Постанова № 33762334, 16.09.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
16.09.2013
Номер справи
826/14166/13-а
Номер документу
33762334
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

16 вересня 2013 року 10:02 год. № 826/14166/13-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.

при секретарі судового засідання Галак А.В.,

у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовомПрокуратури Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національно енергетична компанія «Укренерго»до Товариства з обмеженою відповідальністю «МДСК» простягнення заборгованості

встановив:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МДСК» в дохід Державного бюджету України штраф у розмірі 1 700,00 грн.

Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 1 700,00 грн., який відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, чим порушив вимоги п. 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання.

На підставі вищенаведеного позивач просив суд стягнути заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю «МДСК» у примусовому порядку.

Відповідач в судовому засіданні виклав зміст своїх пояснень з приводу заявлених позовних вимог та зазначив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі.

pan style="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Закон України «Про електроенергетику» визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці і регулює відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» та п. 1 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929, з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, яка підпорядкована безпосередньо Міністерству палива та енергетики України, в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії - метою енергетичного нагляду є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

З матеріалів справи вбачається, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Центральному регіоні» державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», керуючись ст. 9 Закону України «Про електроенергетику», ст. 14 Закону України «Про теплопостачання» та Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 року № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2006 року № 131 зі змінами та доповненнями), в ході обстеження енергогосподарства Товариства з обмеженою відповідальністю «МДСК» встановила порушення Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, що підтверджується актом від 19.10.2012 року № 08/24-16-128.

З матеріалів справи вбачається, що Вимоги припису від 19.10.2012 року №08/24-16-222 про усунення порушень нормативно-правових актів у сфері теплопостачання відповідачем не виконані.

Відповідно до ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Національна комісія регулювання електроенергетики України, державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж, державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві відповідно до ст. 31 Закону України «Про теплопостачання», ст.27 Закону України «Про електроенергетику» та п.п. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 № 1312 (зі змінами і доповненнями), за ухилення від виконання припису від 19.10.2012 року № 08/24-16-222 постановою від 11.04.2013 року №30 наклала на відповідача штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1 700,00 грн., та який сплачується до Державного бюджету України.

Відповідно до п. 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання - суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Штраф сплачується до Державного бюджету України.

Як встановлено судом, на момент звернення до суду штраф у розмірі 1 700,00 грн. до державного бюджету відповідач не перерахував.

Таким чином, заборгованість перед бюджетом самостійно не погашена і на момент розгляду даної справи складає 1 700,00 грн.

Стаття 36-1 Закону України «Про прокуратуру» передбачає, що представництво інтересів або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави. Формою представництва є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.

Таким чином, беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 1 700,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, а також враховуючи те, що відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Прокуратури Дарницького району міста Києва в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національно енергетична компанія «Укренерго» задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МДСК» (код за ЄДРПОУ 30963726) в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31114106700176, одержувач - Васильківське УДКСУ, банк одержувача - ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 37886067, код бюджетної класифікації 21081100, штраф у сумі 1 700,00 (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.).

Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Шейко Т.І.

Повний текст постанови складено та підписано 20.09.2013 року.