Ухвала суду № 33383216, 10.09.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2013
Номер справи
808/7305/13-а
Номер документу
33383216
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

10 вересня 2013 року Справа № 808/7305/13-а м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Татаринов Д.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Приморської міської ради Приморського району Запорізької області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області про скасування постанови про накладення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

09.09.2013 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приморської міської ради Приморського району Запорізької області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області, в якому позивач просить суд:

- поновити строк для оскарження Постанови № 1094/6 від 11.03.2013 за невиконання виконавчого листа № 2а-1/2012 від 24.01.2013, виданий Приморським районним судом Запорізької області про накладення штрафу в розмірі 680 грн.;

- скасувати Постанову № 1094/6 від 11.03.2013 за невиконання виконавчого листа № 2а-1/2012 від 24.01.2013, виданий Приморським районним судом Запорізької області про накладення штрафу в розмірі 680 грн.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

З адміністративного позову вбачається, що 05.07.2013 оскаржувана постанова отримана позивачем.

Статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено особливий порядок розгляду справ з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби.

Учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (ч. 1 ст. 181 КАС України).

Відповідно до ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду: у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів; у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.

Отже, суддя приходить до висновку, що строк звернення до адміністративного суду позивачем пропущено, оскільки позов здано на пошту лише 05.09.2013, а про порушення свої прав позивач дізнався 05.07.2013.

Згідно з ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч. 2 ст. 100 КАС України позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Позивач у позові просить поновити пропущений строк звернення до суду, проте в обґрунтування заявленого клопотання не надано жодного доказу в підтвердження пропуску строку звернення до суду з поважних на то причин. Тобто відсутні обставини, яким суд повинен надати оцінку для встановлення поважності пропуску строку.

Суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знаходить жодних підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними. Тому, адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду.

Отже, згідно з ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

За приписами п. 4 ч. 1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).

Частиною 2 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у випадках, встановлених ч. 1 цієї статті, інших ніж ті, які встановлені п. 1 ч. 1 цієї статті, судовий збір повертається повністю.

Згідно доданого до адміністративного позову платіжного доручення № 280 від 04.09.2013, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 114,70 грн.

Відтак, сплачений судовий збір підлягає поверненню позивачу з Державного бюджету України у розмірі 114,70 грн.

Керуючись ч. 2 ст. 181, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Приморської міської ради Приморського району Запорізької області до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Запорізькій області про скасування постанови про накладення штрафу - залишити без розгляду.

Повернути з Державного бюджету України на користь Приморської міської ради Приморського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 20485360) сплачену суму судового збору в розмірі 114,70 (сто чотирнадцять гривень сімдесят копійок) грн., сплачену відповідно до платіжного доручення № 280 від 04.09.2013.

Копію даної ухвали, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами, направити Приморській міській раді Приморського району Запорізької області.

Роз'яснити, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Д.В. Татаринов