Ухвала суду № 34079651, 03.10.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.10.2013
Номер справи
2а-2935/09/0970
Номер документу
34079651
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2013 р. Справа № 19965/10/9104

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :

головуючого судді: Матковської З.М.,

суддів: Затолочного В.С., Кузьмича С.М.,

при секретарі судового засідання: Дутка І.С.

з участю представника позивача Карабин Н.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано - Франківську на постанову Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2010 року у адміністративній справі №2а-2935/09/0970 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія» до Державної податкової інспекції у м. Івано - Франківську про скасування рішення про застосування штрафних санкцій,-

В С Т А Н О В И Л А:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія» звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в м. Івано - Франківську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0005272303 від 16.10.2009 року.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач 16.10.2009 року протиправно, в порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі невірного висновку про незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в крамниці - складі позивача за адресою м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 128, рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0005272303 застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 32460,00 гривень.

Постановою Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 08.02.2010 р. позов задоволено, скасовано рішення Державної податкової інспекції в місті Івано - Франківську за №0005272303 від 16.10.2009 року про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 32460, 00грн.

Не погоджуючись із постановою суду першої інстанції, відповідачем подана апеляційна скарга, в якій зазначає, що постанов суду першої інстанції є незаконною та необґрунтованою, прийнятою з порушенням норм матеріального права. Просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову якою відмовити у задоволенні позову.

В судовому засіданні апеляційного розгляду справи представник позивача проти апеляційної скарги заперечив, зазначивши, що постанову суду першої інстанції є законною та обґрунтованою, прийнятою з дотриманням норм матеріального та процесуального права. Просить апеляційну скаргу залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Відповідач явку уповноваженого представника не забезпечив, хоча належним чином був повідомлений про дату судового засідання. Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджується наступне. 25.09.2009 року Державною податковою адміністрацією в Одеській області проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій крамниці - складу за адресою м. Одеса, вул. Миколаївська дорога, 128, де здійснює свою підприємницьку діяльність позивач.

За результатами перевірки складено акт від 25.09.2009 року за №12864/0915/23/32873692, яким встановлено порушення позивачем пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в розмірі 6492,00 гривень.

16.10.2009 року відповідачем, на підставі даного акту перевірки, за допущення зазначеного порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в порядку статті 22 вказаного Закону прийнято оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 32460,00 грн., що відповідає п'ятикратному розміру суми коштів, на яку виявлено невідповідність.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що наявність готівкових коштів в приміщенні крамниці - складу в розмірі 6492,00 грн., отриманих за наслідками розрахункових операцій, проведених 25.09.2009 року одразу після припинення робочого дня не утворює порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає їх вірними з огляду наступне.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до статті 2 якого, денний звіт реєстратора розрахункових операцій це - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням. Цією ж статтею Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»розрахункова операція визначена, як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 13 стаття 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено обов'язок суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Як встановлено судом, Одеською філією Товариства, при здійсненні підприємницької діяльності в крамниці - складі в місті Одеса по вулиці Миколаївська дорога, 128 використовується реєстратор розрахункових операцій », заводський №06080416, фіскальний №0915009449, зареєстрований Державною податковою інспекцією в Суворовському районі міста Одеси.

01.04.2009 року директором Одеської філії затверджено графік роботи структурних підрозділів філії, згідно якого крамниця - склад товариства працює з 08 години 30 хвилин до 12 години.

25.09.2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації в Одеській області крамниці - складу Одеської філії Товариства об 11 годині 51 хвилині було здійснено закупівлю товару, про що їм видано фіскальний чек на суму покупки. Після цього, об 11 годині 59 хвилин, у зв'язку із закінченням робочого дня крамниці - складу Одеської філії Товариства та припинення здійснення розрахункових операцій на реєстраторі розрахункових операцій крамниці - складу касиром філії роздрукований денного звіту реєстратора розрахункових операцій (Z-звіт) за №00089 та обнулено регістри денних підсумків реєстратора розрахункових операцій. Згідно вказаного денний звіт реєстратора розрахункових операцій (Z-звіт) за №00089 за період роботи крамниці - складу 25.09.2009 року здійснено роздрукування 17 чеків та здійснено 64 продажі товарів, обіг готівки складає 6492,00 грн.

Касиром готівка в розмірі 6492,00 грн. вилучена з касової скриньки для подальшої здачі до банківської установи.

О 12 годині 04 хвилин 25.09.2009 року, тобто після завершення робочого дня крамниці - складу Одеської філії Товариства, працівниками Державної податкової адміністрації в Одеській області розпочато здійснення перевірки та, на їх вимогу, одразу роздрукований денний звіт реєстратора розрахункових операцій (Х-звіт), згідно даних якого в касі крамниці-складу обіг готівки відсутній. Також, посадовими особами органу державну податкової служби виявлені в приміщенні крамниці-складу готівкові кошти, отримані за наслідками розрахункових операцій, проведених в крамниці протягом робочого дня 25.09.2009 року.

Таким чином, вищенаведене свідчить, що позивачем не було допущено порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки, на момент завершення робочого дня, роздрукування денного звіту розрахункових операцій суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідала сумі готівкових коштів зазначеній в денному звіті розрахункових операцій.

Із змісту ст. 19 Конституції України вбачається, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції та вважає, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються і підстав для його скасування не вбачається.

Що стосується доводів апелянта про те, що готівкові кошти в сумі 6492,00 грн. знаходились в касовій скринці, то наявність готівкових коштів в приміщенні крамниці - складу в розмірі 6492,00 грн., отриманих за наслідками розрахункових операцій, проведених 25.09.2009 року одразу після припинення робочого дня не утворює порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав апеляційна скарга задоволенню не підлягає, підстав для скасування постанови суду першої інстанції суд не знаходить.

Керуючись статтями 160 ч. 3, 167, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Івано - Франківську - залишити без задоволення, а постанову Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2010 року у адміністративній справі №2а-2935/09/0970 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції, а у разі складення в повному обсязі відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі.

Повний текст ухвали складено 08.10.2013 р.

Головуючий суддя З.М. Матковська

Судді В.С. Затолочний

С.М. Кузьмич