Ухвала суду № 33557667, 17.09.2013, Кіцманський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
17.09.2013
Номер справи
718/1280/13-а
Номер документу
33557667
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 718/1280/13-а

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.09.2013 року м. Кіцмань

Кіцманський районний суд Чернівецької області у складі: головуючого - судді Мізюка В.М., при секретарі - Анучкіній О.З., з участю: представника позивача - Журби Н.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Кіцманської райдержадміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом до ОСОБА_2, мотивуючи свої вимоги тим, що 04 вересня 2007 року останній було призначено державну соціальну допомогу на дитину-інваліда ОСОБА_3 та надбавку на догляд за ним. Надбавка на догляд було призначена в розмірі: з 01 вересня 2007 р. по 30 вересня 2007 року - 297,50 грн., з 01 жовтня 2007 р. по 17 жовтня 2011р.- 302.00 грн. Вказує на те, що ОСОБА_2 з 05 вересня 2007 року по 08 лютого 2010 року працювала викладачем по класу фортепіано і концертмейстерства в Кіцманській музичній школі а з 21 вересня 2009 року працює на посаді музичного керівника, тимчасово, на 0,75% ставки в Кіцманському НВК. Посилається на те, що відповідно до п. 3.12 Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам (надалі - Порядок), у разі працевлаштування особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною-інвалідом, виплата надбавки на догляд припиняється з місяця, наступного за тим, в якому відбулося працевлаштування. Згідно п. 3.13 Порядку, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати надбавки на догляд, одержувачі зобов'язані повідомити про це органи праці та соціального захисту населення. Зняття надбавки на догляд у таких випадках проводиться з місяця, наступного за тим, в якому виникли ці обставини. Про необхідність повідомлення управління праці та соціального захисту населення у разі працевлаштування, відповідача було повідомлено при заповненні заяви на призначення надбавки на догляд, яку вона власноручно підписала. Проте, відповідач не повідомила управління про своє працевлаштування. Зазначає, що 09 квітня 2010 року було припинено виплату надбавки на догляд за дитиною-інвалідом ОСОБА_2 з 01 квітня 2010 року у зв'язку з її працевлаштуванням, отже періодом за який, відповідач не мала права на одержання надбавки на догляд за дитиною-інвалідом є період з 05 вересня 2007 року по 31 березня 2010 року. Відповідно до п. 6.3 Порядку, сума надбавки на догляд, надміру- виплаченої одержувачу внаслідок зловживань з його боку (внаслідок подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї тощо), стягуються на підставі рішення органу праці та соціального захисту населення. Рахує, що за даний період ОСОБА_2 було незаконно виплачено надбавку на догляд за дитиною-інвалідом на загальну суму 6256,48 грн., з урахуванням усіх перерахунків її розміру. Вважає, що 17 квітня 2013 року управління зверталося до суду з позовною заявою, але ухвалою Кіцманського районного суду № 718/683/13-ц провадження у було закрито згідно п. 1 ч. 1 ст. 205 ЦПК України, а тому рахує поважною причину пропуску строку звернення до суду, оскільки відбулася зміна практики розгляду Кіцманським районним судом справ за позовними заявами Управління праці та соціального захисту населення до фізичних осіб про повернення до державного бюджету надміру виплачених коштів у вигляді субсидій та інших державних допомог, тому просила задовольнити адміністративний позов та визнати поважною причину пропуску строку звернення з адміністративним позовом суду.

Представник позивача підтримала заявлені вимоги з наведених підстав.

В судове засідання належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду відповідач не прибув, не повідомивши причини неприбуття, тому суд вважає, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 128 КАС України справу слід вирішувати на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов слід залишити без розгляду з наступних підстав.

Статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Пропущення строків звернення до адміністративного суду обумовлює настання певних правових наслідків, передбачених ст. 100 КАСУ, якою встановлено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Позивач дізнався про порушення права 29 березня 2010 року і з цього часу починається перебіг строку звернення до суду.

У даному випадку позивачем заявлено про поважність пропуску строку звернення з адміністративним позовом, мотивоване тим, що управлінням було подано позовну заяву ще 15 березня 2013 р., однак ухвалою суду від 17 квітня 2013 р. провадження у справі було закрито.

Закриття провадження у цивільній справі у даному випадку не є поважною причиною пропуску строку звернення з адміністративним позовом. оскільки не є об'єктивно непереборною обставиною, яка не залежить від волевиявлення сторони та пов'язана з дійсними істотними перешкодами та труднощами, що заважали звернутись до суду у межах встановленого строку.

Ніяких обставин, які б перешкоджали позивачу звернутись до суду за захистом свого права у встановлені законом строки, судом не встановлено.

Згідно п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо: позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 99, 100, 128, 155, 160, 186 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Управління праці та соціального захисту населення Кіцманської райдержадміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплаченої надбавки на догляд за дитиною-інвалідом, залишити без розгляду.

Апеляційна скарга може бути подана до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Кіцманський районний суд Чернівецької області протягом п`яти днів з дня проголошення ухвали або з дня отримання її копії.

Суддя: