Справа № 820/9331/13-а
Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про відмову у відкритті провадження
04 жовтня 2013 р. м.Харків
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Мар'єнко Л.М., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України треті особи - суддя Київського районного суду Муратова Світлана Олександрівна, старший слідчий Київського РВ ГУМВС в Харківській області майор міліції Паегліт Тетяна Іванівна про стягнення суми,-
В С Т А Н О В И В:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Державної казначейської служби України , треті особи - суддя Київського районного суду Муратова Світлана Олександрівна, старший слідчий Київського РВ ГУМВС в Харківській області майор міліції Паегліт Тетяна Іванівна, в якому просить суд стягнути з Держказначейства України сто тисяч гривень на свою користь, у зв'язку з не повним розглядом справи №2018/2-373/11 від 17.03.2010 року суддею Муратовою Світланою Олександрівною та порушення його прав КПК України та Конституції України при розгляді цієї справи, внесеної в ЕРДР за №42012220080000009 від 28.11.2012 р. у зв'язку з бездіяльністю, яке виразилося в невнесенні вимог потерпілого в ЕРДР.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справою адміністративної юрисдикції є переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень
Згідно зі ст.104 КАС України, до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа, яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Як вбачається з позовних вимог, позивач просить стягнути з Держказначейства України сто тисяч гривень на свою користь, у зв'язку з не повним розглядом цивільної справи №2018/2-373/11 від 17.03.2010 року та порушення його прав передбачених КПК України та Конституції України при розгляді цієї справи, внесеної в ЕРДР за №42012220080000009 від 28.11.2012 р., у зв'язку з бездіяльністю, яке виразилося в невнесенні вимог потерпілого в ЕРДР.
Згідно ч.2 ст.21 КАС України - вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Відповідно до вимог п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки зазначену заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 про стягнення суми не може бути розглянута в порядку адміністративного судочинства.
Роз'яснити ОСОБА_1, що розгляд та вирішення таких справ віднесено до юрисдикції загальних судів, в порядку цивільного судочинства.
Керуючись ст. ст. 2, 3, 17, 104, 109, 165, 186 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної казначейської служби України , треті особи - суддя Київського районного суду Муратова Світлана Олександрівна, старший слідчий Київського РВ ГУМВС в Харківській області майор міліції Паегліт Тетяна Іванівна про стягнення суми.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження..
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу постановлено у письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Мар'єнко Л.М.