ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"26" грудня 2006 р.
Справа № 3/352
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Н.В. Болгар розглянув у судовому засіданні 26.12.06 о 10:45 адміністративну справу № 3/352
за позовом: Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області;
до відповідача: Долинської районної державної лікарні ветеринарної медицини;
про стягнення 9 722 грн. 56 коп.,
за участю:
секретаря судового засідання Маринич Т.П.;
представників
позивача - начальника відділу контролю цін на ринках продовольства Кармазина М.М., довіреність № 15-5 від 11.01.06;
позивача - головного спеціаліста-юрисконсульта сектору організаційно-аналітичної та правової роботи Куницького В.В., довіреність № 13-02 від 11.01.06;
відповідача - участі не брав.
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області звернулася до господарського суду з позовною заявою, у якій просила стягнути з Долинської районної державної лікарні ветеринарної медицини до державного бюджету 13 583 грн. 84 коп. економічних санкцій, згідно уточнення до рішення від 19.05.06 № 19.
Відповідач у добровільному порядку суми за рішенням № 19 від 19.05.06 після його уточнення не сплатив, у поясненнях, наданих господарському суду просить врахувати, що санкції у сумі 4 861 грн. 28 коп. сплачені ним за платіжними дорученнями № 246 від 12.09.06 у сумі 1 000 грн., № 323 від 14.11.06 - 2 000 грн., № 325 від 22.11.06 - 1 861 грн. 28 коп., та просить не застосовувати штрафні санкції у сумі 9 722 грн. 56 коп., так як установа відноситься до державної форми власності, у кошторисі такі суми витрат не передбачені.
30.11.06 до господарського суду надійшла заява, у якій позивач зменшив розмір вимог і просить стягнути із Долинської районної державної лікарні ветеринарної медицини суму штрафних санкцій у розмірі 9 722 грн. 56 коп.
Зменшення розміру позовних вимог є правом позивача, передбаченого п. 1 ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України.
У письмовому клопотанні, яке надійшло 05.12.06, Долинська районна лікарня ветеринарної медицини просить господарський суд проводити судове засідання без участі її представника.
Адміністративна справа розглядається по суті.
При розгляді матеріалів справи, заслуховуванні пояснень представників позивача господарський суд встановив наступне:
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про ціни і ціноутворення" державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів.
Основним завданням Державної інспекції з контролю за цінами за п. 3 "Положення про державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.00 № 1819, є організація та здійснення контрольно-наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
За ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення", п. п. 5 п. 5 названого вище Положення Державна інспекція з контролю за цінами має право приймати рішення про вилучення до відповідного бюджету сум всієї необґрунтовано одержаної підприємством, установою, організацією виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та штрафу у двократному її розмірі, звертатися з позовами до судів про стягнення з підприємств, установ, організацій таких сум у разі невиконання ними рішень державних інспекцій з контролю за цінами.
Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області діє на підставі "Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами в Кіровоградській області", затвердженого наказом Державної інспекції з контролю за цінами від 29.03.01 № 9, є територіальним органом Державної інспекції з контролю за цінами у складі Міністерства економіки та підпорядковується їй.
19.05.06 Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області прийняла рішення № 19 та уточнення до рішення " про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни" вирішила вилучити у Долинської районної державної ветеринарної медицини в доход державного бюджету 4 861 грн. 28 коп. та штрафу у сумі 9 722 грн. 56 коп. за порушення вимог Законів України "Про ціни і ціноутворення", "Про молоко і молокопродукти" наказу Міністерства сільського господарства і продовольства з видачі ветеринарного свідоцтва Ф-2 на вивіз молока та довідок на торгівлю молоком за плату, завищення тарифів на послуги "Клінічний огляд з видачею довідки на забій продаж", "Оформлення ветеринарних документів ветсвідоцтва Ф № 2 на вантажі".
Закон України "Про молоко та молочні продукти" визначає правові та організаційні основи забезпечення якості та безпеки молока і молочних продуктів для життя та здоров'я населення і довкілля під час їх виробництва, транспортування, переробки, зберігання і реалізації, вивезення на митну територію та вивезення з митної території України.
У відповідності до ст. 1 Закону - виробник молока та молочної сировини - юридична особа незалежно від форми власності, фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, особисте селянське господарство, фізична особа, яка утримує корів, овець, кіз, буйволиць, кобил та виробляє молоко і молочну сировину.
Статтею 9 Закону "Ветеринарно-санітарні вимоги до виробництва молока, молочної сировини та молочних продуктів" визначено наступне: виробництво молока, молочної сировини здійснюється за наявності дозволу державних установ ветеринарної медицини, молочних продуктів - за наявності дозволу державної санітарно-епідеміологічної служби, виданих у встановленому порядку.
Забороняється продаж молока та молочної сировини без документа, що засвідчує епізоотичне благополуччя тварин у господарствах, який видається безплатно державними установами ветеринарної медицини згідно із законодавством України.
Пунктом 3.2. Правил ветеринарно-санітарної експертизи молока і молочних продуктів та вимог щодо їх реалізації, затвердженими наказом Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства аграрної політики України від 20.04.2004 р. № 49 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.05.2004 р. № 579/9178) передбачено наступне - до реалізації допускають молоко і молочні продукти, які надходять із ферм (господарств), благополучних щодо заразних хвороб тварин, що підтверджується ветеринарною довідкою. У довідці повинна бути зазначена дата дослідження тварини (тварин) на субклінічний мастит (вміст соматичних клітин), щеплення проти сибірки, дослідження на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз та інші захворювання, передбачені законодавством про ветеринарну медицину.
В порушення вищевказаних законодавчих актів, відповідач надавав довідки на реалізацію молока суб'єктам господарювання за плату в сумі 1 грн. 99 коп. за 1 довідку. Всього за 2005 рік надано 170 довідок на суму 338 грн. 3 коп., а також одну довідку на вивіз молока на суму 11 грн. 72 коп. Всього, в порушення Закону України "Про молоко та молочні продукти" надано документів на суму 350,02 грн.
Відповідачем при формуванні тарифів на ветеринарні роботи і послуги, що надаються Долинською ветлікарнею, порушено вимоги Наказу Міністерства сільського господарства України "Про затвердження механізму формування тарифів за ветеринарні роботи і послуги".
Проведеним перерахунком собівартості тарифу "Клінічний огляд тварин (ВРХ, ДРХ, свиней) з видачею ветеринарного документа на забій, продаж", з врахуванням фактичних накладних витрат та виключення трудових витрат (заробітна плата) включених з калькуляцію, і з врахуванням 30 % рентабельності вартість тарифу становить 3 грн. 36 коп., замість встановленого 6 грн. 88 коп. Завищення становить 3 грн. 52 коп. на одну послугу.
За перше півріччя 2005 року надано 1038 довідок на суму 3 653 грн.76 коп.
Проведеним перерахунком собівартості тарифу "Оформлення ветеринарних документів (ветсвідоцтва Ф-2) на вантажі", з врахуванням фактичних накладних витрат та виключення трудових витрат (заробітна плата) включених в калькуляцію, і з врахуванням 30 % рентабельності вартість тарифу становить 9 грн. 97 коп., замість встановлених 11 грн. 72 коп. Завищення становить 1 грн. 75 коп. на одну послугу.
За 2005 рік видано 490 довідок на суму 5 742 грн. 80 коп., сума завищення - 857 грн. 5 коп.
Всього в порушення Наказу Міністерства сільського господарства України від 19.02.1996 р. № 51 завищено тарифи на суму 4 511 грн. 26 коп.
Всього, у відповідності до акта перевірки 15.03.2006 р. № 263, доповнення до акта перевірки від 17.03.2006 р., доповнення до акта перевірки від 13.07.2006 р. сума порушення складає 4 861 грн. 28 коп.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області прийнято рішення від 19.05.2006 р. № 19 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на суму 50 823 грн. 78 коп.
З урахуванням доповнень до акта перевірки було прийняте уточнення до вказаного рішення, що складає сума необґрунтовано отриманої виручки 4 861 грн. 28 коп., сума штрафу 9 722 грн. 56 коп.
17.07.06 на адресу відповідача позивач направив претензію № 883-05 на суми 4 861 грн. 28коп.., 9 722 грн. 56 коп.
Докази оскарження рішення № 19 від 19.05.06 та уточнення до нього у встановленому законом порядку або докази сплати сум у строки, зазначені у таких рішенні та уточненні, докази сплати сум у строки, зазначені у претензіях, надання відповідей (про погодження або заперечення) на претензії ветеринарною медициною відсутні.
Відповідач, платіжним дорученням від 12.09.2006 р. № 246 перерахував до державного бюджету 1000 грн. згідно претензії № 883-05 від 17.07.06 та уточнення до рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін № 19 від 19.05.06.
Платіжними дорученнями від 16.11.06 № 323 та від 21.11.06 № 325 Долинська районна державна лікарня ветеринарної медицини частково сплатила суму необґрунтованої отриманої виручки у розмірі 4 861 грн. 28 коп. Залишок суми за рішенням, яке не оспорювалося, становлять штрафні санкції - 9 722 грн. 56 коп. Докази сплати такої суми відповідачем у добровільному порядку відсутні.
Господарський суд прийшов до висновку про наявність у позивача підстав для звернення із позовом про стягнення за уточненим рішенням № 19 від 19.05.06 суми 9 722 грн. 56 коп. у примусовому порядку.
Позов підлягає задоволенню.
Керуючись ч. ч. 1, 2, 3 ст. 160, п. 4 ч. 2 ст. 162, ст. 163, ч. ч. 1-4 ст. 254, ч. 1 ст. 258, п. 6 "Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з Долинської районної державної лікарні ветеринарної медицини (адреса: Кіровоградська обл., м. Долинська, вул. Жовтнева, 6; і. код 00700002) на користь державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області (адреса: 25022, м. Кіровоград, вул. Дзержинського, 53/35; і. код 23092298) до державного бюджету (р/р 31110106600160; одержувач коштів - ВДК у Долинському районі, код 23683775, банк одержувача - УДК у Кіровоградській області, МФО 823016, код бюджетної класифікації 23030300) 9 722 грн. 56 коп. штрафних санкцій згідно уточнення до рішення від 19.05.06 № 19.
3. Виконавчий лист видати за заявою державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області після набрання судовим рішенням законної сили.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не була подана.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга була подана у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Суддя
Н. В. Болгар
29.12.06 09:30