Справа № 101/4939/13-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 жовтня 2013 року суддя Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим Шустова І.П., розглянувши адміністративну справу, пропритягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.88-1 ч.1, 3 КУпАП, суд, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 23.07.2013 року, об 11 годині 00 хвилин, на пляжі с. Сонячногірське м. Алушти знаходився з двома павлинами, без документів, які підтверджують законність придбання диких тварин в безпосередньому контакті з людьми, що не відповідає порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив ч. 1, 3 ст. 88-1 КУпАП, ст, 8 Закону України «Про захист тварин від жорстокого обігу» і ст. 7, 34 Закону України «Про тваринний - світ», п. 3.1 і. 33. Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або напіввільних умовах, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року № 1384/18679.
ОСОБА_1 у судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.
Вина ОСОБА_1 у скоєному адміністративному правопорушенні підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 002222 складеним посадовою особою з дотриманням процесуальних вимог КУпАП, описом орудій правопорушення
Відповідно до ч. 1,3 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, - дикі тварини, що утримуються громадянами у напіввільних умовах чи в неволі без відповідного дозволу чи інших документів не право вилучення їх з природного середовища, що засвідчують законність їх набуття, вважаються незаконно набутими. Правила набуття диких тварин, а також їх утримання і розведення у напіввільних умовах чи в неволі встановлюються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів за погодженням зі спеціально уповноваженими центральними органами виконавчої влади з питань мисливського господарства та полювання і рибного господарства.
У відповідності до Порядку утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 30.09.2010 № 429, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010р. за № 1384/18679, - дикими тваринами є тварини, природним середовищем існування яких є дика природа, у тому числі ті, які перебувають у неволі чи напіввільних умовах.
Згідно п. 2.3. цього Порядку, - утримання та розведення диких тварин у стані неволі або в напіввільних умовах базується на таких принципах: гуманного ставлення до тварин; участі органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади, громадських організацій у сфері захисту тварин від жорстокого поводження; обліку, регулювання чисельності диких тварин; обов'язкового виконання власниками диких тварин вимог чинного законодавства та цього Порядку.
Згідно п. 3.1 цього Порядку, - утримання диких тварин у неволі допускається, якщо: створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям; дотримані вимоги, встановлені Законом України "Про захист тварин від жорстокого поводження"; наявні документи, що підтверджують законність набуття дикої тварини.
Згідно до п. 3.2 цього Порядку, - тримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається.
Пунктом 3.3. цього Порядку передбачено, що утримання диких тварин у неволі дозволяється з метою: демонстрації та проведення екологічно-виховної роботи при організації дозвілля - в куточках живої природи, зоологічних парках, національних природних парках, регіональних ландшафтних парках; реабілітації - в центрах порятунку та реабілітації диких тварин; розведення та подальшої реінтродукції - в біосферних та природних заповідниках, національних природних парках, регіональних ландшафтних парках, центрах розведення диких тварин, зоологічних парках; проведення наукових досліджень (використання у наукових цілях) - у науково-дослідних установах та зоопарках; використання у видовищних заходах, при організації дозвілля - в цирках; розведення для підвищення продуктивності мисливських угідь - у мисливських господарствах; використання приватними особами в естетичних цілях, у тому числі об'єктів тваринного світу, занесених до Червоної книги України та CITES; тимчасової перетримки - в зоомагазинах та на виставках, у тому числі об'єктів тваринного світу, занесених до Червоної книги України та CITES.
Таким чином, встановлено що, утримання диких тварин з метою підприємницької діяльності у вигляді фотографування та утриманні їх без клітки або вольєру з безпосереднім контактом на вулиці з людьми, не передбачено вищевказаними нормами Закону.
Дії правопорушника правильно кваліфіковані за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП, як порушення порядку придбання обєктів тваринного світу та ч. 3 ст. 88-1 КУпАП, як порушення правил утримання диких тварин у неволі або напіввільних умовах.
При визначенні виду та розміру стягнення враховується характер правопорушення; ступінь його суспільної небезпеки; дані про особу правопорушника; обставини, що помякшують та обтяжуют- відповідальність.
Санкція ч. 1 ст. 88-1 КУпАП передбачає накладення штрафу від трьох до пятнадцяті неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією обєктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Санкція ч. 3 ст. 88-1 КУпАП передбачає накладення штрафу від трьох до пятнадцяті неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією обєктів тваринного або рослинного світу чи без такої.
Таким чином, з урахуванням усіх доказів, вважаю можливим призначити ОСОБА_1 стягнення відповідно до санкцій ч.ч. 1, 3 ст. 88-1 КУпАП, у вигляді штрафу.
Крім того, вважаю за необхідне застосувати додаткове стягнення, передбачене санкцією статті, у вигляді конфіскації обєктів тваринного світу, оскільки без його застосування визначене судом стягнення не буде достатнім видом покарання за скоєне правопорушення, та оскільки дикі тварини не можуть знаходитися у ОСОБА_1 по вищевказаним мотивам.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 27, 29, 34, 35, 36, 283, 284 КУпАП, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 88-1 ч.1, ч.3 КУпАП, і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 255 грн., з конфіскацією об'єктів тваринного світу та подальшою передачею до Комунальної установи Сімферопольскої Міської ради «Дитячий парк».
Номер рахунку 31117106700007, одержувач державний бюджет м. Алушти, код платежу: 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», банк одержувача: Управління державного казначейства АРК в м. Сімферополь, ЄДРПОУ 37890361, МФО 824026.
Штраф підлягає оплаті в 15- денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови.
Платіжні документи необхідно предявити до Алуштинського міського суду Автономної Республіки Крим.
У разі несплати штрафу у 15- денний строк з дня вручення (отримання) копії постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу у сумі 510 гривень.
Постанова може бути оскаржена в десятиденний строк з моменту винесення постанови до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим.
Суддя: