Постанова № 34122826, 11.10.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.10.2013
Номер справи
804/10909/13-а
Номер документу
34122826
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 жовтня 2013 р. Справа № 804/10909/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіРябчук О.С. при секретаріБідник М.В. за участю: прокурора представника позивача представників відповідача Ганзюка А.В. Потуремець Т.І. Олешко О.М. Бойко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Виробниче обєднання "Південний машинобудівний завод ім.О.М.Макарова" до Спеціалізованої державної податкової інспекції по обслуговуванню великих платників податків у м.Дніпропетровську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення №0000191401 від 04.04.2013 р.

ВСТАНОВИВ:

13 серпня 2013 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Державне підприємство «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» (далі - позивач) з адміністративним позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби (далі - відповідач) з вимогами, з урахуванням уточнень, про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби № 0000191401 від 04.05.2013 р. в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 126 452,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити позов в повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог зазначила наступне. Висновки відповідача стосовно неправомірності подання позивачем уточнюючого розрахунку до декларації за грудень 2012 р. в лютому 2013 р. з урахуванням митних декларацій не ґрунтуються на вимогах законодавства. Уточнюючі розрахунки самостійно виявлених помилок були подані до податкового органу в строки, встановлені Податковим кодексом та до початку проведення перевірки. Відобразити суми податку на підставі митних декларацій в січні 2013 р. підприємство не мало можливості, оскільки митне оформлення товару в зазначений період не було завершене з причин, не залежних від позивача. Враховуючи наведене, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби № 0000191401 від 04.05.2013 р. в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 126 452,00 грн. суперечить вимогам чинного законодавства та підлягає скасуванню.

Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали, пояснивши свою позицію наступним. Позивачем в порушення вимог Податкового кодексу України занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 р. на 3 126 452,00 грн., що призвело до завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 3 126 452,00 грн. Порушення виникло внаслідок надання уточнюючого розрахунку до податкової декларації за грудень 2012 р. в лютому 2013 р. з включенням сум податку на підставі митних декларацій. Зазначені суми податку мали бути відображені позивачем в податковій звітності не пізніше 20 січня 2013 р. В зв'язку з наведеним, оскаржуване податкове повідомлення-рішення є правомірним, винесеним у відповідності до вимог чинного законодавства.

Прокурор у судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував, просив в задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду здійснено заміну відповідача з Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби на Спеціалізовану державну податкову інспекцію з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, представників відповідача, суд приходить до наступного висновку.

Державне підприємство «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» зареєстровано 16.08.1993 р., включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за ідентифікаційним кодом14308368та перебуває на обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів.

19.03.2013 р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування Державним підприємством «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за листопад 2012 р. та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок платника у банку за грудень 2012 р.

За результатами перевірки складено акт № 213/14.2-14308368 від 22.03.2013 р. Перевіркою встановлені, зокрема, наступні порушення, допущені Державним підприємством «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова»:

- п. 185.1 т. 185, п.п. 198.2, 198.3, 198.6 ст. 198, п. 199.4 ст. 199, п. 201.4, 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України внаслідок завищення податкового кредиту за грудень 2012 р. підприємством завищено від'ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 р. на 102 849,00 грн. та занижено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 р. на 3 126 452,00 грн., що призвело до завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 3 126 452,00 грн.

Порушення законодавства позивачем обґрунтовані в акті перевірки наступним чином:

1) на порушення п. 199.4 п. 199 Податкового кодексу України підприємством завищено податковий кредит та дозволений податковий кредит за грудень 2012 р. на суму 3 217 492,00 грн., що призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та податкового кредиту за грудень 2012 р. на 91 040,00 грн. та заниження позитивного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту за грудень 2012 р. на 3 126 452,00 грн., що призвело до завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду на 3 126 452,00 грн., а саме:

а) в порушення п. 199.4 ст. 199 Податкового кодексу України та Узагальнюючої податкової консультації, затвердженої наказом ДПС України від 16.02.2012 р. № 129 підприємством при заповненні таблиці 2 додатка 7 декларації з ПДВ за грудень 2012 р. (з урахуванням уточнюючих розрахунків) здійснено арифметичну помилку при перерахуванні обсягу придбання та суми податку на додану вартість, що призвело до невірного визначення показників:

- завищення показників фактичного обсягу проведених протягом поточного року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій на суму 597 119 976,00 грн. в зв'язку з урахуванням уточнюючих розрахунків, наданих в 2013 р., що призвело до невірного визначення перерахованої частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів, проведених протягом року за даними платника перерахована частка складає 86,97 %, за даними перевірки 82,49 %;

- обсягу придбання та суми податку на додану вартість (виготовлення, будівництва, спорудження, створення), ввезення товарів/послуг, які частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково в операціях, які не є об'єктом оподаткування, та/або звільнені від оподаткування, та/або не оподатковуються. Підприємством здійснено арифметичну помилку при перерахуванні обсягу придбання та суми податку на додану вартість. Зазначене призвело до заниження обсягу придбання на суму 3 040 254,00 грн. та заниження ПДВ на суму 608 051,00 грн., що призвело до невірного визначення суми податку на додану вартість, що підлягає включенню до податкового кредиту з урахуванням перерахованої частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях, а саме, її завищення на суму 2 698 352,00 грн. Невірне визначення даних показників в порушення п. 199.4 ст. 199 Податкового кодексу України призвело до заниження суми коригування податкового кредиту у зв'язку перерахунком частки використання товарів/послуг в оподатковуваних операціях на суму 3 306 403,00 грн.;

б) підприємством при заповненні таблиці 3 додатка 7 декларації з ПДВ за грудень 2012 р. (з урахуванням уточнюючих розрахунків) включено необоротні активи у 2011 та 2012 р.р. та введені в експлуатацію у 2011 та 2012 р.р., а необхідно було включити тільки основні фонди, які придбані та введені в експлуатацію у 2011 р., що призвело до завищення суми коригування податкового кредиту у зв'язку з перерахунком частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях на суму 88 911,00 грн.

2) завищено податковий кредит за грудень 2012 р. на суму 12 085,64 грн., в тому числі дозволений податковий кредит за грудень 2012 р. на суму 11 808,88 грн., що призвело до завищення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання і сумою податкового кредиту за грудень 2012 р. на 11 809,00 грн.

На підставі акту № 213/14.2-14308368 від 22.03.2013 р. Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби винесено податкове повідомлення-рішення № 0000191401 від 04.05.2013 р.

В уточнюючих розрахунках податкових зобов'язань з податку на додану вартість Державним підприємством «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» відображено суми податку на підставі ВМД № 136138 від 24.12.2012 р. на суму 4 917 591,00 грн., ВМД № 135986 від 21.12.2012 р. на суму 292 743 625,0 грн., ВМД № 136572 від 27.12.2012 р. на суму 299 458 760,00 грн.

Відповідно до листа Дніпропетровської митниці за ВМД № 136138 від 24.12.2012 р., ВМД № 135986 від 21.12.2012 р., ВМД № 136572 від 27.12.2012 р. митне оформлення здійснено 23.01.2013 р. та 13.02.2013 р.

Відповідно до пп. 41.1.1. п. 41.1. ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової службиє контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Згідно до ст. 185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

З метою оподаткування цим податком до операцій з ввезення товарів на митну територію України та вивезення товарів за межі митної території України прирівнюється поміщення товарів у будь-який митний режим, визначений Митним кодексом України.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно п.п. 198.1., 198.2. ст. 198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територіюУкраїни (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сумм податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Згідно п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу).

У разі якщо на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим пунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до закону.

Відповідно до п.п. 200.1.-200.4 сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем товарів/послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до п. 199.4 ст. 199 Податкового кодексу України платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій. У разі зняття з обліку платника податку, у тому числі за рішенням суду, перерахунок частки здійснюється виходячи з фактичних обсягів оподатковуваних та неоподатковуваних операцій, проведених з початку поточного року до дати зняття з обліку.

Перерахунок частки використання необоротних активів в оподатковуваних операціях здійснюється за підсумками одного, двох і трьох календарних років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію).

Відповідно до п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України податкова декларація, розрахунок- документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Згідно з абз. 1 п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Згідно з п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку. Відповідно п. 102.5 ст. 102 Податкового кодексу України заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов'язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної.

Відповідно до п. 56.21 ст. 56 Податкового кодексу України у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно до п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Оцінюючи усі докази, досліджені судом, у їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.

З матеріалів справи та пояснень представників сторін у судовому засіданні вбачається, що порушення, допущене, на думку податкового органу, позивачем, яке встановлено в акті перевірки та стало підставою для винесення податкового повідомлення-рішення в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 126 452,00 грн. виникло внаслідок відображення в уточнюючих розрахунках в лютому 2013 р. до податкової декларації за грудень 2012 р. сум податку на підставі ВМД № 136138 від 24.12.2012 р., ВМД № 135986 від 21.12.2012 р., ВМД № 136572 від 27.12.2012 р.

Відповідно до інформації, наданої Дніпропетровською митницею, митне оформлення завершене та митні декларації отримані підприємством 23.01.2013 р. та 13.02.2013 р.

Таким чином, до отримання вантажних митних декларацій у підприємства була відсутня можливість відобразити суми податку в податковій звітності.

Після отримання вказаних вантажних митних декларацій позивачем в межах строків, встановлених ст. 102 Податкового кодексу України та до проведення перевірки було надано до контролюючого органу уточнюючі розрахунки.

Відповідно до положень ст. 199 Податкового кодексу України платник податку за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Операції, відображені в вантажних митних деклараціях, відбулися в грудні 2012 р., уточнюючі розрахунки в лютому 2013 р. подавалися підприємством до податкової декларації за грудень 2012 р.

Враховуючи зазначене, позивачем дотримані вимоги ст. 199 Податкового кодексу України при відображенні сум податку на підставі вантажних митних декларацій в уточнюючих розрахунках до податкової декларації з податку на додану вартість за грудень 2012 р., поданих в лютому 2013 р.

Таким чином, податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби № 0000191401 від 04.05.2013 р. в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 126 452,00 грн. не відповідає вимогам п.п. 1, 3 ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки винесені відповідачем на підставі, у межах повноважень, але не у спосіб, передбачений законодавством та без урахування усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» обґрунтованими та такими, які підлягають задоволенню в повному обсязі.

Згідно ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова або службова особа), тому судові витрати в розмірі 2 294,00 грн. підлягають стягненню з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

Керуючись ст.ст. 2, 8, 10, 11, 69, 71,86, 94, 158-163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України , суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість - задовольнити в повному обсязі.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Державної податкової служби № 0000191401 від 04.05.2013 р. в частині зменшення розміру від'ємного значення суми податку на додану вартість у розмірі 3 126 452,00 грн.

Судові витрати в розмірі 2 294,00 грн. стягнути з Державного бюджету України на користь Державного підприємства «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 15 жовтня 2013 року

Суддя З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили станом на 15.10.2013р СуддяО.С. Рябчук