ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 вересня 2013 р.Справа № 1570/3555/08
Категорія: 8.2.1 Головуючий в 1 інстанції: Марин П. П.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
Головуючогосудді -Жука С.І. судді - Яковлева Ю.В. судді - Запорожана Д.В.при секретаріДанюк А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Одеського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2013 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень, -
встановиЛА:
Позивач звернувся до суду з позовом до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень.
Суд першої інстанції своєю постановою від 11 квітня 2013 року адміністративний позов Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнив повністю.
Скасував податкові повідомлення-рішення СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі № 0000361610/0 від 16.08.2007 р., № 0000361610/1 від 01.11.2007 р., № 0000361610/2 від 27.12.2007 р., № 0000371610/2 від 16.08.2007 р., № 0000371610/1 від 01.11.2007 р., № 0000371610/2 від 27.12.2007 р. та податкові повідомлення-рішення № 0000401610/0 від 16.08.2007 р., № 0000401610/1 від 01.11.2007 р. та № 0000681610/0 від 27.12.2007 р. в частині донарахованого податку на додану вартість в сумі 154535,4 грн. та застосованої штрафної санкції з цього податку в сумі 77268,00 грн.
Спеціалізована Державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Одесі не погодившись з постановою суду першої інстанції, подала апеляційну скаргу, в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду та прийняти нову постанову, якою у задоволенні вимог позивача відмовити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги Спеціалізована Державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Одесі посилається на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали та доводи апелянта в межах апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА № 731193 ПАТ "Одесагаз" здійснює такі види діяльності за КВЕД: розподілення газоподібного палива через місцеві (локальні) трубопроводи; торгівля паливом через місцеві (локальні) трубопроводи; будівництво трубопроводів; монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціювання; роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах; інша професійна, наукова та технічна діяльність.
У період з 11.06.2007 року по 23.07.2007 року на підставі направлень № 136 від 11.06.2007 р. та № 182 від 09.07.2007 р., виданих Спеціалізованою Державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Одесі (далі - СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі), наказу начальника СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі від 09.07.2007 р. № 323, фахівцями СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі та Державної податкової адміністрації в Одеській області проведена планова виїзна документальна перевірка ВАТ "Одесагаз" з питань дотримання податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2005 р. по 31.03.2007 р., за результатами якої складений акт від 06.08.2007 р. № 713/16-10/03351208/10.
Також були проведені планові виїзні документальні перевірки структурних підрозділів ВАТ "Одесагаз" з питань дотримання податкового та іншого законодавства за вказаний період, за результатами яких були складені акти перевірок від 04.07.2007 р. № 1107 Котовського управління з експлуатації газового господарства, акт перевірки від 09.07.2007 р. № 386/23-17-24762989 Ренійського управління з експлуатації газового господарства, акт перевірки від 11.07.2007 р. № 122-2300/24541002 Балтського управління з експлуатації газового господарства, акт перевірки від 23.07.2007 р. № 23-3/25026029 Овідіопольського управління з експлуатації газового господарства.
Результати перевірок структурних підрозділів ВАТ "Одесагаз" були зведені в один акт перевірки юридичної особи - ВАТ "Одесагаз" від 06.08.2007 р. № 713/16-10/03351208/10.
Згідно п. 1.7 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом Державної податкової адмінстрації України від 10.08.2005 р. № 327, який діяв на час проведення перевірки податковим органом, факти виявлених порушень податкового, валютного та іншого законодавства викладаються в акті невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок чітко, об'єктивно та в повній мірі, із посиланням на первинні або інші документи, які зафіксовані в бухгалтерському та податковому обліку, що підтверджують наявність зазначених фактів.
На підставі вищезгаданого акту перевірки СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі прийняті податкові повідомлення-рішення від 16.08.2007 р. № 0000361610/0, від 16.08.2007 р. № 0000371610/0, від 16.08.2007 р. № 0000401610/0.
Позивач оскаржив податкові повідомлення-рішення до СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі. Рішенням СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі про результати розгляду первинної скарги від 19.10.2007 р. № 23490/10/25-00.21 скарга ВАТ "Одесагаз" залишена без задоволення, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення - без змін.
ВАТ "Одесагаз" звернулось з повторною скаргою до ДПА в Одеській області. Рішенням ДПА в Одеській області про результати розгляду повторної скарги від 24.12.2007 р. № 34063/10/25-0007 скарга позивача задоволена частково, податкове повідомлення-рішення від 16.08.2007 р. № 0000401610/0 скасовано в частині 7618903,08 грн. донарахованого податку на додану вартість та в частині 3809452 грн. застосованої штрафної санкції, в іншій частині скарга залишена без задоволення, а податкові повідомлення-рішення без змін.
На підставі вказаного рішення ДПА в Одеській області було прийнято нове податкове повідомлення-рішення від 27.12.2007 р. № 0000681610/2, згідно якого був нарахований податок на додану вартість в сумі 160460,92 грн. та застосовані штрафні санкції в сумі 80232,0 грн., а всього на суму 240692,92 грн.
Відповідачем встановлено завищення ВАТ "Одесагаз" валових витрат виробництва та обігу в сумі 212500 грн. та суми податкового кредиту по ПДВ в сумі 42500 грн. за жовтень 2006 р.
З матеріалів справи вбачається, що між ВАТ "Одесагаз" (замовник) та ТОВ "С-Медіа Груп" (виконавець) було укладено договір від 25.08.2006 року № ОГ-25-08 про надання маркетингових послуг, відповідно до якого замовник доручає, а виконавець зобов'язується надати останньому послуги з проведення маркетингових досліджень за напрямками, що цікавлять замовника. Предметом маркетингового дослідження є маркетингове дослідження газового обладнання на території України. Маркетингове дослідження здійснювалось за наступними напрямками: вивчення ринку цін та пропозицій по поліетиленовим трубам; вивчення ринку цін та пропозицій по вимикаючим приладам (задвіжки), газовому обладнанню для газорегуляторних пунктів (регулятори тиску, клапана, фільтри, манометри); вивчення ринку цін та пропозицій по побутовому газовому обладнанню, у т.ч. лічильників. Загальна вартість робіт складала 255000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 42500,00 грн.
На підтвердження виконання даного договору позивачем наданий акт прийому-передачі робіт (наданих послуг) від 21.09.2006 р. на загальну суму 255000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 42500,00 грн., податкова накладна від 21.09.2006 р. № 87 255000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 42500,00 грн., платіжне доручення від 26.09.2006 р. № 6551.
Крім того, позивачем наданий звіт ТОВ "С-Медіа Груп" про результати проведеного маркетингового дослідження на тему: "Дослідження ринку газового обладнання на території України, оцінка потреби підприємства в досліджуваній продукції по пропонованому асортименту" від 20.09.2006 р., з якого вбачається, що ТОВ "С-Медіа Груп" надана інформація ВАТ "Одесагаз" щодо загальної характеристики українського ринку поліетиленових труб, цінових коливань на поліетиленові труби; щодо проведеного опитування 6 крупних виробників поліетиленових труб та інше.
Купівля позивачем маркетингових послуг за вищевказаним договором була спрямована на отримання в майбутньому доходу від будівельної діяльності за рахунок зниження витрат при закупівлі труб, необхідного обладнання для газорегуляторних пунктів, які встановлюються при газопроводах, за умови дотримання необхідної якості у будівництві трубопроводів.
Так, згідно з п. 5.1 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.
Згідно з пп. 5.2.1. п. 5.2.ст. 5 зазначеного Закону до складу валових витрат, зокрема, включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.
Згідно з п. 2.1., 2.2. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88, первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення.
Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів.
Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).
Так, доказами наявності зв'язку між понесеними витратами на придбання маркетингових послуг та господарською діяльністю позивача є договір від 25.08.2006 р. № ОГ-25-08, акт прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) від 21.09.2006 р., податкова накладна від 21.09.2006 р. № 87, платіжне доручення від 26.09.2006 р. та звіт ТОВ "С-Медіа Груп" про результати проведеного маркетингового дослідження.
В матеріалах справи наявні наказ ВАТ "Одесагаз" від 30.09.2005 р. № 165 про відрядження голови правління до м. Будапешт (Угорщина) на період з 04.10.2005 р. по 10.10.2005 р., посвідчення про відрядження з відміткою приймаючої сторони - фірми "Адамелла", витяг з журналу посвідчень про відрядження, авіаквиток; наказ ВАТ "Одесагаз" від 14.07.2006 р. № 154 про відрядження голови правління до м. Сінгапур і м. Куала-Лумпур (Малайзія) на період з 16.07.2006 р. по 23.07.2006 р., витяг з журналу посвідчень про відрядження, авіаквитки, копія паспорта голови правління ВАТ "Одесагаз" з відмітками органів прикордонного контролю, запрошення іноземної компанії "Вілмар Трейдінг Пте ЛТД" від 03.05.2006 р.
Наказом Міністерства фінансів України від 13 березня 1998 р. N 59 затверджена Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, п. 3 якої передбачено, що витрати на відрядження особи, яка перебуває в трудових відносинах з платником податку, включаються до складу валових витрат платника податку лише за наявності документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з основною діяльністю підприємства, а саме: запрошень сторони, яка приймає і діяльність якої збігається з діяльністю підприємства, що направляє у відрядження; укладеного договору (контракту) та інших документів, які відрегульовують або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь відрядженої особи в переговорах, конференціях або симпозіумах, які проводяться за тематикою, що стосується основної діяльності підприємства, яке відряджає працівника.
Відповідно до пп. 1.1 п. 1 розділу 2 Інструкції відрядження за кордон здійснюється відповідно до наказу (розпорядження) керівника підприємства після затвердження завдання, в якому визначаються мета виїзду, термін, умови перебування за кордоном (у разі поїздки за запрошенням подається його копія з перекладом), і кошторису витрат.
Відповідно до пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" до складу валових витрат включаються витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку або є членами керівних органів платника податку, у межах фактичних витрат особи, яка відряджена, на проїзд (включаючи перевезення багажу) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження, оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), найм інших жилих приміщень, телефонних рахунків, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкового страхування, витрат на усний та письмовий переклади, інших документально оформлених витрат, пов'язаних з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, включаючи будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку зі здійсненням таких витрат.
Зазначені витрати можуть бути включені до складу валових витрат платника податку лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), рахунків з готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхових полісів тощо. Не включається до складу витрат платника податку готівка, витрачена на цілі, визначені підпунктами 5.3.1 та 5.4.4 цієї статті, а також на цілі, не пов'язані з відшкодуванням особистих витрат фізичної особи, яка перебуває у відрядженні.
Додатково до витрат, визначених першим абзацом цього підпункту, відносяться не підтверджені документально витрати на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добових витрат), понесених у зв'язку з її відрядженням, у межах граничних норм, встановлюваних Кабінетом Міністрів України за кожний повний день відрядження, включаючи день від'їзду та приїзду.
Будь-які витрати на відрядження можуть бути включені до складу валових витрат платника податку за наявності підтверджуючих документів щодо зв'язку такого відрядження з основною діяльністю такого платника податку - запрошень приймаючої сторони, діяльність якої збігається з діяльністю платника податку; укладеного договору (контракту); інших документів, які встановлюють або засвідчують бажання встановити цивільно-правові відносини; документів, що засвідчують участь особи, яка відряджена стороною у переговорах, конференціях або симпозіумах, які проводяться за тематикою, що збігається з основною діяльністю платника податку.
Крім того, пп. 5.4.8 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" встановлено, що сума добових визначається: у разі відрядження у межах України та країн, з якими не встановлено або спрощено прикордонний контроль, - згідно з відмітками відряджуючої та приймаючої сторони на посвідченні про відрядження, форма якого затверджується центральним податковим органом; у разі відрядження до країн, з якими встановлено повний прикордонний митний контроль, - згідно з відмітками органів прикордонного контролю у паспорті або документі, що його замінює.
За відсутності зазначених відміток сума добових не включається до валових витрат платника податку.
Відповідно до розділу 2 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон - фактичний час перебування у відрядженні в країні, з якою встановлено повний прикордонний митний контроль, визначається за відмітками контрольно-пропускних пунктів Прикордонних військ України в закордонному паспорті, або документі, що його замінює, а також встановлено, що при відсутності вищевказаних відміток добові витрати відрядженому працівникові не відшкодовуються.
Крім того, в матеріалах справи наявна доповідна записка голови правління ВАТ "Одесагаз" ОСОБА_5 до службового відрядження у Сінгапур та Малайзію, в якій висвітлені пропозиції щодо майбутнього співробітництва ВАТ "Одесагаз" з такими країнами як Малайзія, Індонезія, ОАЕ щодо створення бази яка об'єктивно дозволить залучати природний газ з різних, не пов'язаних географічно та геополітично джерел на світовому ринку енергоносіїв. Зазначений доказ засвідчує участь відрядженої позивачем особи у переговорах, які проводились за тематикою, що стосується основної діяльності позивача, що спростовує твердження СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі про відсутність зв'язку відрядження голови правління ВАТ "Одесагаз" з основною діяльністю підприємства.
З підстав відсутності документів, підтверджуючих витрати на відрядження голови правління ВАТ "Одесагаз" відповідачем нарахований і податок з доходів фізичних осіб в сумі 5514,18 грн. та застосовані штрафні санкції з цього податку в сумі 16021,18 грн., так як відповідач вважає, що голова правління ВАТ "Одесагаз" отримав від позивача дохід у вигляді додаткових благ без утримання податку.
Так, згідно з п. 1.1 ст. 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку його працедавцем (самозайнятою особою), якщо такий дохід не є заробітною платою чи виплатою, відшкодуванням чи компенсацією за цивільно-правовими угодами, укладеними з таким платником податку (далі - інші виплати і винагороди).
Якщо додаткові блага надаються особою, що не є працедавцем платника податку, чи особою, яка діє від імені або за дорученням такого працедавця, то такі доходи прирівнюються з метою оподаткування до подарунків з їх відповідним оподаткуванням.
Крім того, в акті перевірки відповідачем зазначено про неутримання ВАТ "Одесагаз" податку з доходів фізичних осіб у сумі 80,69 грн. з суми, перерахованої підприємством за проживання працівників позивача в гуртожитку Одеської державної академії холоду та неутримання ВАТ "Одесагаз" податку з доходів фізичних осіб в загальній сумі 459,8 грн. з сум, перерахованих позивачем ПП "Володимир" за харчування сторонніх громадян та ФВАТ "Нова" за мінеральну воду "Моршинську".
Проте, відповідач в акті перевірки підтверджує, що ВАТ "Одесагаз" оплачено проживання у гуртожитку саме працівникам підприємства, отже вартість проживання у гуртожитку не може вважатись виплатою працівникам додаткового блага та не повинна включатися до складу загального оподатковуваного доходу працівників позивача.
Щодо порушення позивачем пп. 3.1.3 п. 3.1 ст. 3, пп. 4.2.9 п. 4.2 ст. 4, п. 17.2 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" внаслідок неутримання ВАТ "Одесагаз" податку з доходів фізичних осіб в загальній сумі 459,8 грн. з сум, перерахованих позивачем ПП "Володимир" за харчування сторонніх громадян та ФВАТ "Нова" за мінеральну воду "Моршинську", слід зазначити наступне.
Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" визначає, що умовою оподаткування є факт отримання доходу платником податку з доходів фізичних осіб. Вказаним законом не встановлено порядку оподаткування у разі відсутності персоніфікації особи. Отже, за відсутності можливості визначити конкретного платника податку - споживача додаткового блага, відсутні й правові підстави для нарахування та утримання податку.
У випадку придбання мінеральної води Моршинської та оплати за харчування сторонніх громадян коло осіб, які скористалися можливістю отримати додаткове благо, з акту перевірки визначити неможливо, тобто неможливо визначити суму отриманого додаткового блага кожним працівником.
Між ВАТ "Одесагаз" (замовник) та ТОВ "Юридична фірма "Форум" (виконавець) було укладено договір від 20.08.2003 р. про надання юридичних послуг, предметом якого є надання виконавцем замовнику консультативно-правових послуг по захисту та відстоюванню охоронюваних законом інтересів останнього в господарському суді, Вищому господарському суді України та Верховному суді України при розгляді в усіх інстанціях справи за позовом ВАТ "Одесагаз" до КП "Одестеплокомуненерго" про стягнення грошових коштів по заборгованості за постачання природного газу; послуги за його транспортування; суму штрафних санкцій, що фактично були надані в опалювальному періоді 2002-2003 рр. у сумі 6 704 142,97 грн. для досягнення позитивного результату для замовника по вищезазначеній справі. Про фактичне отримання юридичних послуг свідчить акт виконання завдання від 13.11.2005 р., в якому зазначено, що ТОВ "Юридична фірма "Форум" є платником єдиного податку і не є платником ПДВ. Вказане підтверджується наявними в матеріалах справи копіями свідоцтв про право сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою ТОВ "Юридична фірма "Форум".
Згідно з пп. 11.2.3 п. 11.2 ст. 11 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які є: а) нерезидентами; б) резидентами, які сплачують цей податок за ставкою нижчою, ніж зазначена у статті 10 цього Закону (крім платників податку, зазначених у пункті 7.2 статті 7 цього Закону), або сплачують цей податок у складі єдиного чи фіксованого податку чи є звільненими від сплати цього податку або не є його суб'єктами згідно із законодавством, - є дата оприбуткування платником податку товарів (а при їх імпорті - також робіт (послуг), супутніх чи допоміжних такому імпорту товарів), а для робіт (послуг), - дата їх фактичного отримання від таких осіб, незалежно від наявності їх оплати (у тому числі часткової або авансової).
Будь-яка особа, визначена абзацом "б" цього підпункту, зобов'язана при укладенні договору з платником податку за його вимогою зазначати у такому договорі про те, що така особа має статус платника цього податку на загальних умовах, передбачених цим Законом. Якщо така особа не зазначає у такому договорі про такий статус або якщо товари (послуги) надаються без укладення письмових договорів, то з метою визначення дати збільшення валових витрат покупця вважається, що такі товари (послуги) були надані особами, звільненими від оподаткування цим податком. Якщо особа, яка не має статусу платника цього податку на загальних умовах, передбачених цим Законом, зазначає у договорі, що вона є таким платником податку, то вважається, що така особа умисно ухиляється від оподаткування у розмірі отриманого нею авансу (попереднього платежу). При цьому платник податку - покупець товарів (послуг) не несе відповідальності за збільшення валових витрат, здійснених за датою попередньої оплати (авансування) вартості товарів (послуг) на підставі недостовірної інформації про статус платника податку, зазначеної у договорі.
Отже датою збільшення валових витрат платника податку при здійсненні ним операцій з особами, які не є платниками податку на прибуток на загальних підставах або якщо така особа є таким платником, але в договорі не зазначений такий його статус, є дата їх фактичного отримання від таких осіб незалежно від наявності оплати.
Крім того, ТОВ "Юридична фірма "Форум" також надавала позивачу юридичні послуги на стадії виконавчого провадження та стягнення суми заборгованості з КП "Одестеплокомуненерго" згідно з додатковою угодою від 05.10.2004 р., яка є невідємною частиною договору від 20.08.2003 р. Процедура стягнення закінчилась у листопаді 2005 р., коли був складений акт від 13.11.2005 р., внаслідок чого позивач сформував валові витрати в декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2005 року.
В акті перевірки відповідачем зазначено, що згідно наданих до перевірки реєстрів наданих податкових накладних позивач двічі включив до складу податкового кредиту суми податку на додану вартітсть в жовтні 2005 р. у розмірі 112035,2 грн. За податковою накладною від 31.05.2005 р. № 11144, яка була отримана від ДК "Газ України "Нафтогаз України" на суму 2397661,44 грн., в т.ч. ПДВ - 399610,24 грн.
Позивачем від ДК "Газ України "Нафтогаз України" ВАТ "Одесагаз" отримало 2 податкові накладні: від 30.04.2005 р. № 10190 на суму 5197347,82 грн., в т.ч. ПДВ - 866224,64 грн. та від 31.05.2005 р. № 11144 на суму 2397661,44 грн., в т.ч. ПДВ - 399610,24 грн.
На підставі пп. 7.2.8 п. 7.2 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість" позивач включив суму ПДВ у розмірі 1265834,88 грн. по двом вказаним податковим накладним до Реєстру отриманих податкових накладних.
Таким чином, за податковою накладною від 30.04.2005 р. № 10190 на суму 5197347,82 грн., в т.ч. ПДВ - 866224,64 грн. до Реєстру отриманих накладних включена сума ПДВ у розмірі 469223,4 грн., що на 397001,24 грн. менше ніж ПДВ, який вказаний в цій податковій накладній у розмірі 866224,64 грн.
За податковою накладною від 31.05.2005 р. № 11144 на суму 2397661,44 грн., в т.ч. ПДВ - 399610,24 грн. до Реєстру отриманих накладних включена сума ПДВ у розмірі 796611,48 грн., що на 397001,24 грн. більше ніж ПДВ який вказаний в цій податковій накладній у розмірі 399610,24 грн.
Сума податкового кредиту за двома податковими накладними повинна складати 1265834,88 грн., яку позивач і включив до Реєстру отриманих податкових накладних.
Що стосується завищення платником податку норм амортизації, то ні з акту перевірки, ні з його додатків також не вбачається з чого саме склалося порушення, не зазначені конкретні види основних фондів, які введені в експлуатацію з порушенням визначення групи основних фондів.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правильного висновку про безпідставність та необгрунтованість висновків, зроблених СДПІ по роботі з ВПП у м. Одесі в акті перевірки від 06.08.2007 р. № 713/16-10/03351208/10, на підставі якого були винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення.
Розглянувши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що судом першої інстанції повно і всебічно досліджено обставини справи, надані сторонами докази, правильно визначено характер спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ч.2 ст.71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Отже судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги не є істотними і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі, - залишити без задоволення.
Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 11 квітня 2013 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства "Одесагаз" до Спеціалізованої Державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Одесі про скасування податкових повідомлень-рішень, - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання ухвалою апеляційного суду законної сили.
Головуючийсуддя С.І. Жук суддя Ю.В. Яковлев суддя Д.В. Запорожан