ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2013 року Справа № 803/1904/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мачульського В.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування,
ВСТАНОВИВ:
Управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (далі - УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-ні., позивач) звернулося з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 (далі - ФОП ОСОБА_1, відповідач) про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року в сумі 2388,06 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду та відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок. Відповідачем не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року в сумі 2388,06 грн., а тому позивач просить стягнути з ФОП ОСОБА_1 зазначену суму заборгованості в примусовому порядку.
Представник позивача 19.09.2013 року подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності (а.с.23).
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа (далі - КАС України), яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач на розгляд справи не з'явився, свого представника в судове засідання не направив, хоча відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України був належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, причини неявки суду не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи до суду не звертався. До суду повернулось поштове рекомендоване відправлення № 4470100441579 з поміткою про отримання відповідачем особисто 12.09.2013 року (а.с.22).
Згідно з частиною шостою статті 128 КАС України, якщо не має перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Згідно із пунктом 10 частини першої статті 3 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанцій без виклику осіб, які беруть участь у справі, та проведення судового засідання на основі наявних у суду матеріалів у випадках, встановлених цим Кодексом. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Оскільки від представника позивача надійшла заява про розгляд справи у його відсутності, відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд даної справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, з наступних підстав.
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
Таким чином, даний публічно-правовий спір підпадає під юрисдикцію адміністративного суду.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку з 01 січня 2011 року визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VI від 08.07.2010 року (далі - Закон № 2464-VI).
Пункт 10 частини 1 статті 1 Закону України № 2464-VI визначає, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону зобов'язані сплачувати єдиний внесок. Згідно з пунктом 2 частини 1 цієї ж статі, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва серія НОМЕР_2 про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця, ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради Волинської області 30.04.1999 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1. Разом з цим, відповідач з 01 січня 2011 року відповідально до Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 2464-VI являється платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України № 2464-VI передбачено, що платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців)
Єдиний внесок, відповідно до ст. 7 цього Закону нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно з п. 3 розділу VІІІ «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного Закону, з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.
ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як платник внесків до Пенсійного фонду України, з дня набрання чинності цим Законом вважається платником єдиного внеску.
Згідно із п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до п. 8 ст. 9 цього Закону, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
З матеріалів справи вбачається, що відповідно до картки особового рахунку платника податків ФОП ОСОБА_1 за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року, поданого в УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. до сплати підлягало 2388,06 грн. єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таким чином, станом на 05.09.2013 року сума заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року становить 2388,06 грн., що також підтверджується розрахунком богу перед УПФ України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. по ФОП ОСОБА_1
Проаналізувавши вищевикладене, суд встановив, що загальна заборгованість відповідача перед Пенсійним фондом по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування яка на день розгляду справи - 19.09.2013 року не погашена, оскільки доказів про це надано не було.
Крім того, відповідно до частини 12 статті 9 Закону України № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Таким чином, загальна сума несплаченого відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року становить 2388,06 грн. та підлягає стягненню в користь правління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському р-н. Волинської області.
Керуючись ст.ст. 11,17,71,122,128,158,160,163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (44700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Володимирі-Волинському та Володимир-Волинському районі Волинської області (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Соборна, будинок 1, код ЄДРПОУ 37602528) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 21.01.2013 року по 05.09.2013 року в сумі 2388 (дві тисячі триста вісімдесят вісім) гривень 06 копійок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий
Суддя В.В. Мачульський