Ухвала суду № 33885166, 03.09.2013, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2013
Номер справи
9101/195319/2012
Номер документу
33885166
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

="fs124"> FONT>

5">УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

width="50 %" >

"03" вересня 2013 р.

справа № 2а/0470/10999/12

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Дадим Ю.М.

суддів: Богданенка І.Ю. Уханенка С.А.

за участю секретаря судового засідання: Манцова Д.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Приватного підприємства «Пектораль» на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства «Пектораль» до Управління Пенсійного фонду України в м. Нікополь та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання нечинним рішення №0313 від 29.08.2012 року про застосування фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2012 року у задоволенні позовних вимог Приватного підприємства «Пектораль» відмовлено.

В апеляційній скарзі Приватне підприємство «Пектораль» просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Сторони в судове засідання не з’явились, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, тому у відповідності до положення ст. 41 КАС України фіксування судового процесу не здійснюється.

Суд апеляційної інстанції, перевіривши законність та обґрунтованість оскарженої постанови, не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги.

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що Приватне підприємство «Пекторал» (код ЄДРПОУ 30648429) зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області як платник страхових внесків.

Управлінням Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області було складено Акт №104 від 29.08.2012 року про виявлення факту порушення законодавства щодо несвоєчасного подання звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України.

Як вбачається з вищезазначеного акту, встановлено порушення позивачем законодавства України, а саме несвоєчасне подання ПП «Пектораль» даних по звітам за 2010 рік до Управлінні Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області.

«Звіт про суми нарахованої заробітної плати (грошового забезпечення, доходу) застрахованих осіб та суми нарахованих внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до органів Пенсійного фонду України» подається платниками до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Фактично дані по звітам за 2010 рік до до управління Пенсійного фонду України в м. Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області Приватним підприємством «Пектораль» подано 17.08.2012 року чим порушено Постанову правління ПФУ від 05.11.2009 №26-1 (Порядок), пп.4 п.2 ст. 17 Закону України від 09.07.2003 р. №1058-ІУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

29 серпня 2012 року в.о. начальника управління ПФУ в м. Нікополі та Нікопольському районі на підставі п.5 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасне подання звітності до системи персоніфікованого обліку «Індивідуальних відомостей про застраховану особу за 2010 рік у строки визначені законодавством було прийнято Рішення №0313 про застосування фінансових санкцій до приватного підприємства «Пектораль» в розмірі 15197,28 грн.

Відповідно до п. 9.3.2 п.9.3 та п. 10.5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України та на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду накладається фінансова санкція залежно від строку затримки платежу.

На момент вчинення позивачем порушення, діяла норма пп.4 п.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, якою встановлено, що страхувальник зобов'язаний був подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Пп. 1.3 п. 1 Постанови правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 року №7-6 «Про затвердження Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування» (чинного на момент вчинення правопорушення) визначено, що звітність страхувальників до системи персоніфікованого обліку подається страхувальником один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік.

П. 5 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (чинного на момент вчинення правопорушення) було визначено, що виконавчі органи Пенсійного фонду за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції у вигляді накладення штрафу у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

01 січня 2011 року набрав чинності Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону визнано такими, що втратили чинність частини 1-9 статті 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Абзацом 5 пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону встановлено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

З вищенаведеним абзацом п'ятим пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464-VІ пов'язаний і шостий абзац цього ж пункту, яким передбачено збереження за Управлінням ПФ повноважень застосовувати штрафні санкції, якими Управління ПФ було наділене до 1 січня 2011 року.

Відповідно до абзацу шостого пункту 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2464-VІ на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийнятті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, суд зазначає, що рішення №0313 від 29.08.2012 року відповідачем прийнято правомірно, а також при прийняті вищезазначеного рішення діяв у відповідності та у спосіб, передбачений законодавством.

Беручи до уваги зазначене, доводи суду першої інстанції про відсутність законних підстав для задоволення вимог позивача, є обґрунтованими.

Переглядаючи справу в межах доводів апеляційної скарги, суд приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції суду відповідає вимогам закону, підстави для її скасування відсутні.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Пектораль» залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 09 жовтня 2012 року – залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена відповідно до ст. 212 КАС України.

Головуючий: Ю.М. Дадим

Суддя: І.Ю. Богданенко

Суддя: С.А. Уханенко