Постанова № 3345296, 03.12.2008, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.12.2008
Номер справи
2-а-200/08
Номер документу
3345296
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

 

    ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 

                                   

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 год. 30 хв.                                                           м. Черкаси

03 грудня  2008 р.                                                     Справа № 2-а-200/08За позовом  малого приватного підприємства «Вегас»доДержавної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської областіпроскасування   рішень:

 від  16.07.2008 р.  № 0001552302, щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 3 400  грн.,

 від  12.08.2008 р.  № 0001802302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 2 380 грн.,

 від  12.08.2008 р.  № 0001822302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі  1 360 грн.,

від  04.07.2008 р.  № 0001392302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500 грн.,Суддя Новікова Т.В.                                    Секретар Шульга О.В.

 за участю  представників:

позивача–     Гречанюк-Самойлової С.В.(за дов. МПП «Вегас» від 08.08.2008р.),

відповідача–Гришка С.І. (за дов. ДПІ у Чигиринському районі від 29.09.2008 р. № 7376/10-051),

                        Курінної О.В. (за дов. ДПІ у Чигиринському районі від 27.10.2008 р. № 8211).

Обставини справи:

     МПП «Вегас» звернулося до суду  з адміністративними позовами:

    від 23.09.2008 р., в якому просить скасувати рішення ДПІ у Чигиринському районі  від 16.07.2008р. № 0001552302 прозастосування штрафних (фінансових)  санкцій у сумі 3400  грн.,

    від 25.09.2008р. в якому просить скасувати рішення ДПІ у Чигиринському районі від 12.08.2008р. № 0001802302 про застосування штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 2380 грн.,

    від 29.09.2008р., в якому просить скасувати рішення ДПІ у Чигиринському районі від  12.08.2008р. № 0001822302 про застосування  штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 1360 грн.,

     від 02.10.2008р.в якому просить скасувати рішення ДПІ у Чигиринському районі від 04.07.2008р. № 0001392302 про застосування  штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500 грн.

     Ухвалою суду від 02.10.2008р., від 02.10.2008р.від 07.10.2008р., від 10.10.2008р. відкрито провадження зі справ 2-а-200/08, 2-а-201/08, 2-а-281/08, 2-а-321/08 та призначено попереднє судове засідання на 21.10.2008 р., 21.10.2008р., 27.10.2008р., 31.10.2008р.

     Ухвалами суду від 13.10.2008р., від 21.10.2008р. об’єднанно адміністративні справи 2-а-200/08, 2-а-201/08, 2-а-281/08, 2-а-321/08 в одне провадження за наявності  однорідних позовних вимог, якому  присвоєно номер № 2-а-200/08.

     До суду надіслано  уточнення  позовних вимог від 10.11.2008 р., в якому позивач  просить  внести виправлення до тексту позовних вимог  у зв’язку  з технічною опискою. Крім того, позивачем подано до суду нормативно-правове обґрунтування позовних вимог щодо оскаржуваного рішення від 12.08.2008р.№0001822302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1360грн.

     Ухвалою суду від 27.10.2008р. залучено в якості другого відповідача Державну податкову адміністрацію в Тернопільській області, яка здійснювала перевірку МПП «Вегас» у м. Теребовля Тернопільської області та  залучено, як свідка, особу яка відмовилася від підпису матеріалів перевірки від 07.06.2008р, Бонз Ольгу Миколаївну, однак зазначені особи до залу  судового засідання не з’явилися, причини неявки суду не відомі.

      В запереченнях ДПІ у Чигиринському районі  проти адміністративного позову від 12.11.2008р., від 17.10.2008р. №7958/10-051, від 20.10.2008р. № 7975/10-051, від 10.11.2008р. та від 12.11.2008р., відповідач просить відмовити МПП «Вегас» у задоволенні позовних вимог, з посиланням на відсутність обладнання фіскальною пам’яттю гральних автоматів позивача і невідповідність  вимогам  рішень  податкових  органів, що є порушенням п.1.2 ст.3 Закону України «Про застосування  реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265 (далі – Закон № 265).

      Під час судового засідання 03.12.2008р. позивачем подано клопотання про відмову від позову про скасування рішення ДПІ у Чигиринському районі від 04.07.2008р. №0001392302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500 грн.зі справи № 2-а-321/08 об’єднаної в одне провадження з адміністративними справами 2-а-200/08, 2-а-201/08, 2-а-281/08,  у зв’язку  зі сплатою  заборгованості відповідно до платіжного доручення від 17.11.2008р. № 246.Відповідач проти задоволення даного клопотання не заперечив.

       На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 03.12.2008р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 10.12.2008р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

      Розглянувши подані позивачем документи і матеріали адміністративного позову, заслухавши пояснення  представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

ВСТАНОВИВ:

     Співробітниками податкових органів проведені перевірки залів гральних автоматів господарських одиниць МПП «Вегас» (ідентифікаційний код 30199999, юридична особа зареєстрована Чигиринською районною державною адміністрацією 26.09.2007р. №10181070008000177, за первинною реєстрацією від 19.10.1998р.,серія А00 №258546, яка  перебуває на обліку платників податків від 17.08.2007р.), господарської діяльності позивача у сфері грального бізнесу та винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.1 ст.3 Закону від 06.07.1995 р. № 265, а саме:

       1) згідно акту перевірки Глухівської міжрайонної державною податкової інспекції Сумської області від 07.07.2008р. №180400532320 господарської одиниці МПП «Вегас» код 30199999  встановлено, що в залі гральних автоматів за адресою: м. Глухів, вул.Києво-Московська, 24, здійснюється діяльність організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах із застосуванням реєстратора розрахункових операцій модифікації «МАРІЯ-701», заводський №5200000745, поставленого на облік Глухівською МДПІ від 06.12.2006р., Господарська діяльність на гральних автоматах щодо організації та проведення азартних ігор здійснюється згідно ліцензії Міністерства фінансів України серії АВ №082810 від 03.07.2006р. строком дії з 30.05.2006р. по 29.05.2011р., ліцензії Сумської обласної державної адміністрації серія АБ №321165 від 30.08.2007 на організацію та утримання гральних закладів строком  дії з 30.08.2007р. по 29.08.2012 р. на які МПП «Вегас» придбало торгові патенти: від № 903441 по №903450 терміном дії з 01.01.2008р. по 31.12.2012р. вартістю 2 081грн.00коп.(10штук). На момент перевірки 07.07.2008р. в залі гральних автоматів знаходилося 12 гральних автоматів, з яких 10 перебували в робочому стані та надавали послуги  грального бізнесу, що підтверджено поясненнями оператора. Однак,  в порушення  вимог Закону  № 265 та постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.2001 № 121 (із змінами  і доповненнями від 29.01.2001р. № 151, від 10.12.2003р. № 1905), зазначені гральні автомати МПП «Вегас» не були оснащені фіскальною пам’яттю та не працювали у режимі реєстраторів розрахункових операцій, без видачі розрахункового документа – касового чека, зокрема, при проведенні розрахункової операції по видачі виграшу на суму 70грн. Не забезпечувалась відповідність сум готівкових коштів на місті проведення розрахунків 71грн.00коп., сумі коштів, яка зазначена  в поточному «Х» звіті  на суму 61грн.00коп., тому невідповідність (надлишок) складає 10грн.00коп.

       За результатами перевірки МПП «Вегас» (м. Глухів вул. Києво-Московська,24, код 30199999) від 07.07.2008р. ДПІ у Чигиринському районі  винесено рішення про  застосування штрафних (фінансових) санкцій від 16.07.2008р. № 0001552302 на суму 3400 грн.00коп.

     2) згідно акту перевірки Сумської міжрайонної державної податкової інспекції від 22.05.2008р. №001412181502223234 господарської одиниці МПП «Вегас» код 30199999  встановлено, що в залі гральних автоматів за адресою: Сумська область, м. Лебедин, пл.Інтернаціональна,36, код 30199999, придбано торгові патенти на право здійснення діяльності у наданні послуг у сфері грального бізнесу із застосуванням реєстратора розрахункових операцій модифікації «DATECSМР-500і», заводський номер №ДЮ 09000110, реєстраційне посвідчення до РРО (КС) № 2327000388, зареєстрований у ДПІ у Чигиринському районі від 06.07.2006р., поставлений на облік у Лебединському відділенні Сумської МДПІ від 06.07.2006р., номер установленого засобу контролю (серія BF052885, BE052888), довідка про опломбування РРО (КС) не видавалась. Діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах здійснюється згідно ліцензії  Міністерства фінансів України серія АВ № 082810 від 05.07.2006р. на організацію діяльності з проведення азартних ігор строком дії з 30.05.2006 р. по 29.05 2011 р. та ліцензії Сумської обласної державної адміністрації серія АВ № 321865 від 30.08.2006р. на організацію та утримання гральних закладів строком дії з 30.08.2004р. по 29.08.2012р. Книга обліку розрахункових операцій № 2327000388 р/з від 30.12.2007р., розрахункові книжки не реєструвались. На момент перевірки в залі гральних автоматів знаходилось 9 гральних автоматів, з яких 7 гральних автоматів знаходилось у робочому стані та підключені до електромережі на яких надавалися послуги у сфері грального бізнесу, які не оснащенні фіскальною пам’яттю, що підтверджено поясненням  оператора Макаренко М.В.

     За результатами проведеної перевірки господарської одиниці МПП «Вегас» (Сумська область, м. Лебедин, пл.Інтернаціональна,36) від 22.05.2008р. ДПІ у Чигиринському районі  винесено рішення від 12.08.2008р. № 0001802302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій  на суму 2380 грн.00коп.

    3) згідно акту перевірки Державної податкової адміністрації в Тернопільській області від 07.06.2008р. господарської одиниці МПП «Вегас» код 30199999, яка розташована за адресою: Тернопільська область, м. Теребовля, вул. Князя Василька,75, встановлено, що позивачем здійснюється діяльність у сфері грального бізнесу на 4 діючих гральних автоматах «Адмірал» на які придбані торгові патенти в ДПІ у Теребовлянському районі, з грошовим виграшем без виконання фіскальних функцій і без здійснення обліку кількості жетонів (кредитів), які використовуються у грі на цих автоматах, а саме: не здійснюється розрахункова операція на повну суму наданої послуги; не проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку і переведений у фіскальний  режим роботи реєстратор розрахункових операцій; без реєстраційного посвідчення до РРО (КС), який не поставлений на облік та за відсутності довідки про його опломбування. Зокрема, встановлено факт надання послуги у сфері грального бізнесу вартістю 25грн.00.коп.,який здійснювався без застосування реєстратора розрахункових операцій (КОРО), без видачі розрахункового документа та за відсутності  зберігання контрольних стрічок, фіскальних звітних чеків (Z– звітів) впродовж 3-х років. Крім того, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків на суму 25грн.00коп. не зазначена в поточному звіті РРО та не співпадає із сумою готівкових коштів за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня. Фіскальний режим роботи РРО не встановлено.  

     Разом з тим, працівниками  ДПА в Тернопільській області складено акт про відмову особи, яка здійснює розрахункові операції в залі  гральних автоматів, Бонз Ольги Миколаївни – оператора МПП «Вегас», від підписання матеріалів перевірки від 07.06.2008р. № 015660  після  ознайомлення  її  зі  змістом даного акту перевірки.  

     За результатами проведеної перевірки МПП «Вегас» (Тернопільська область, м. Теребовля, вул. Князя Василька, 75) від 07.06.2008р. без номера,  ДПІ у Чигиринському районі  винесено  рішення від 12.08.2008р. № 0001822302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1360грн.00коп.

     4) згідно акту перевірки Гадяцької міжрайонної державної податкової інспекції Державної податкової адміністрації у Полтавській області від 31.03.2008р. №00027516110020 господарської одиниці МПП «Вегас», яка розташована за  адресою: Полтавська область, м. Зеньків, вул. Леніна, 42-а, встановлено, що позивач здійснює  діяльність організації і проведення азартних ігор із застосуванням реєстратора розрахункових операцій модифікації «MINI-600.02 МЕ», заводський №ПА 62100173, реєстраційне посвідчення № 2327000472 виданого ДПІ у  Чигиринському районі від 18.10.2006р. Діяльність позивача в сфері грального бізнесу здійснюється відповідно до ліцензії АВ №082810 від 03.07.2006р.  з терміном дії до 29.05.2011 р., на підставі торгових патентів в кількості 7 штук від 28.09.2006р.  виданих Зінківським відділенням Гадяцької  МДПІ із щомісячною платою у розмірі 350 грн., дозвіл на право розміщення об’єкта  послуг № 234-PJвід 01.11.2006 р. Довідка про опломбування РРО (КС) видана 13.10.2006 р. Книга обліку розрахункових операцій № 2327000472 зареєстрована 07.12.2007р. ДПІ у Чигиринському районі на місце проведення  розрахункових операцій м. Зіньків вул. Леніна, 42а.

     Перевіркою встановлено факт надання послуги у сфері  грального бізнесу на гральному автоматі вартістю 100грн., без застосування реєстратора розрахункових операцій та  без  видачі розрахункового документа, за  відсутності журналу реєстрації перевірок контролюючих органів, що є порушенням п. 1.2 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 1776-ІІІ від 01.06.2000р. (із змінами  і  доповненнями).

     За результатами проведеної перевірки МПП «Вегас» (Полтавська область, м. Зеньків, вул. Леніна, 42-а,) від 31.03.2008р. ДПІ у Чигиринському районі винесено рішення від 04.07.2008р. № 0001392302 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 500грн.

      Зокрема, клопотання позивача про відмову від позову щодо скасування рішення ДПІ у Чигиринському районі від 04.07.2008р. №0001392302 про застосування штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500грн. на підставі сплати позивачем зазначеної заборгованості, судом задоволено.

     Як вбачається з висновків перевірок ДПІ  вище зазначених господарських одиниць  МПП «Вегас», позивачем  здійснювалася діяльність  у сфері грального бізнесу з порушенням  вимог  ст.ст. 1, 3, 7, 8, 11 Закону від 06.07.1995р. № 265, п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» від 07.02.2001р. №121(з подальшими змінами і доповненнями від 29.01.2003р. №151, від 10.12.2003р. №1905) та п.6 Додатку до неї.

     Позовні вимоги МПП «Вегас» мотивовані можливістю застосування самих гральних автоматів з продажу послуг, як  реєстраторів розрахункових операцій, які на думку позивача, відповідають вимогам Закону №265 та занесені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій як РРО і відповідають  вимогам реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування. Крім того, позивач посилається на відсутність норми Закону №265 штрафних санкцій за не обладнання гральних автоматів фіскальною пам’яттю та не  використання їх як реєстраторів розрахункових операцій. Крім того, в науковому-обгрунтуванні позовних вимог від 27.10.2008р. позивач посилається на універсальність  вимог згаданого Закону, який надає можливість суб’єкту господарювання здійснювати послуги у сфері грального бізнесу, обираючи при цьому  реєстратори виходячи з власних потреб, без врахування вимог податкових органів  щодо обладнання гральних автоматів фіскальною пам’яттю. Позивач не погоджується з актами перевірки відповідача та застосування до позивача штрафних санкцій.

       В запереченнях відповідача від 17.10.2008 р. № 7958/10-051, від 20.10.2008р. № 7975/10-051, від 12.11.2008р., від 10.11.2008р.з посиланням на ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», ст.3 Закону №265 в частині застосування  гральних автоматів, які не обладнанні фіскальною пам’яттю, затверджених протокольним рішенням Державної комісії з питань впровадження електронних систем і засобів контролю та управління товарним і грошовим обігом від 27.06.2006 № 13, вимоги постанов Кабінету Міністрів України від 18.02.02. № 199, від 07.02.2001 № 121, зазначається що   МПП «Вегас» здійснювало діяльність  в сфері грального бізнесу з порушенням вимог законодавства, а саме позивач мав можливість до 31.12.2006р. звернутися до виробників про виготовлення РРО і внести їх до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, оскільки гральні автомати позивача не  забезпечують роздрукування розрахункового  документу – касового чеку при проведенні розрахункових операцій. Крім того, ДПІ у Чигиринському районі  у своїх доводах посилається  на рішення Державної податкової адміністрації України від 13.10.2008 р. № 20770/7/25-0415 про  залишення без задоволення скарги директора МПП «Вегас» Чернишова С.С. на рішення ДПІ у Чигиринському районі від 16.07.2008р. №0001552302 щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму  3400грн.00коп. за порушення вимог Закону від06.07.1995р.№265.

     Як вбачається  з матеріалів об’єднаних  адміністративних  справ,  позовні вимоги не містять  належних правових підстав  при оскарженні  рішень  податкових органів  про застосування штрафних (фінансових) санкцій  до позивача за порушення законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій і забезпечення фіскальною функцією гральних автоматів і тому  не підлягають задоволенню.

     Частиною 2 ст. 19 Конституції України  передбачено, що органи державної влади та  органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах  повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.

     Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 265 (із змінами внесеними згідно Закону України від 21.12.2000р.N2156-III), реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Крім того, встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

      Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення (ст. 3 Закону № 265).

    Статтею 11 Закону № 265 передбачено терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, які встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.

    Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст.15 Закону).

     Зокрема,  за порушення суб’єктами  підприємницької  діяльності  вимог Закону передбачена відповідальність, яка  за рішенням відповідних органів  державної податкової служби  України, застосовується у вигляді  фінансових  санкцій  у  встановленому Законом  розмірі.

     В ході  проведених перевірок господарських одиниць МПП «Вегас» встановлено порушення порядку проведення готівкових розрахунків, про що зазначено у складених  за результатами перевірок актах. Зокрема, порушення полягають у не проведенні розрахункової операції через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений  у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій (РРО), без видачі розрахункового документа – касового чека та не забезпечуючи при цьому відповідність сум готівкових коштів на місті проведення розрахунків (71грн.00коп) сумі коштів, яка зазначена в поточному «Х» - звіті (61грн.00коп.), з надлишком коштів 10 грн.00коп. (господарські одиниці МПП «Вегас» м. Глухів, вул. Києво-Московська,24, та Тернопільської обл. м. Теребовля, вул.Кн.Васильчика,75).

     Отже, як підтверджено матеріалами справи  та не заперечується сторонами, сума  коштів, яка не проведена через  РРО і не підтверджена розрахунковим документом є сумою, що  знаходилась в кредитах на гральному автоматі. Тому висновки відповідача щодо порушення позивачем порядку розрахунків обґрунтовуються необхідністю проведення розрахункової операції із застосуванням РРО, а саме в момент прийняття відповідної суми готівкових коштів. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режим реєстрації.

       У визначених Законом № 265 (абзаци 1,2 ст. 2) термінах вбачається, що:

    фіскальні функції це здатність реєстраторів розрахункових операцій забезпечувати одноразове занесення, довготермінове зберігання у фіскальній пам'яті, багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти;

    реєстратор розрахункових операційце пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг);

     розрахункова операціяце приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.   

     Одним із  видів автоматів з продажу послуг є гральний  автомат. Однак закон вимагає застосування реєстраторів розрахункових автоматів, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування (п.3 ст.3 Закону), відповідно гральні автомати, які не забезпечують реалізації фіскальних функцій не включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій.

     Терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із  застосуванням  платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо)  із  застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та  Національного банку України (ст. 11 Закону).

     Відповідно  до змін внесених у  додатках до Постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. № 121 «Про терміни переведення суб’єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» (постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2006р. № 803) термін переведення суб’єктів господарювання, які  надають послуги гральних автоматів, на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на  31.12.2006р.

       Відповідно  до п. 4.4 «Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги)  затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 164, реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не  пізніше завершення розрахункової операції. Розрахункова операція вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.

     Таким чином, з 01.01.2007р. суб’єкти господарювання, які надають послуги гральних автоматів мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

     Аналіз  наведених положень Закону України № 265, та Порядку свідчить про необхідність  застосування реєстраторів розрахункових операцій саме при здійсненні розрахункової операції, тобто приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

     Тому посилання  позивача на факт проведення відповідної розрахункової операції через РРО, в  подальшому, суд вважає таким що не спростовує встановленого під час  перевірки порушення, а навпаки наведене прямо свідчить, що підприємством не забезпечується порядок проведення розрахункових операцій передбачених законом, не забезпечується видача розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції при прийнятті готівкових коштів.

     Таким чином,  за порушення  п. 1 ст. 3 Закону № 265 від 06.07.1995р. до МПП «Вегас»  відповідно до ст. 17 зазначеного Закону відповідачем застосовані  штрафні (фінансові) санкції, а саме за:

    рішенням ДПІ у Чигиринському районі  від 16.07.2008р. № 0001552302 прозастосування штрафних (фінансових)  санкцій у сумі 3400  грн.,

    рішенням ДПІ у Чигиринському районі від 12.08.2008р. № 0001802302 про застосування штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 2380 грн.,

    рішенням ДПІ у Чигиринському районі від 12.08.2008р. № 0001822302 про застосування  штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 1360 грн.,

    рішенням ДПІ у Чигиринському районі від 04.07.2008р. № 0001392302 про застосування  штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500 грн., що відповідає  чинному законодавству.

    Отже, відсутність на гральних автоматах позивача фіскальних пристроїв не може бути підставою для незастосування РРО при проведенні розрахункової операції, коли таке застосування передбачено законом, та відповідно в даному випадку не є підставою для звільнення від встановленої законом відповідальності за незастосування РРО, невидачу розрахункового документу.

       Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

       Доказів, які б спростовували оспорюванні рішення відповідача, позивач суду не надав, оскільки, під час проведення перевірки було виявлено порушення ним законодавства, які полягають у здійсненні розрахункових операцій  без застосування РРО та невидачі відповідного розрахункового  документу,

       З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

       Керуючись  ст.ст. 9, 69-71, 94, 133, п.2 ч.1 ст. 157, ст.ст. 158 -160, ч.1 ст.162, ст.163  КАС України, Черкаський окружний   адміністративний   суд, -

ПОСТАНОВИВ:

    1. Адміністративний позов задовольнити частково.

    2. В частині скасування  рішень Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області:     

   від  16.07.2008р.  № 0001552302  щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 3 400  грн.,

   від  12.08.2008р.  № 0001802302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 2 380 грн.,

   від  12.08.2008р.  № 0001822302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі  1 360 грн., відмовити.

    3. В частині скасування рішення Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської областівід 04.07.2008р. № 0001392302 щодо  застосування   штрафних  (фінансових)  санкцій у сумі 500 грн., провадження зі справи закрити.         

     Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

    Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.  ст.  185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий    суддя                                                                                                Т.В.Новікова

Начало формы

Конец формы