ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
| 16.03.09 | Справа №2а-8971/08/1
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р. , при секретарі Тарасовій О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в м.Євпаторія до Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" в особі Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До окружного адміністративного Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління ПФУ в м. Євпаторія АР Крим до Державного геологичного підприємства "Кримгеологія" в особі структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції Дочірне підприємство НАК "Надра України" "Кримгеологія" про стягнення з Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" на користь Управління пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку льотних пенсій в розмірі 9108,67 гривень. Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.01.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 12.01.2009 року закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду. Під час розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просив про стягнення з Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" на користь Управління пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку льотних пенсій в розмірі 9049 гривень, з урахуванням погашеної заборгованості. У судове засідання представник позивача не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю. У судове засідання відповідач не з'явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, клопотання про розгляду справи за його відсутністю не надіслав. Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу за відсутністю представників сторін, у зв'язку з тим, що позивач надіслав заяву про розгляд справи за його відсутністю. Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав. Згідно з частиною 1 статтю 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження. Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Пунктом 7 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено коло суб'єктів владних повноважень, до яких віднесено орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до пунктів 1, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що, зокрема, здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, а також забезпечує збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення. Згідно з пунктом 1.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 за № 442/6730, (далі - Положення про Управління Фонду) управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду. Відповідно до підпункту 6 пункту 2.2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, останнє, відповідно до покладених на нього завдань, контролює надходження страхових внесків та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій. Отже, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки Таким чином, управління Пенсійного фонду в м. Євпаторія АРК, реалізуючи свої завдання та функції в правовідносинах з фізичними та юридичними особами виступає як суб'єкт владних повноважень, який здійснює владну компетенцію. Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено статтею 17 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з пунктом 4 частини 1 якої компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом. З зазначених підстав, спір, що виникає між фізичним, юридичними особами та органами Пенсійного фонду України, у тому числі стосовно відшкодування витрат на виплату пільгових пенсій являється публічно правовим та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі -Закон) всі відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону. Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установлено законом порядку визнаються суб'єктами господарювання. Судом встановлено, що Структурний підрозділ Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" (ЄДРПОУ 01432084) не є юридичною особою, організаційно-правова форма: підрозділ, орган реєстрації: Наказ вищестоящої організації, дата реєстрації 14.11.2001 року, формою власності є загальнодержавна власність, що підтверджується Довідкою про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України № 09/2-5-01/92 від 14.01.2002 року. Відповідно до Положення про Євпаторійську комплексну нафтогазорозвідувальну експедицію -структурного підрозділу Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" Євпаторійська комплексна нафтогазорозвідувальна експедіціїя є структурним підрозділом Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія". Відповідно до статті 48 КАС України адміністративно-процесуальна правосуб'єктність, тобто здатність мати та особисто здійснювати особисто свої процесуальні права та обов'язки належить підприємствам, установам та організаціям, які є юридичними особами. Отже, позивач по справі Дочірнє підприємство НАК "Надра України" "Кримгеологія", яке являється юридичною особою, в даній адміністративній справі діє в особі Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедиції. Таким чином, судом встановлено, що Дочірнє підприємство НАК "Надра України" "Кримгеологія" являється суб'єктом господарювання, юридичною особою, діє в особі Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедиції, зобов'язане виконувати обов'язки, покладені на нього законами у зв'язку зі здійсненням господарської діяльності та є належним відповідачем по справі. Відповідно до Заяви Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія", наданої до УПФУ в м.Євпаторія, Євпаторійська комплексна нафтогазорозвідувальна експедіція Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" зареєстрована платником страхових внесків в УПФУ в м.Євпаторія. Судом встановлено, що Дочірнє підприємство НАК "Надра України" "Кримгеологія", яке діє в особі Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедиції, являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ст.8 Закону України "Про пенсійне забезпечення" виплата пенсій здійснюється за рахунок коштів ПФУ. Відшкодуванню підлягають витрати ПФУ на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених згідно п.б ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" Відповідно до розділу 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Згідно пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: а) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. б) для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, - фактичні витрати на виплату і доставку пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім працівників, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах: 20 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2004 році; 30 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2005 році; 40 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2006 році; 50 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2007 році; 60 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2008 році; 70 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2009 році; 80 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2010 році; 90 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених у 2011 році; 100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій, призначених та/або виплачених з 2012 року. Відповідно до пункту 6.4. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Судом встановлено, що 29.01.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 16.01.2008 року № 26, які підлягають відшкодуванню з 01.01.2007 року по 31.12.2007 року та місячний розмір з 01.01.2008 року в розмірі 421,35 гривень, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_9. у сумі 421,35 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” з 01.01.2007 року по 31.12.2007 року та місячний розмір з 01.01.2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_9. у сумі 421,35 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 31.01.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 29.01.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 16.01.2008 року № 20, які підлягають відшкодуванню за 2007 рік та місячний розмір з 01.01.2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_1. у сумі 41,66 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2007 рік та місячний розмір з 01.01.2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянинуОСОБА_1. у сумі 41,66 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 31.01.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 16.05.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 14.05.2008 року за № 157, які підлягають відшкодуванню з квітня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 471,84 гривень по списку № 2, що підтверджується повідомленням. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” з квітня 2008 року по грудень 2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_2 , які склали на місяць 471,84 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 19.05.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 22.05.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 20.05.2008 року № 185, які підлягають відшкодуванню за 2008 рік в розмірі 621,56 гривень (116,72 гривень + 477,53 гривень + 27,31 гривень) по списку № 2, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_3у сумі 116,72 гривень, громадянину ОСОБА_4. у розмірі 477,53 гривень, громадянину ОСОБА_5 у сумі 27,31 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_3у сумі 116,72 гривень, громадянину ОСОБА_4. у розмірі 477,53 гривень, громадянину ОСОБА_5 у сумі 27,31 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 24.05.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 02.06.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 02.06.2008 року № 194, які підлягають відшкодуванню за 2008 року в розмірі 215,83 гривень по списку № 2, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_6. , які склали 215,83 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_6. , які склали 215,83 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 05.06.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 02.06.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 03.06.2008 року № 212, які підлягають відшкодуванню за 2008 року в розмірі 1079,35 гривень по списку № 2, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянинамОСОБА_7. та ОСОБА_8 Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2008 року, відповідач зобов'язаний відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянинуОСОБА_7. та ОСОБА_8.., які склали 10,79,35 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем, що підтверджується поштовим повідомленням. Суд також враховує, що станом на червень 2008 року відповідач мав заборгованість з відшкодування пільгових пенсій в розмірі 192,58 гривень. Таким чином позивачем вірно розрахована заборгованість за червень 2008 року в розмірі 3044,14 гривень.
Судом встановлено, що 07.08.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 04.08.2008 року № 267, які підлягають відшкодуванню за 2008 рік, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_7. у сумі 37,45 гривень, громадянину ОСОБА_8. у розмірі 918,77 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2008 рік, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_7. у сумі 37,45 гривень, громадянину ОСОБА_8. у розмірі 918,77 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 09.08.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 14.10.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 13.10.2008 року за № 343, які підлягають відшкодуванню з жовтня 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 1816,09 гривень по списку № 2, що підтверджується повідомленням. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” з жовтня 2008 року по грудень 2008 року, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_3 в сумі 117,72 гривень, ОСОБА_9. в сумі 424,85 гривень, ОСОБА_5 в сумі 27,94 гривень, ОСОБА_6. в сумі 204,53 гривень, ОСОБА_4. в сумі 479,98 гривень, ОСОБА_1. в сумі 46,67 гривень, ОСОБА_2. в сумі 514,40 гривень, які склали на місяць 1816,09 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 17.10.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що заборгованість за жовтень 2008 року частково погашена в розмірі 59,67 гривень. Таким чином позивачем вірно розрахована заборгованість за жовтень 2008 року в розмірі 2712,64 гривень.
Судом встановлено, що 03.11.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 29.10.2008 року № 277, які підлягають відшкодуванню за 2008 рік, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії у розмірі 1177,32 гривень. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” за 2008 рік, відповідач зобов'язан відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в м. Євпаторія фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_7. у сумі 41,86 гривень, громадянину ОСОБА_8. у розмірі 1024,91 гривень. А також заборгованість за попередні періоди в розмірі 110,55 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 05.11.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Судом встановлено, що 27.10.08 УПФУ м. Євпаторія АРК надіслало відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій від 23.10.2008 року за № 352, які підлягають відшкодуванню з листопада 2008 року по грудень 2008 року в розмірі 2114,90 гривень по списку № 2, що підтверджується повідомленням. Судом встановлено, що відповідно до розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування ” в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів “б”-“з” статті 13 Закону України “ Про пенсійне забезпечення ” з листопада 2008 року по грудень 2008 року, відповідач зобов'язаний відшкодувати Управлінню Пенсійного фонду в Євпаторії фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсії громадянину ОСОБА_3 в сумі 130,96 гривень, ОСОБА_9. в сумі 474,74 гривень, ОСОБА_5 в сумі 30,57 гривень, ОСОБА_6. в сумі 227,92 гривень, ОСОБА_4. в сумі 534,69 гривень, ОСОБА_1. в сумі 52,24 гривень, ОСОБА_2. в сумі 514,40 гривень, які склали на місяць 1965,52 гривень. А також заборгованість за попередні періоди в розмірі 149,38 гривень. Судом встановлено, що даний розрахунок був отриманий відповідачем 29.10.2008 року, що підтверджується поштовим повідомленням. Таким чином позивачем вірно розрахована заборгованість за листопад 2008 року в розмірі 3292,22 гривень. Згідно з пунктом 6.8. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663, підприємства щомісяця до 25 числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. Таким чином, судом встановлено, що відповідач повинен був відшкодувати витрати на виплату та доставку пенсій позивачеві за червень 2008 року до 25.06.2008 року, за жовтень 2008 рік до 25.10.2008 року, за листопад 2008 року до 25.11.2008 року. Суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов'язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов'язкових платежів. Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги, що сума боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій погашена частково за жовтень 2008 року в розмірі 59,67 гривень, що підтверджується відомостями особового рахунку, в решті заборгованість в розмірі 9049 гривень не погашена станом на день розгляду справи, що підтверджується заявою позивача про уточнення позовних вимог, вона підлягає стягненню з відповідача, та уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі. Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, і відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача. У зв'язку зі складністю справи судом 16.03.2008 року оголошена вступна та резолютивна частини постанови, постанова у повному обсязі складена 19.03.2008 року. На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, ПОСТАНОВИВ: 1. Уточнені позовні вимоги задовольнити у повному обсязі. 2. Стягнути з відповідача Дочірнього підприємства НАК "Надра України" "Кримгеологія" в особі Структурного підрозділу Євпаторійської комплексної нафтогазорозвідувальної експедіції (ЄДРПОУ 01432084; 97400, АР Крим, м.Євпаторія, вул.51 Армії,4) на користь Управління пенсійного фонду України в м.Євпаторія АР Крим суму заборгованості в розмірі 9049 гривень. Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.