Ухвала суду № 33863897, 19.09.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2013
Номер справи
2а-0370/2579/12
Номер документу
33863897
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2013 р. Справа № 9104/158485/12

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Кузьмича С.М.,

суддів Матковської З.М., Затолочного В.С.,

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2012р. по справі № 2а-0370/2579/12 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА у Рівненській області про застосування фінансових санкцій,

в с т а н о в и в :

Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» звернулося з позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України в Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення № 170140/21 від 19.07.2012р. про застосування фінансових санкцій в розмірі 1700 грн.

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2012р. в задоволенні позову відмовлено повністю.

Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач, товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта", подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати вищевказану постанову суду, як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального права та закрити провадження у справі.

Сторони в судове засідання не з'явилися, хоча були належним чином повідомлені про дату та час розгляду справи, а тому, відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України, колегія суддів прийшла до висновку про можливість розгляду справи у їх відсутності.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотримання норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясовних обставин у адміністративній справі, підтверджених такими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, 08.06.2012р. працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України в Рівненській області згідно направлень на перевірку від 08.06.2012р. №№ 137, 138 була проведена фактична перевірка магазину «Колібріс», що розташований за адресою: Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Шкільна, 44, та належить ТзОВ «ТД «Аванта» (м.Луцьк, пров.Макарова, 5, зареєстроване як платник податків в Луцькій ОДПІ), з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, про що складено акт від 08.06.2012р. (реєстраційний номер 125/01/35495114 від 11.06.2012р.).

Перевіркою встановлено порушення позивачем ч.4 ст.11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995р. №481/95-ВР (далі - Закон України №481/95-ВР), Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010р. №1251 (далі - Положення №1251), а саме: реалізація однієї пляшки горілки особливої «Прайм суперіор», місткістю 0,7 л, міцністю 40% об. за ціною 52грн.63коп. з маркою акцизного податку, яка містить ознаки підробки - відсутня гама кольорів, нечіткий друк коду, рядку, серії, дати виготовлення марки, суми акцизного податку.

Судом першої інстанції в судовому засіданні, на підставі копії фіскального чека №186274 від 08.06.2012р., встановлено факт реалізації в магазині «Колібріс» (Рівненська область, м.Здолбунів, вул.Шкільна, 44) однієї пляшки горілки особливої «Прайм суперіор», місткістю 0,7 л, міцністю 40% об. за ціною 52грн.63коп. з маркою акцизного податку «20 ААБІ 010537 09/10 11,032 грн. АВ».

Вказана марка акцизного податку, разом з супровідним листом від 11.06.2012р. №2028/21/119 була направлена відповідачем для проведення експертизи до Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності Міністерства фінансів України.

16.07.2012 на адресу Регіонального управління з Міністерства фінансів України надійшла відповідь №31-13020-32-10/17266 від 10.07.2012р. з висновком №257-06-12 від 07.07.2012р. спеціаліста Департаменту державної політики у сфері пробірного нагляду, документів суворої звітності та лотерейної діяльності про те, що надана на перевірку марка акцизного податку для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва «20 ААБІ 010537 09/10 11,032 грн. АВ» підроблена шляхом видалення реквізитів (індексу регіону, серії, дати виготовлення, суми акцизного податку) з автентичної марки та нанесенням нових.

На підставі акту перевірки №125/01/35495114 від 11.06.2012р. рішенням в.о. начальника Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області від 19.07.2012 року №170140/21 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Аванта» застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 1700 гривень за реалізацію алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку.

Відповідно до ч. 4 т .11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, ячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон №481) алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного податку в порядку, визначеному законодавством.

Під маркуванням алкогольних напоїв та тютюнових виробів, відповідно до ст. 1 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» розуміється наклеювання марки акцизного збору в порядку, передбаченому Положенням про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка. Марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, зразки яких затверджуються Кабінетом Міністрів України. Маркуванню підлягають усі алкогольні напої з вмістом спирту етилового понад 8,5 % об'ємних одиниць. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер, місяць і рік випуску марки та позначення про суму сплаченого акцизного збору за одиницю маркованої продукції. Порядок запровадження марок акцизного збору нового зразка встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п. 226.2 ст. 226 Податкового Кодексу України та абз. 1 п.19 Положення №1251 наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Пунктом 226.9 ст. 226 Податкового Кодексу України та пунктом 20 Положення №1251 визначено, що вважаються такими, що немарковані, зокрема, алкогольні напої і тютюнові вироби з підробленими марками.

Згідно п. 28 Положення № 1251, відповідальність за порушення порядку маркування, продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів, несплату чи несвоєчасну сплату податку несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи згідно із законом.

Пункт 12 постанови Кабінету міністрів України від 30.07.1996 р. № 854 «Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями» встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.

Відповідно до абз.15 ч.2 ст.17 Закону України №481/95-ВР до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.

Враховуючи вищевикладене та те, що апелянтом не наведено переконливих обґрунтувань на підтвердження неправомірності оскаржуваного рішення, не спростовано порушень, виявлених під час перевірки, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про підставність винесення рішення відповідачем про застосування штрафних санкцій №170140/21 від 19.07.2012р.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

За таких підстав, апеляційна скарга товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" на постанову Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2012р. задоволенню не підлягає, а постанову суду першої інстанції необхідно залишити без змін.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Аванта" - залишити без задоволення, а постанову Волинського окружного адміністративного суду від 06.09.2012р. по справі № 2а-0370/2579/12 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя : Кузьмич С.М.

Судді: Матковська З.М.

Затолочний В.С.