Ухвала суду № 34713860, 05.11.2013, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.11.2013
Номер справи
816/3289/13-а
Номер документу
34713860
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2013 р.Справа № 816/3289/13-аКолегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Філатова Ю.М.

Суддів: Водолажської Н.С. , Тацій Л.В.

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2013р. по справі № 816/3289/13-а

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альта Центр Сервіс"

до Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби

про визнання дій неправомірними, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Альта Центр Сервіс», звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача, Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби, та просить визнати протиправними дії відповідача щодо проведення зустрічної перевірки; висновків про: нереальність проведених господарських відносин із платниками податків та відсутність документального підтвердження господарських відносин із покупцями та постачальниками; заборонити проводити коригування та будь-які зміни в інформаційних базах податкової служби щодо показників податкового кредиту та податкових зобов'язань сформованих позивачем; зобов'язати відповідача відновити в електронній базі даних «Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України «Податковий блок» показники податкової звітності позивача, що зазначені останнім в податкових деклараціях за період жовтень 2012 року по березень 2013 року.

Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2013 року по справі № 816/3289/13-а вимоги позивача були задоволені частково. Визнано неправомірними дії Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби по проведенню зустрічної звірки Товариства з обмеженою відповідальністю «Альта Центр Сервіс» (код ЄДРПОУ 38019484), за результатами якої було складено акт № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року про неможливість проведення зустрічної звірки з питань правомірності проведених господарських відносин з платниками податків у період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року. Визнано неправомірними дії Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби щодо формування в акті № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року висновків про нереальність проведення господарських відносин з платниками податків у період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року та відсутність документального підтвердження господарських відносин із покупцями і постачальниками за період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року. Зобов'язано відновити в електронній базі даних «Автоматизована система співставлення інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України «Податковий блок» показники податкової звітності Товариства з обмеженою відповідальністю «Альта Центр Сервіс» (код ЄДРПОУ 38019484), що зазначенні останнім в податковій деклараціях за період з жовтня 2012 року по березень 2013 року. В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погоджуючись з постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2013 року по справі № 816/3289/13-а відповідач подав апеляційну скаргу, просить її скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволені позову відмовити, вважає, що судом першої інстанції порушені норми права.

Справа розглядається в порядку письмового провадження у відповідності до ч.4 ст. 196, п.2 ч. 1 ст. 97 КАС України.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши суддю - доповідача колегія суддів встановила, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Альта Центр Сервіс» (код ЄДРПОУ 38019484) зареєстроване в якості юридичної особи виконавчим комітетом Полтавської міської ради 21.12.2011 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 1 588 102 0000 010375 та перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Полтаві.

На підставі службового посвідчення серії УПТ № 072933, виданого 08.12.2010 року ДПА у Полтавській області Книшом Михайлом Андрійовичем, головним державним податковим ревізором-інспектором відділу особливо важливих перевірок управління податкового контролю, радником податкової служби ІІ-го рангу, згідно з п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, 08.05.2013 року проведено зустрічну звірку ТОВ «Альта Центр Сервіс» з питань підтвердження господарських відносин з платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

За результатами вказаної звірки податковим органом 08.05.2013 року складений акт № 525/22.5/38019484 Про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання ТОВ «Альта Центр Сервіс» з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року (а.с. 12-33).

Згідно висновків, викладених податковим органом у вказаному акті, проведеною звіркою ТОВ «Альта Центр Сервіс» встановлено:

- неможливість підтвердити реальність проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року;

- документально не підтверджені господарські відносини із покупцями та постачальниками в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

На підставі висновків акту, відповідачем було внесено інформацію про коригування показників податкової звітності в автоматизовані системи співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів України «Податковий блок», що використовуються для отримання податкової інформації.

Колегія суддів вважає, що підстави для задоволення апеляційної скарги відсутні виходячи з наступного.

Відповідно до положень пункту 73.5 статті 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації органи державної податкової служби мають право проводити зустрічні звірки даних суб'єктів господарювання щодо платника податків.

Зустрічною звіркою вважається співставлення даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки не є перевірками і проводяться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За результатами зустрічних звірок складається довідка, яка надається суб'єкту господарювання у десятиденний термін.

Механізм проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок визначений Порядком проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року №1232.

Відповідно до пунктів 1-2 вказаного Порядку зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється органами державної податкової служби, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Зустрічні звірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

За приписами п. 3 Порядку зустрічна звірка може бути проведена органом державної податкової служби (ініціатором) самостійно у разі, коли суб'єкт господарювання перебуває на обліку в тому ж органі державної податкової служби, в якому перебуває платник податків, або в межах одного населеного пункту.

Положення Порядку з приводу проведення податковими органами зустрічних звірок платників податків деталізовані нормами Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затверджених наказом ДПА України № 236 від 22.04.2011 року.

Відповідно до підпунктів 2.1 та 2.2 пункту 2 Методичних рекомендацій, для проведення зустрічних звірок відбираються суб'єкти господарювання (контрагенти платника податків), щодо яких виникла необхідність у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків, в тому числі відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Необхідність проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання визначається посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби (далі - органи ДПС) за результатами проведеного аналізу даних та встановлених розбіжностей в податкових деклараціях, автоматизованих інформаційних системах органів державної податкової служби України (АІС ДПА України, Система автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту, Єдиний реєстр податкових накладних тощо), а також аналізу податкової інформації та документів, отриманих із внутрішніх (у т. ч. від підрозділів податкової міліції тощо) або зовнішніх джерел (у т. ч. від платників податків), які свідчать (можуть свідчити) про порушення такими платниками податків податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС.

Відповідно до п. 4 Порядку № 1232 орган державної податкової служби (виконавець), який проводить зустрічну звірку, складає довідку за наявності інформації, для отримання якої надіслано запит органом державної податкової служби (ініціатором), та її документального підтвердження. У разі відсутності запитуваної органом державної податкової служби (ініціатором) інформації орган державної податкової служби (виконавець) надсилає завірений печаткою запит про подання інформації та її документального підтвердження суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному чи уповноваженому представникові під розписку.

Відповідно до п. 3.1 Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, з метою проведення зустрічної звірки орган ДПС, що ініціює проведення такої звірки (далі - орган ДПС - ініціатор) надсилає органу ДПС, на обліку в якому перебуває суб'єкт господарювання (далі - орган ДПС -виконавець), Запит про проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (додаток 1) за допомогою Інформаційної системи "Зустрічні звірки".

Згідно вимог п. 3.2 Методичних рекомендацій з метою спрощення процедури проведення зустрічних звірок суб'єктів господарювання (особливо тих, які віднесені до категорії великих платників податків) за наявності інформації, зазначеної у запиті органу ДПС - ініціатора, та її документального підтвердження, орган ДПС - виконавець протягом трьох робочих днів проводить на їх підставі зустрічну звірку та складає Довідку про результати проведення зустрічної звірки відповідно до п.п. 4.6 п. 4 Методичних рекомендацій.

При цьому інформація на запит та її документальне підтвердження можуть бути наявними в органі ДПС - виконавця у зв'язку із направленням суб'єктом господарювання за місцем реєстрації інформації відповідно до вимог ст. ст. 72, 73 глави 7 розділу II та інших норм Кодексу, за результатами попередньо проведених звірок (перевірок) та отриманих відповідних документів суб'єкта господарювання тощо.

У разі відсутності в органі ДПС - виконавця запитуваної інформації та її документального підтвердження, такий орган протягом 2-х робочих днів з дня отримання запиту надсилає завірений печаткою Запит про надання інформації та її документального підтвердження (додаток 2) суб'єкту господарювання за його адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) рекомендованим листом з повідомленням про вручення чи особисто вручає суб'єкту господарювання або його законному (уповноваженому) представникові під розписку. Такий запит реєструється як вихідна кореспонденція у загальному порядку.

Як вбачається зі змісту акту № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року про неможливість проведення зустрічної перевірки ТОВ «Альта Центр Сервіс» з питань правомірності проведених господарських відносин з платниками податків у період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року, посилань на підставу проведення зустрічної звірки, крім як загальне посилання на п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, він не містить.

Відповідно до положень п. 2 Порядку проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1232 зустрічні перевірки проводяться у суб'єктів господарювання, щодо здійснення операцій з якими під час перевірки платника податків та зборів виникають сумніви стосовно факту здійснення таких операцій або якщо існують розбіжності задекларованих у деклараціях з податку на додану вартість показників податкового кредиту та податкових зобов'язань.

Підставою для проведення зустрічної звірки ТОВ «Альта Центр Сервіс», з питань підтвердження господарських відносин з платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року, був наданий висновок № 104/15.2 від 12.04.2013 року до декларації з податку на додану вартість за листопад 2012 року - лютий 2013 року щодо включення ТОВ «Альта Центр Сервіс» до переліку платників податків високого рівня ризику (а.с. 231-234). Вказаний висновок було зроблено на підставі того, що позивач мав господарські відносини з наступними суб'єктами господарювання: ТОВ «Етерія», ТОВ «СТ-Кварц», ТОВ «Спецстальпоставка», ТОВ «Той-Той-Україна», ФОП ОСОБА_3, ДПІІ «Титан-Дніпро», ФОП ОСОБА_4, ПП «Культура-Плюс».

Колегія суддів зазначає, що перелік покупців та постачальників в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року визначений ТОВ «Альта Центр Сервіс» в податковій декларації з податку на додану вартість в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року та вказаний відповідачем у акті від 08.05.2013 року № 525/22.5/38019484. Проте, як вбачається з матеріалів справи, позивач у перевіряємий період не мав господарських відносин з вказаними спірними суб'єктами господарювання.

Окрім того, запитів щодо проведення зустрічної звірки позивача на адресу ДПІ у м. Полтаві від інших органів державної податкової служби (ініціаторів проведення такої звірки, як передбачають наведені вище норми), не надходило.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про незаконне проведення відповідачем зустрічної звірки, оскільки відсутні правові підстави її проведення та про задоволення позовних вимог в частині визнання протиправними дій ДПІ у м. Полтаві по проведенню зустрічної звірки ТОВ «Альта Центр Сервіс», за результатами якої складено акт № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Альта Центр Сервіс» з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

Крім того, колегія суддів звертає увагу на порушення податковим органом порядку оформлення результатів проведення зустрічної звірки.

Так, додатком № 3 до Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок затверджено зразок форми акта про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання.

Пунктом 15 додатку № 3 передбачено, що при проведені аналізу наявної в органі ДПС інформації та її документального підтвердження, у разі наявності зазначається інша інформація (в т. ч. отримана від підрозділів податкової міліції), що має відношення до питань запиту і може бути використана органом-ініціатором при перевірці. Одночасно надаються належним чином завірені копії таких документів, що не підтверджують дані платника податків, наведені у запиті.

Відповідно до п.п. 4.4 п. 4 Методичних рекомендацій, у разі встановлення фактів, що не дають змогу провести зустрічну звірку суб'єкта господарювання, зокрема у зв'язку із зняттям з обліку, встановленням відсутності суб'єкта господарювання та/або його посадових осіб за місцезнаходженням (податковою адресою), відповідальний підрозділ не пізніше двох робочих днів від дати надходження запиту складає Акт про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання (далі - Акт) (додаток 3), реєструє його у Журналі реєстрації довідок про результати проведення зустрічної звірки (актів про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, неявки для підписання, відмови від писання Довідки про результати проведення зустрічної звірки) та вживає відповідних заходів, передбачених актами ДПС України.

Таким чином, в акті про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання лише засвідчується факт неможливості її проведення без встановлення висновків стосовно документального підтвердження або не підтвердження господарських відносин між платниками податків, оскільки додатком 3 до Методичних рекомендацій щодо організації та проведення органами державної податкової служби зустрічних звірок чітко встановлений зразок форми акту про неможливість проведення зустрічної звірки суб'єкта господарювання, в якому не передбачено необхідність робити висновок щодо реальності (нереальності) вчинення господарських операцій.

Разом з тим, в порушення вказаних норм в акті № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року містяться висновки про те, що проведеною звіркою ТОВ «Альта Центр Сервіс»: неможливо підтвердити реальність проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року; документально не підтверджено господарські відносини із покупцями та постачальниками в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

При цьому, відповідачем в ході проведення заходів зустрічної звірки жодні документи первинного бухгалтерського обліку не вивчалися, співставлення бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання не здійснювалось, а висновки зроблені лише на підставі даних інформаційних систем податкового обліку та податкової звітності ТОВ «Альта Центр Сервіс».

Зустрічна звірка може бути проведена податковим органом у разі наявності у його розпорядженні первинних документів або надання таких документів платником податків на обов'язковий письмовий запит податкового органу, адже за своєю правовою суттю зустрічна звірка полягає у зіставленні даних первинних бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання, що здійснюється з метою документального підтвердження господарських відносин, виду, обсягу і якості операцій і розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку платника податків.

Таким чином, відсутність у розпорядженні податкового органу первинних документів бухгалтерського обліку унеможливлює проведення зустрічної звірки та відповідно формування будь-яких висновків, крім висновку про неможливість проведення такої зустрічної звірки.

Відтак, податковий орган не мав визначених законом підстав для формування в акті від № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Альта Центр Сервіс» з питань підтвердження господарських відносин з платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року висновків про неможливість підтвердження реальності проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року та документальне не підтвердження господарських відносин із покупцями та постачальниками в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

З огляду на викладене, позовні вимоги позивача в частині визнання протиправними дій відповідача щодо формування в акті № 525/22.5/38019484 від 08.05.2013 року Про неможливість проведення зустрічної звірки ТОВ «Альта Центр Сервіс», з питань правомірності проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року» висновків: Проведеною звіркою ТОВ «Альта Центр Сервіс» неможливо підтвердити реальність проведених господарських відносин із платниками податків в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року. Проведеною звіркою ТОВ «Альта Центр Сервіс» документально не підтверджено господарські відносини із покупцями та постачальниками в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Стосовно позовних вимог щодо зобов'язання відновити в електронній базі даних «Автоматизована система співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів «Податковий блок» показники звітності ТОВ «Альта Центр Сервіс», що містяться у наданих податкових деклараціях в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ст. 74 Податкового кодексу України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах органів державної податкової служби або безпосередньо посадовими (службовими) особами органів державної податкової служби. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

Колегією суддів встановлено, що відповідач на підставі висновків акту перевірки № 519/22.5/32908536 від 08.05.2013 (без винесення будь-яких податкових повідомлень-рішень) здійснив коригування в автоматизованій системі співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів "Податковий блок", що підтверджується витягом із вказаної системи (а.с. 194-212) та не заперечувалось представником відповідача в ході судового розгляду.

Як зазначалося вище, без вивчення та аналізу документів первинного бухгалтерського обліку, без співставлення бухгалтерських та інших документів суб'єкта господарювання податковим органом, із автоматизованої системи співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів «Податковий блок» податковим органом вилучено показники податкової звітності та здійснено коригування (обнуління) даних податкового кредиту та податкових зобов'язань позивача за перевіряємий період.

З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що ДПІ у м. Полтаві безпідставно здійснено коригування податкового кредиту, податкового зобов'язання та виключено з автоматизованої системи співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів «Податковий блок» показники податкової звітності позивача в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо необхідності захисту прав та інтересів позивача шляхом зобов'язання відповідача відновити в електронній базі даних «Автоматизована система співставлення Інформаційної системи Міністерства доходів і зборів «Податковий блок» показники звітності ТОВ «Альта Центр Сервіс», що містяться у наданих ТОВ «Альта Центр Сервіс» податкових деклараціях в період з 01.10.2012 року по 31.03.2013 року.

Щодо позовної вимоги про заборону на підставі акту перевірки проводити коригування та будь-які зміни в інформаційних базах податкової служби щодо показників податкового кредиту та податкових зобов'язань сформованих ТОВ «Альта Центр Сервіс», колегія суддів зазначає наступне.

Судове рішення повинно бути наслідком чинного правового регулювання та спрямовано на відновлення порушених прав, свобод та інтересів. Виходячи із змісту законодавства воно не може в майбутньому регулювати суспільні відносини.

Тому, підстав вважати, що відповідачем у подальшому буде здійснюватися коригування в інформаційних базах податкової служби показників податкового кредиту та податкових зобов'язань сформованих ТОВ «Альта Центр Сервіс» на підставі оскаржуваного акту, немає.

Як наслідок, позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Частиною 2 статті 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, про часткове задоволення позовних вимог ТОВ «Альта Центр Сервіс» та правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують і доказів у їх обґрунтування відповідачем не надано.

Керуючись ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, п. 1 ч. 1 205, 206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Полтаві Полтавської області Державної податкової служби залишити без задоволення.

Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 11.07.2013р. по справі № 816/3289/13-а залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили.

Головуючий суддя (підпис)Філатов Ю.М.Судді(підпис) (підпис) Водолажська Н.С. Тацій Л.В. ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: Філатов Ю.М.