Постанова № 33793706, 25.09.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.09.2013
Номер справи
812/7760/13-а
Номер документу
33793706
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

25 вересня 2013 року Справа № 812/7760/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Цицюри О.О.,

при секретарі судового засідання: Запорожцевій І.В.,

за участю представників сторін:

позивач не прибув,

відповідач не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 у розмірі 136029,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

05 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду звернувся позивач управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області з позовом з адміністративним позовом до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 у розмірі 136029,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач - комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» зареєстровано в управлінні Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області та є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до ч.1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування".

Згідно ч.8 ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

У порушення вищевказаних норм Закону комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» не в повному обсязі сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв'язку з чим за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 утворилась заборгованість у загальній сумі 136029,00 грн., що складається з суми нарахованого єдиного внеску за вказаний період у сумі 119535,53 грн., а також штрафних санкцій, нарахованих за своєчасно не сплачені суми єдиного внеску у розмірі 1951,97 грн., та пені у сумі 14541,50 грн.

У зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску та з метою погашення зазначеної заборгованості відповідачу направлено вимогу про сплату боргу № Ю 45.7 від 02.08.2013 на загальну суму заборгованості з єдиного внеску у розмірі 923109,79 грн., яка була отримана відповідачем 10.08.2013. Відповідач суму боргу, що вказана у вимозі у встановленому законом порядку не оскаржив та у 10-денний термін із дня отримання вимоги не сплатив.

Таким чином, станом на 31.07.2013 за відповідачем існує заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 136029,00 грн., яка ним у добровільному порядку не сплачена, у зв'язку з чим позивач звернувся до суду про стягнення вказаної суми коштів з відповідача у судовому порядку.

У судове засідання представник позивача не прибув, 25.09.2013 надіслав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника (а.с.44).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час, місце та дату розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с.41), надіслав на адресу суду 23.09.2013 письмовий відзив на позовну заяву, у якому визнав позовні вимоги позивача у повному обсязі як обґрунтовані та просив розглянути справу без участі представника відповідача (а.с.42).

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наявних у матеріалах справи доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов до наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначаються Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон № 2464-VI).

Згідно ст. 9. Закону № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

З матеріалів справи вбачається, що комунальне підприємство «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8», ідентифікаційний код 32507163, є юридичною особою, зареєстровано виконавчим комітетом Лисичанської міської ради Луганської області 22.08.2003 (а.с.8,9) та знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області у якості платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.7).

Комунальним підприємством «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» подано до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області звіти про нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень, квітень, травень, червень 2013 року, відповідно до яких підприємству нараховано суму єдиного внеску на загальну суму 132552,69 грн. (а.с.14-37) Однак, самостійно визначені суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем в повному обсязі не сплачено.

Згідно даних картки особового рахунку платника єдиного внеску період з 01.04.2013 по 31.07.2013, а також розрахунку нарахування та сплати єдиного внеску, фінансових санкцій та пені сума несплаченого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України становить 136029,00 грн. (а.с.10.11).

Згідно Закону 2464-VI на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Рішення територіального органу Пенсійного фонду про нарахування пені та/або застосування штрафів, передбачених частинами одинадцятою і дванадцятою цієї статті, є виконавчим документом.

У разі якщо платник єдиного внеску не сплатив зазначені в рішенні суми протягом десяти робочих днів, а також не повідомив у цей строк територіальний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, таке рішення передається державній виконавчій службі в порядку, встановленому законом.

Суми штрафів та нарахованої пені, застосованих за порушення порядку та строків нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску, стягуються в такому самому порядку, що і суми недоїмки із сплати єдиного внеску.

Суми штрафів та нарахованої пені включаються до вимоги про сплату недоїмки, якщо їх застосування пов'язано з виникненням та сплатою недоїмки.

Матеріалами даної справи підтверджується, що за порушення термінів сплати єдиного внеску УПФУ в м.Лисичанську Луганської області винесено рішення про нарахування пені та застосування штрафних санкцій №904 від 15.07.2013, яке направлено відповідачу за юридичною адресою з відповідним додатком - розрахунком фінансових санкцій та пені, і отримано відповідачем 17.07.2013, що підтверджено підписом уповноваженої особи відповідача на повідомленні про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.12,13).

Статтею 25 Закону № 2464-VI передбачено, що суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею. У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.

Як вбачається з матеріалів справи, у зв'язку з несвоєчасною сплатою єдиного внеску до управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, на підставі ч. 4 ст. 25 вищезазначеного Закону, відповідачу надіслано вимогу про сплату боргу № Ю 45.7 від 02.08.2013 на загальну суму 923109,79,99 грн., яка отримана відповідачем 10.08.2013. У встановленому законом порядку зазначена вимога не оскаржувалась та є чинною на час розгляду даної справи (а.с.6).

Таким чином, станом на 31.07.2013, загальна сума заборгованості, що підлягає стягненню з відповідача, становить 136029,00 грн., це підтверджується наявними у матеріалах справи письмовими доказами, а саме: карткою особового рахунку платника єдиного внеску (а.с.10), розрахунком заборгованості по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 (а.с.10.11).

У випадках передбачених в абзаці шостому ч.4 ст. 25 Закону № 2464-VI передбачено, що територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.

Частинами 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1,3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

У разі часткового визнання адміністративного позову відповідачем і прийняття його судом може бути прийнята постанова суду про задоволення визнаних відповідачем позовних вимог відповідно до статті 164 цього Кодексу. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання позовних вимог відповідачем суд не вбачає.

Оскільки до теперішнього часу відповідач заборгованість не сплатив, а також враховуючи, що позовні вимоги документально обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 КАС України, а також те, що позивач відповідно до пункту 18 частини 1 статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року №3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України у судовому засіданні 25 вересня 2013 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено до 30 вересня 2013 року, про що згідно вимог ч.2 ст.167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в м.Лисичанську Луганської області до комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» про стягнення заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 у розмірі 136029,00 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з комунального підприємства «Лисичанська житлово-експлуатаційна контора №8» (місцезнаходження: 93108, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Жовтнева, 311, ідентифікаційний код 32507163) на користь управління Пенсійного фонду Украини в м. Лисичанську Луганської області (місцезнаходження: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул.Свердлова, 347, код ЄДРПОУ 21792407) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2013 по 31.07.2013 у загальному розмірі 136029,00 грн. (сто тридцять шість тисяч двадцять девять гривень 00 коп.), що включає: суму недоїмки з єдиного внеску за вказаний період у розмірі 119535,53 грн. (сто дев'ятнадцять тисяч п'ятсот тридцять п'ять гривень 53 коп.), нараховані штрафні санкції у сумі 1951,97 грн. (одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят одна гривня 97 коп.), та пеню у сумі 14541,50 грн. (чотирнадцять тисяч п'ятсот сорок одна гривня 50 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Відповідно до частини 3 статті 160 КАС України постанова складена у повному обсязі 30 вересня 2013 року.

Суддя О.О. Цицюра