Постанова № 33217855, 27.08.2013, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2013
Номер справи
820/7216/13-а
Номер документу
33217855
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

27 серпня 2013 р. № 820/7216/13-а

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Волкова Л.М розглянув у приміщенні суду в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Державної фінансової інспекції в Харківській області до Харківського обласного управління водних ресурсів про надання дозволу на проведення позапланової перевірки,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій після уточнення позовних вимог, просив суд надати Державній фінансовій інспекції в Харківській області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів (код ЄДРПОУ 01038594)тривалістю 15 робочих днів з 18.11.2013 по 06.12.2013 року.

Позивач в обґрунтування позовних вимог в позові зазначив, що у відповідності до вимог Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» наявні підстави для надання судом дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії Харківського обласного управління водних ресурсів, у зв’язку з чим просить суд задовольнити позовні вимоги.

Представник позивача в судове засідання призначене на 27.08.2013 року не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. До суду надав заяву про розгляд справи без його участі (а.с. 151).

Представник відповідача в судове засідання призначене на 27.08.2013 року не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. До суду надав заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти позову не заперечував (а.с. 152).

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов’язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов’язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб’єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі – підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Згідно з ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» у органами державного фінансового контролю можуть проводитись виїзні ревізії ж в плановому, так і в позаплановому порядку.

Державною фінансовою інспекцією у Харківській області проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів за період 2 півріччя 2010 року, 2011 рік та 2012 рік, за результатами якої складено акт від 20.06.2013 року № 07-20/07 (а.с. 41-145).

За дорученням Державної фінансової інспекції України, Державною фінансовою інспекцією у Харківській області проведено службове розслідування стосовно працівників Державної фінансової інспекції у Харківській області, які проводили ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів за період 2 півріччя 2010 року, 2011 рік та 2012 рік.

За результатами службового розслідування складено акт від 27.06.2013 року № 24-19/04, яким встановлено порушення посадовими особами, які здійснювали ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів норм Порядку проведення інспектування Держфінінспекцією України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550, при проведенні вищевказаної ревізії фінансово-господарської діяльності відповідача та документування її результатів.

Відповідно до наказу Державної фінансової інспекції України від 10.07.2013 року № 579-0 було притягнуто до відповідальності посадових осіб, які проводили ревізію фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів.

У зв’язку з виявленими порушеннями, що за висновком позивача, мали місце під час проведення вищевказаної ревізії, Державна фінансова інспекція у Харківській області на підставі пункту 6 частини 5 статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» звернулася до суду з позовом про надання дозволу для проведення позапланової невиїзної ревізії. Пунктом 6 частини 5 статті 11 Закону визначено, що позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться, зокрема, у разі, коли вищестоящій орган державного фінансового контролю в порядку контролю за достовірністю висновків нижчестоящого органу державного фінансового контролю здійснив перевірку актів ревізії, складених нижчестоящим органом державного фінансового контролю, та виявив їх невідповідність вимогам законів. Позапланова виїзна ревізія в цьому випадку може ініціюватися вищестоящим органом державного фінансового контролю лише у тому разі, коли стосовно посадових або службових осіб нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили планову або позапланову виїзну ревізію зазначеної підконтрольної установи, розпочато службове розслідування або у випадку повідомлення їм про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Пунктом 6 частини 1 статті 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» встановлено, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.

З аналізу зазначених вище норм, вбачається, що обов’язковою передумовою для звернення Державної фінансової інспекції у Харківській області до суду щодо позапланової виїзної ревізії Харківського обласного управління водних ресурсів на підставі вище вказаних правових норми повинно бути:

- проведення ревізії Харківського обласного управління водних ресурсів нижчестоящим органом державного фінансового контролю;

- виявлена Держфінінспекцією України невідповідність законодавству акта ревізії, складеного нижчестоящим органом державного фінансового контролю за результатами такої ревізії;

- виявлена Держфінінспекцією України невідповідність законодавству акта ревізії, складеного нижчестоящим органом державного фінансового контролю за результатами такої ревізії;

- проведення Держфінінспекцією України службового розслідування стосовно працівників нижчестоящого органу державного фінансового контролю, які проводили ревізію або повідомлення про вчинення цими працівниками кримінального правопорушення.

З досліджених судом доказів встановлено, наявність законодавчо визначених підстав передбачених ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України» для надання позивачу дозволу для проведення позапланової виїзної ревізії Харківського обласного управління водних ресурсів тривалістю 15 робочих днів з 18.11.2013 по 06.12.2013 року.

Відповідач правом участі в судовому засіданні не скористався, до суду надав заяву, в якій просив слухати справу без його участі, позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти позову не заперечує.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позову, не суперечить закону та не порушує чиї не-будь права, свобод або інтересів.

На підставі викладеного, керуючись Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в України», ст.ст. 11, 12, 51, 71, 72, 94 ст. 158, ст. 159, ст. 160, ст. 161, ст. 162, ст. 163 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов Державної фінансової інспекції в Харківській області до Харківського обласного управління водних ресурсів про надання дозволу на проведення позапланової перевірки - задовольнити в повному обсязі.

2. Надати Державній фінансовій інспекції в Харківській області дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Харківського обласного управління водних ресурсів (код ЄДРПОУ 01038594) тривалістю 15 робочих днів з 18.11.2013 по 06.12.2013 року.

3. Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня отримання копії постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

4. Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Волкова Л.М.