Ухвала суду № 33351170, 29.08.2013, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.08.2013
Номер справи
2а-2020/10/1370
Номер документу
33351170
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 серпня 2013 р. Справа № 9104/32550/10

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі:

головуючого-судді Кузьмича С.М.,

суддів Матковської З.М., Костіва М.В.,

за участю секретаря Рак Х.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Радехівського районного центру зайнятості на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року по справі № 2а-2020/10/1370 за позовом Радехівського районного центру зайнятості до Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця" про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в :

В березні 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Львівської залізниці про стягнення з відповідача 2025,67 грн. не сплачених страхових внесків на випадок безробіття, посилаючись на те, що заборгованість структурного підрозділу Львівської залізниці Цегельного заводу с. Бабичі до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття станом на 01.01.2000 р. Також, позивачем подано клопотання № 1043/07 від 04.06.2010 р. про збільшення позовних вимог на суму 1989,15 грн., просить стягнути з відповідача 4014,82 грн. заборгованості.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року в задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із даною постановою суду відповідач подав апеляційну скаргу, у якій просить скасувати вищевказану постанову суду, як таку, що постановлена при неповному з'ясуванні обставин, які мають значення для справи з порушенням норм процесуального та матеріального права та прийняти нову, якою позов задовольнити. Апелянт зазначає, що при ліквідації Бабичівського цегельного заводу Львівською залізницею не було виконано вимог Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та п. 8 ст. 59 Господарського кодексу України.

Апелянт в судовому засіданні підтримав подану апеляційну скаргу.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечив щодо задоволення апеляційної скарги та надав пояснення аналогічні викладеному в письмових запереченнях.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів приходить до переконання, що подана апеляційна скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Як було встановлено судом першої інстанції, структурний підрозділ Львівської залізниці Бабичівський цегельний завод був зареєстрований згідно розпорядження Радехівської районної ради народних депутатів Львівської області № 93 від 02.03.1995 р. Вказаному структурному підрозділу було видано свідоцтво про державну реєстрацію господарського формування № 22374741 та свідоцтво № 18568863 про реєстрацію платника податку на додану вартість від 30.06.1997 р. На облік як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Цегельний завод с. Бабичі взято 09.07.1997 р.

27.03.2000 р. Львівською залізницею видано наказ № 112/4 «Про ліквідацію Бабичівського цегельного заводу», зобов'язано ліквідаційну комісію провести розрахунки з бюджетом, кредиторами, дебіторами.

Згідно подання від 03.12.2002 р. «Про передачу справи платника-юридичної особи в управління документальних перевірок юридичних осіб для проведення документальної перевірки», Управління документальних перевірок юридичних осіб Радехівського відділення Кам»янко-Буської МДПІ було повідомлено про те, що Бабичівський цегельний завод подав заяву про зняття з обліку як платника податків. В поданні зазначено, що з метою недопущення втрат платежів до бюджету та позабюджетних фондів вважаємо за необхідне включити даного платника в найближчий план роботи на проведення у нього документальної перевірки за весь неперевірений період.

До справи долучено заяву від 26.11.2002 р. про зняття з обліку платника - Бабичівський цегельний завод, подану Радехівському відділенню Кам»янка-Бузької МДПІ.

Згідно довідки № 62/29-013 від 24.12.2007 р. Структурний підрозділ Цегельного заводу «Будмонтажтресту»Львівської залізниці знятий з податкового обліку 24.12.2007 р.

З ЄДРПОУ Структурний підрозділ Цегельний завод «Будмонтажтресту»Львівської залізниці вилучено 28.01.2008 р. (довідка Головного управління статистики у Львівській області № 20-09/1720 від 24.07.2008 р.).

Радехівським районним центром зайнятості до матеріалів справи долучено розрахункову відомість по структурному підрозділу Бабичівського цегельного заводу про нарахування (перерахування) збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття на 01.01.2000 р. В зазначеній відомості у графі «залишок заборгованості на кінець звітного періоду за платником збору» відображено суму 2025,67 грн. При цьому, не уточнено чи є ця сума недоїмкою чи сумою збору, строк сплати якої не настав. Будь-яких інших доказів на підтвердження позовних вимог, заявлених на суму 4014,82 грн., Радехівським районним центром зайнятості не представлено. Також, до справи долучено акт перевірки наявності в Радехівському районному центрі зайнятості розрахункової відомості по Цегельному заводу с. Бабичі за 2000 р. від 30.06.2010 р. № 1241, згідно якої комісією позивача встановлено відсутність розрахункової відомості структурного підрозділу на суму 1989,15 грн.

Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги Радехівського районного центру зайнятості не ґрунтуються на матеріалах справи, сума боргу не підтверджена первинними документами. Актів перевірок, які в підтверджували суму боргу, не представлено. Натомість, у довідці ДПІ у Радехівському районі про зняття з обліку платника податків від 24.12.2007 р. № 62/29013 зазначено, що Структурний підрозділ Цегельний завод «Будмонтажтресту» Львівської залізниці не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов»язкових платежів).

Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно наказу Львівської залізниці від 27.03.2000 р. № 112/Н Бабичівський цегельний завод ліквідовано 01.06.2000 р., а відтак апелянт необґрунтовано вважає, що Львівська залізниця повинна була керуватися Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000р. № 1533-ІІІ, та положеннями Господарського кодексу України, які набрали чинності після ліквідації структурного підрозділу.

Крім того, твердження апелянта про те, що він не мав жодного підтвердження про ліквідацію Бабичівського цегельного заводу спростовуються доданими до позовної заяви документами, серед яких міститься наказ Львівської залізниці від 27.03.2000 р. № 112/Н «Про ліквідацію Бабичівського цегельного заводу».

Відповідно до п.8 Порядку справляння збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 03.10.1997р. № 4, який діяв до моменту ліквідації Бабичівського цегельного заводу, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням збору здійснюється органами Державної служби зайнятості і Державної податкової адміністрації шляхом перевірки, за результатами якої складається акт у двох примірниках і підписується особами, які проводили перевірку, керівником і головним бухгалтером підприємства. Один примірник акту передається під розписку керівникові або головному бухгалтеру підприємства, другий залишається в органі Державної служби зайнятості.

Однак, апелянт не надав суду докази здійснення перевірок контролюючими органами, які зафіксували б існування заборгованості, якщо така була.

Натомість, як вбачається з матеріалів справи, а саме довідки ДПІ в Радехівському районі Львівської області про зняття з обліку платника податків від 24.12.2007 р. №62/29013, Цегельний завод «Будмонтажтресту» Львівської залізниці не має заборгованості зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

У розрахунковій відомості позивача про нарахування (перерахування) збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття на 01.01.2000 р. не відображено, що сума 2025,67 грн. є недоїмкою зі сплати внесків. Крім того, структурним підрозділом мали бути подані і наступні відомості до ліквідації заводу, які не представлені. З матеріалів справи видно, що Бабичівський цегельний завод на підставі подання начальника Радехівського відділення Кам»янко-Бузької МДПІ від 03.12.2002 р., мав бути включений у план перевірок для недопущення втрат платежів до бюджету та позабюджетних фондів. Актів перевірок, які в підтверджували суму боргу, не представлено.

За таких обставин, на думку колегії суддів, апелянт не навів достатніх підстав та не надав належних доказів на підтвердження своїх вимог, які б були підставою для скасування рішення суду першої інстанції.

Враховуючи викладене, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд -

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Радехівського районного центру зайнятості - залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31.08.2010 року по справі № 2а-2020/10/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили негайно після проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом 20-ти днів після набрання нею законної сили, а уразі складення такої в порядку ч. 3 ст. 160 КАС України, протягом того ж строку з часу складення в повному обсязі.

Повний текст ухвали складений в повному обсязі 03.09.2013 року.

Головуючий суддя : Кузьмич С.М.

Судді: Костів М.В.

Матковська З.М.