр зайнятості (далі Березівський РЦЗ) звернувся до суду з адміністративним позовом до Березівського територіального центру соціального обслуговування (далі Березівський ТЦСО) про стягнення суми необґрунтовано витрачених коштів на проведення оплачуваних громадських робіт Центром зайнятості за період: квітень 2010 року та серпень 2011 року у розмірі 8612,54 грн.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 09 липня 2012 року адміністративний позов задоволено. Суд стягнув з відповідача на користь Березівського РЦЗ 8612,54 грн. - суму необґрунтовано витрачених коштів на проведення оплачуваних громадських робіт центром зайнятості за період квітень 2010 року та серпень 2011 року.

Не погоджуючись з постановою суду, директором Березівського ТЦСО подана апеляційна скарга, в якій зазначається, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, судом не повно з'ясовано обставини справи, а тому постанова підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про закриття провадження у справі.

Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що Контрольно-ревізійним відділом в Березівському та Миколаївському районах, на підставі п.1.1.2.2 Плану контрольно-ревізійної роботи на ІV квартал 2011 року та на підставі направлень на проведення ревізії від 24.10.2011 року №49, від 25.10.2011 року № 51, від 09.11.2011 року №56 та від 05.12.2011 року №65 у період з 24 жовтня 2011 року по 02 грудня 2011 року, проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності Березвського РЦЗ за 2009 - 2010 роки та 9 місяців 2011 року.

В ході проведеної ревізії зустрічною звіркою з Березівським ТЦСО щодо документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися з Березівським РЦЗ, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку за період з 01 січня 2009 року по 30 вересня 2011 року, результати якої викладені у довідці від 07.12.2011 року №490-16/36, встановлено необґрунтоване витрачання коштів Фонду на виплату заробітної плати безробітним, які направлені позивачем на громадські роботи в Березівський ТЦСО на загальну суму 8612,54 грн. Так, протягом квітня 2010 року зайво залучено 6 осіб, сума відрахувань на заробітну плату яких та склала 4687,67 грн. та протягом серпня 2011 року зайво залучено також 6 осіб, на яких сума відрахувань склала 3924,87 грн.

За результатами проведеної ревізії складено акт №490-16/44 від 16 грудня 2011 року.

Не погодившись з висновками, викладеними в акті ревізії, Березівським РЦЗ складені заперечення, які Березівською міжрайонною державною фінансовою інспекцією (правонаступник Контрольно-ревізійний відділ в Березівському та Миколаївському районах) не прийняті.

За наслідками проведеної ревізії, Березівською міжрайонною державною фінансовою інспекцією надіслано позивачу обов'язкова для виконання вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень №490-45-29/11 від 24.01.2012 року, згідно п. 2 якої Березівський РЦЗ зобов'язано, провести претензійно-позовну роботу з установами -одержувачами коштів на організацію та проведення оплачуваних громадських робіт щодо повернення необґрунтовано витрачених коштів, зокрема, Березівським ТЦСО у сумі 8612,54грн. В іншому випадку, стягнути з осіб, винних у необґрунтованому перерахуванні коштів.

На виконання вищезазначеної вимоги 15 лютого 2012 року Березівським РЦЗ складено претензію №141/05/04, яка надіслана відповідачу та отримана останнім 25 лютого 2012 року. Листом №35 від 13 березня 2012 року відповідач відмовився від перерахування коштів, та зазначив, що соціальні робітники згідно положення про територіальний центр та посадових обов'язків не виконують роботи, визначені в актах виконаних робіт.

Вирішуючи справу суд першої інстанції виходив , що позовні вимоги обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству, а тому підлягають задоволенню.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Також, згідно п. 7 статті 10 вищевказаного Закону передбачено право органів контрольно-ревізійної служби пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Тому колегія суддів зазначає, що відповідно до ч. 2 статті 15 зазначеного Закону законні вимоги службових осіб органу державного фінансового контролю є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що контролюються.

З матеріалів справи вбачається, а також було вірно було встановлено судом першої інстанції, що проведеною ревізією виявлено зайве залучення осіб на оплачувані громадські роботи протягом квітня 2010 року та серпня 2011 року та необґрунтоване витрачення коштів на загальну суму 8162,54 грн. Зазначені кошти підлягають стягненню, що було правильно встановлено судом першої інстанції.

Колегія суддів не може погодитися з посиланням апелянта на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тому що всі процесуальні норми, передбачені адміністративним судочинством були виконані без порушень прав кожної сторони при розгляді справи.

Доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на невірному трактуванні норм матеріального права.

За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, судова колегія,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Березівського територіального центру соціального обслуговування - залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 09 липня 2012 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає чинності негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення виготовлений 04 листопада 2013 року.

Головуючий:

Судді: