ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
Головуючий у 1-й інстанції: Капинос О.В.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"02" вересня 2013 р. Справа № 806/816/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Капустинського М.М.,
при секретарі Волянська О.В. ,
за участю представників сторін:
від позивача - Круківської С.А. ;
від відповідача - Сергійчук С.Й.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Приватного підприємства "Елітбуд-1" на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" травня 2013 р. у справі за позовом Приватного підприємство "Елітбуд-1" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області про скасування постанови ,
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство "Елітбуд-1" звернулося до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області (далі - інспекція ДАБК), в якому просило скасувати постанову заступника начальника інспекції ДАБК від 24.01.2013 про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності у розмірі 20646 грн.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 27 травня 2013 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ПП " Елітбуд-1" просило скасувати постанову суду та прийняти нову, якою задовольнити їх позовні вимоги в повному обсязі.
Апелянт зазначив, що штраф накладено за те, що ними на об"єкті "Реконструкція мережі водопостачання м. Баранівка Житомирської області", який відноситься до ІІІ категорії складності, виконавча документація на виконані роботи виконана з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил, що на їх думку, не відповідає дійсності. Вказав, що відповідачем не зазначено, які конкретно державні норми, стандарти і правила було порушено позивачем при виконанні будівельних робіт. Норми на які посилається відповідач жодним чином не стосуються порядку ведення виконавчої документації, є рекомендаційними або довідниковими. Крім того, документи на основі яких було зроблено дані висновки завірені особами, які не уповноважені на це. В постанові відповідач відносить до виконавчої документації загальний журнал робіт, акти на закриття прихованих робіт і виконавчі схеми, які ведуться і оформляються підрядною організацією, однак в документах, які віднесені відповідачем до виконавчої документації відсутні будь-які робочі креслення. Тобто виходячи з визначення наведеного в п. 1.17. ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" дані документи взагалі не є виконавчою документацією.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що згідно укладених договорів підряду № 11-11/02 від 04.11.2011 року та № 203 від 12.07.2012 року генпідрядником на об"єкті "Реконструкція мережі водопостачання м. Баранівка Житомирська область" визначено приватне підприємство "Елітбуд-1" в особі директора Болейка Дениса Олександровича.
На підставі наказу начальника інспекції ДАБК у Житомирській області №374-ОД від 24.12.2012 року на І квартал 2013 року, була проведена планова перевірка дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності будівельних норм, державних стандартів і правил на об"єкті "Реконструкція мережі водопостачання м. Баранівка Житомирська область".
Під час проведення перевірки виявлено що ведення журналу проводиться з порушенням встановлених вимог, а саме:
- не зазначено основні показники об'єкта, що будується (потужність, продуктивність, кошторисна вартість);
- не зазначена інформація про інстанцію, що затвердила проект і дата затвердження;
- в таблиці 1 загального журналу не зазначено дату початку будівельних робіт та дозвіл на початок виконання робіт;
- в описі виконаних робіт за 02,03,04,05,06 грудня 2012 року та 08 грудня 2012 року не вказано номер будинку для якого виконувалися роботи з підключення до водопровідної мережі;
- у п'яти актах на закриття прихованих робіт без номерів та актах №2-13 не зазначено дату їх складання, не зазначено номер креслень, згідно яких виконувалися будівельні роботи;
- не коректно зазначено найменування виконаних робіт, не зазначено дата початку та дата закінчення робіт;
- перелік наданих актів не відповідає вимогам додатку № Л ДБН А.3.1-5-2009 та є фактом виконання наступних будівельних робіт без проведення огляду попередніх прихованих робіт, а саме: відсутні акти на закриття прихованих робіт: на земляні роботи (огляд розбивки земляних робіт, огляд якості ґрунтів основи, перевірка відповідності проекту розмірів траншей); зворотні засипки виїмок в місцях перетину з дорогами, тротуарами та іншими територіями з дорожнім покриттям; відсутні виконавчі схеми мережі водопостачання.
23.01.2013 року за результатами проведення перевірки складено акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, у якому встановлено строк позивачу до 23.02.2013 року для усунення порушень.
Враховуючи наведені документи, винесені відповідачем, заступником начальника інспекції ДАБК на підставі матеріалів перевірки та керуючись п. 6 ч. 3 ст. 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" винесена спірна постанова № 2/9-Ю від 24.01.2013 року про накладення штрафу за порушення у сфері містобудівної діяльності на ПП "Елітбуд-1" у розмірі 20646 грн.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції погодився з висновками інспекції ДАБК у Житомирській області з огляду на наступне.
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 № 3038-VI (далі - Закон № 3038-VI), Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 553 від 23.05.2011 (далі - Порядок №553) та іншими нормативно - правовими актами.
Статтею 41 Закону № 3038-VI встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил.
Відповідно до статті 5 Порядку №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за територіальним принципом (у межах областей) у порядку проведення планових та позапланових перевірок.
Пунктом 6 цього Порядку визначено, що плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи інспекції, який затверджується керівником відповідної інспекції.
Відповідно до частини 4 пункту 11 Порядку №553 посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право: проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації.
Згідно п.9.12 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва", перевірці підлягають ведення журналів робіт, паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів
Відповідно п. 1.17 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва, на кожному об'єкті належить:
- вести загальний журнал робіт за формою згідно з додатком В, спеціальні журнали з окремих видів робіт, перелік яких встановлює генпідрядник, виходячи з вимог нормативних документів щодо ведення виконавчої документації за формами, зразки яких наведено в додатку Г;
- складати акти на закриття прихованих робіт за формою, наведеною у додатку К, акти проміжного прийняття відповідальних конструкцій за формою, наведеною у додатку М;
- складати акти індивідуального та комплексного випробування устаткування, інженерних систем, мереж і обладнання;
- оформляти виконавчу документацію - комплект робочих креслень із написами, зробленими особами, відповідальними за виконання будівельно-монтажних робіт, про відповідність виконаних у натурі робіт цим кресленням або змінам у них, внесеним за погодженням із замовником та проектувальником.
Згідно статті 1 Закону України "Про будівельні норми" від 05.11.2009 № 1704-VI державні будівельні норми - нормативний акт, затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері будівництва".
Відповідно до статті 2 Закону України "Про будівельні норми" дія цього Закону поширюється на суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які провадять будівельну, містобудівну, архітектурну діяльність і забезпечують виготовлення продукції будівельного призначення, а також на органи державної влади та органи місцевого самоврядування.
Статтею 11 Закону України "Про будівельні норми" встановлено, що застосування будівельних норм або їх окремих положень є обов'язковим для всіх суб'єктів господарювання незалежно від форми власності, які провадять будівельну, містобудівну, архітектурну діяльність та забезпечують виготовлення продукції будівельного призначення. Державний контроль за дотриманням суб'єктами господарювання державних будівельних норм здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізовує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.
Згідно статті 25 Закону України "Про основи містобудування" особи винні у недотриманні державних стандартів, норм і правил при проектуванні і будівництві несуть відповідальність передбачену чинним законодавством.
Під час проведення планової перевірки встановлено, що на об'єкті: "Реконструкція мережі водопостачання м. Баранівка, Житомирської області" генеральним підрядником - ПП "Елітбуд-1" загальний журнал робіт ведеться з порушенням встановлених норм, а саме:
- не зазначено основні показники об'єкта, що будується (потужність, продуктивність, кошторисна вартість);
- не зазначена інформація про інстанцію, що затвердила проект і дата затвердження;
- в таблиці 1 загального журналу не зазначено дату початку будівельних робіт та дозвіл на початок виконання робіт;
- в описі виконаних робіт за 02,03,04 ,05,06 грудня 2012року та 08 грудня 2012 року не вказано номер будинку, для якого виконувалися роботи з підключення до водопровідної мережі.
Відповідно до вказівок щодо ведення загального журналу робіт (далі-Вказівки) загальний журнал робіт є основним первинним виробничим документом, який відтворює технологічну послідовність, строки, якість і умови виконання будівельно-монтажних робіт. Опис робіт повинен проводитись по конструктивних елементах будівлі або споруди з означенням осей, позначок, поверхів, ярусів, секцій і приміщень, тобто конкретні місця виконання будівельних робіт, саме в той день в який виконувалися роботи.
Частиною 3 Вказівок встановлено, що загальний журнал веде особа, відповідальна за будівництво будівлі або споруди ( виконавець робіт, старший виконавець робіт) і заповнює його з першого дня роботи на об'єкті особисто або доручає керівникам змін. Список інженерно-технічного персоналу, який зайнятий на будівництві об'єкта складає керівник генеральної будівельної організації.
Як вбачається з наданого апелянтом загального журналу робіт, а саме: в таб. 1 зазначено, що ОСОБА_8 є виконробом виконання робіт з будівництва на вказаному об'єкті.
Таким чином, виконроб - ОСОБА_8 мав повноваження щодо надання належно завірених копій вказаного журналу посадовим особам інспекції. Крім того, вказані копії ОСОБА_8 надавав та завіряв у присутності уповноваженої особи позивача Болейка Д.О., що також підтвердив, будучи допитаний як свідок, представник технічного нагляду замовника ОСОБА_9
Водночас під час перевірки встановлено, що складання актів на закриття прихованих робіт також здійснювалося з порушенням вимог державних будівельних норм, а саме:
- у п'яти актах на закриття прихованих робіт без номерів та актах №1-12 не зазначено дату їх складання, не зазначено номер креслень, згідно яких виконувалися будівельні роботи, не зазначено дату початку та дата закінчення робіт.
- перелік наданих актів не відповідає вимогам додатку № Л ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва", пункту 3.17 СНиП 3.05.04-85 "Наружные сети и сооружения водоснабжения и канализации" а саме: відсутні акти на закриття прихованих робіт на земляні роботи (огляд розбивки земляних робіт, огляд якості ґрунтів основи, перевірка відповідності проекту розмірів траншей; відсутні акти на закриття прихованих робіт на зворотні засипки виїмок в місцях перетину з дорогами, тротуарами та іншими територіями з дорожнім покриттям, герметизація місць проходу трубопроводів через стінки колодязів і камер; засипка трубопроводів із застосуванням пневмотрамбівок згідно проекту, акти попереднього випробування водопроводів, відсутні виконавчі схеми (робочі креслення) реконструйованих мереж водопостачання та підключення житлових будинків до мереж водопостачання.
Пунктом 9.8.1 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" встановлено, що приймання прихованих робіт здійснюється безпосередньо перед виконанням наступних робіт, які їх закривають, про що складається акт за формою, наведеною у додатку К.
Основні види робіт та конструкцій, на які складаються акти на закриття прихованих робіт наведено у додатку Л.
Проектом "Реконструкція мережі водопостачання в м. Баранівка Житомирської області № 13550570-6201-3В та ПВР передбачено влаштування траншеї із закладенням укосів 0,25 і ширини по дну 0,7 м, влаштування основи під трубопроводи, щоб максимальний розмір зерен основи був не більше 20 мм., якщо місцевий ґрунт відповідає цим вимогам, то підсипка не обов'язкова, якщо не відповідає то підсипка необхідна.
Єдиним підтвердженням влаштування траншей, влаштування основи під трубопроводи у відповідності до проектних рішень є акти на закриття прихованих робіт. Вказаним проектом передбачений перелік видів робіт, для яких необхідно складати акти огляду прихованих робіт, а саме: укладання трубопроводів, їх засипка з ущільненням. Вказані ж роботи включають в себе складання актів на закриття прихованих робіт на земляні роботи (огляд розбивки земляних робіт, огляд якості ґрунтів основи, перевірка відповідності проекту розмірів траншей), що позивачем зроблено не було.
Пунктом 9.4 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" встановлено, що контроль якості виконання будівельних робіт у процесі виробництва включає, зокрема операційний контроль виробничих процесів.
Згідно пункту 9.7 вказаного ДБНу операційний контроль виробничих процесів здійснюється в ході виконання будівельно-монтажних робіт і забезпечує своєчасне виявлення дефектів і вжиття заходів щодо їх запобігання.
Під час операційного контролю перевіряється дотримання технології виконання будівельно-монтажних робіт, їх відповідність вимогам нормативних документів - національних стандартів України, державних будівельних норм та правил, а також технологічних документів - ПОБ, ПВР, технологічних карт, схем операційного контролю якості, тощо. Схеми операційного контролю якості, як правило, містять у собі ескізи конструкцій з відображенням проектних розмірів, що контролюються, проектні параметри фізико-механічних властивостей матеріалів, допустимі відхилення від проектних показників, переліки операцій або процесів, що контролюються виконавцем робіт.
Разом з цим, на сторінці 9 пояснювальної записки проекту шифр 13550570-6201 зазначено: "до початку виконання робіт виконати заходи по створенню геодезичної основи (винос трас в натуру) згідно ДБН В.1.3-2-2010 "Геодезичні роботи в будівництві".
Згідно п.4.3 ДБН В.1.3-2-2010 "Геодезичні роботи в будівництві", геодезичні роботи є невід'ємною частиною технологічного процесу будівельного виробництва, та відносяться до основних видів робіт.
Відповідно до п. 4.3.2 ДБН В.1.3-2-2010, Геодезичні роботи виконуються геодезичними службами та лінійним персоналом будівельних організацій. За потреби, геодезичні роботи можуть виконуватись на договірних засадах геодезичними підприємствами або службами сторонніх організацій, що мають відповідні дозвільні документи на право виконання цих робіт.
До складу геодезичних робіт, що виконуються на будівельному майданчику, входять:
а) створення геодезичної розмічувальної мережі будівництва, що включає в себе побудову розмічувальної мережі будівельного майданчика для винесення в натуру основних або головних розмічувальних осей будівель і споруд, магістральних та лінійних споруд, поза межами будівельного майданчика, і побудови зовнішньої геодезичної розмічувальної мережі;
б) побудова зовнішньої геодезичної розмічувальної мережі з прив'язкою до геодезичної розмічувальної мережі будівництва для детального розмічування осей, включаючи детальні розмічу вальні роботи для монтажу будівельних конструкцій та фундаментів технологічного устаткування, виконавче знімання та визначення деформацій (моніторинг);
в) розмічування лінійних споруд або їх частин, тимчасових будівель (споруд) та території будівельного майданчика, крім магістральних ( п.4.5 ДБН В.1.3-2-2010).
Забороняється починати наступний етап будівельно-монтажних робіт до закінчення виконавчого знімання та складання виконавчих схем (креслень). Виконавча схема є одним з основних документів на підставі якого надається дозвіл на виконання наступного етапу будівельно-монтажних робіт. Виконавча схема повинна підписуватися геодезистом, виконробом та головним інженером підрядника ( п.7.2.2 ДБН В.1.3-2-2010).
Виконавче геодезичне знімання підземних інженерних мереж потрібно виконувати перед засипкою траншей ( п.7.2.2 ДБН В.1.3-2-2010).
Результати геодезичної (інструментальної) перевірки при операційному контролі повинні бути зафіксовані в загальному журналі робіт.
У випадках отримання недопустимих відхилів від проектного положення рішення про подальше виконання будівельно-монтажних робіт приймає проектна організація (п.7.8 ДБН В.1.3-2-2010).
За результатами виконавчого геодезичного знімання елементів, конструкцій та частин будівель (споруд) потрібно складати виконавчі схеми, а для підземних інженерних мереж - виконавчі креслення, як правило, у масштабі відповідних робочих креслень, що відображають планове та висотне положення нових інженерних мереж. За потреби у вигляді додатка складають каталог координат та висот пунктів мереж (п.7.9 ДБН В.1.3-2-2010).
На сторінці 11 "Вказівки щодо проведення інструментального контролю" пояснювальної записки вищевказаного проекту вказано, що в процесі прокладки водопровідних мереж необхідно проводити інструментальний контроль точності параметрів траншей і котлованів, уклонів дна траншеї, який є складовою частиною виробничого контролю якості. Допустима похибка вимірів в процесі інструментального контролю при виконавчих зйомках водогінної мережі повинна бути не більше, ніж допускається нормативною та проектною документацією. Результати геодезичної перевірки повинні бути зафіксовані в загальному журналі робіт.
Таким чином, складання раніше перелічених актів на закриття прихованих робіт та складання виконавчих схем є обов'язковим на вказаному будівництві.
З такими висновками суду першої інстанції погоджується і колегія суддів з огляду на наступне.
Доводи апелянта щодо неправомірного надання посадовій особі інспекції копій актів на закриття прихованих робіт особою, яка здійснює технічний нагляд на об'єкті, колегія суддів не приймає до уваги з огляду на наступне.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 903 від 11.07.2007 "Про авторський та технічний нагляд під час будівництва об'єкта архітектури" технічний нагляд забезпечує замовник протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни такого об'єкта. Зокрема, саме технічний нагляд веде облік обсягів прийнятих і оплачених будівельно - монтажних робіт; проводить разом з підрядником огляд та оцінку результатів виконаних робіт, у тому числі прихованих, і конструктивних елементів.
Свідок ОСОБА_9 в судовому засіданні в суді першої інстанції підтвердив, що під час перевірки представником ПП "Елітбуд-1" було надано саме копії актів, які містяться на а.с. 90-107, а виконавчі схеми були відсутні.
Тобто, надані апелянтом документи свідчать про те, що ним було дописано необхідну інформацію вже після проведення планової перевірки, а тому як належні та допустимі докази вони колегією суддів не приймаються.
Крім того, здійснення заходів державного архітектурно-будівельного контролю в рамках Порядку на об'єктах V або ІV категорії складності стосується лише перевірки дотримання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, так як створення об'єктів архітектури V або ІV категорій складності підлягає ліцензуванню. В усіх інших випадках Порядок застосовується в ході процедури здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил незалежно від категорії складності об'єктів будівництва.
Також, необхідно зазначити, що виконавча документація - це документація, що оформляється в процесі будівництва і фіксує як процес виконання будівельно-монтажних робіт, так і умови виконання робіт (погодні, технологічні), а також технічний стан об'єкта (яке обладнання, інженерні системи встановлені, наскільки якісні використовувалися матеріали і т.д.).
Крім того, наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 637 від 24.12.2008 визначено перелік виконавчої та іншої документації, що надавалася державній приймальній, робочій комісія при прийнятті в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, а саме: геодезична схема фактичного розташування інженерних мереж, акти на приховані будівельні роботи, журнали виконання робіт, авторського нагляду, тощо.
Пункт 1.17 ДБН А.3.1-5-2009 "Організація будівельного виробництва" встановлює, що на кожному об'єкті належить вести загальний журнал робіт за формою згідно з додатком В, спеціальні журнали з окремих видів робіт, перелік яких встановлює генпідрядник, виходячи з вимог нормативних документів щодо ведення виконавчої документації за формами, зразки яких наведено в додатку Г.
Наказом Міністерства палива та енергетики України "Про затвердження Правил технічної експлуатації теплових установок та мереж" від 14.02.2007 N 71 встановлено, що виконавча документація - відкоригований комплект креслень та приймально-здавальна документація ( акти, сертифікати, паспорти, тощо).
Враховуючи вказане, виконавча документація - це акти на закриття прихованих робіт, журнали виконання робіт та виконавчі схеми.
Відповідно до п.п.16, 17 Порядку за результатами державного архітектурно-будівельного контролю посадовою особою інспекції складається акт перевірки. У разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, крім акта перевірки складається протокол разом з приписом про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
Враховуючи вказане, посадовими особами, які проводили перевірку 23.01.2013 року складений відповідний акт, протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності та припис.
Пунктом 20 Порядку №553 та пунктом 5 постанови Кабінету міністрів України № 244 від 06.04.1995 "Про затвердження Порядку накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" встановлено, що протягом трьох днів після оформлення протокол, інші необхідні матеріали (висновки експертів, дані лабораторних досліджень, фотографії, відомості про попередні порушення тощо) подаються посадовій особі інспекції, уповноваженій накладати штраф. Питання накладення штрафу розглядаються в 15-денний строк з дня одержання протоколу про правопорушення. Отже, штрафні санкції накладаються незалежно від виконання вимог припису.
Статтею 25 Закону України "Про основи містобудування" від 16.11.1992, № 2780-XII передбачено, що особи винні у недотриманні державних стандартів, норм і правил при проектуванні та будівництві несуть відповідальність передбачену законом.
Згідно з пунктом 6 частини 3 статті 2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" від 14.10.1994, № 208/94-ВР суб'єкти містобудування, які виконують будівельні роботи, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: ведення виконавчої документації з порушенням будівельних норм, державних стандартів і правил - у розмірі вісімнадцяти мінімальних заробітних плат.
Колегія суддів вважає доведеним правомірність висновків, викладених в акті перевірки, і як результат винесення спірної постанови відповідачем є правомірним.
Таким чином суд першої інстанції дійшов висновку про наявність підстав для відмови в задоволення позову.
Отже, суд першої інстанції, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, постановив обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в апеляційній скарзі не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Приватного підприємства "Елітбуд-1" залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" травня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: В.В. Євпак М.М. Капустинський
Повний текст cудового рішення виготовлено "02" вересня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу Приватне підприємство "Елітбуд-1" вул.Ольжича,31/10 кв.3,м.Житомир,10014
3- відповідачу Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Житомирській області м-н С.П.Корольова,12,м.Житомир,10014